Τρίτη, 23-ΑΠΡ-2024, 10:46 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Σκέψεις
aposperittisDate: Τετάρτη, 14-ΑΠΡ-2010, 7:24 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Πιστεύω πως αν μου ζητήσει κάτι μια άυλη μορφή και κρίνω πως είναι για καλό, δεν κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα και τέλος η προσωπική μου ελευθερία θα το κάνω αμέσως. Και βέβαια δε θα το πω σε κανέναν πέρα από τους δικούς μου ανθρώπους γιατί εύκολα γελοιοποίησε από τους σκεπτικιστές-σκοταδιστές.

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
alexandraDate: Παρασκευή, 16-ΑΠΡ-2010, 7:44 PM | Message # 2
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Εμένα αν μου ζητήσει κάτι μια άυλη μορφή δε θα προλάβει να ολοκληρώσει την πρόταση της γιατί θα έχω εξαφανιστεί αν πρώτα δεν έχω γλιστρήσει.....Ξέρετε που...... happy
 
VoxsDate: Παρασκευή, 12-ΝΟΕ-2010, 5:18 PM | Message # 3
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Καταρχήν για κάποιους αυτή η μορφή που εσύ αποκαλείς άυλη, έχει υπόσταση και ύλη μπροστά στα μάτια τους... και μιλάω για τα λεγόμενα " Διάμεσα " . Προσωπικά ΑΝ θα ερχόταν κάτι να με βρει χωρίς να το έχω καλέσει εγώ πρώτος και ΑΝ μου ζητούσε κάτι, θα έκανα τα εξής: Εξαιρετικό ρόλο παίζει σε αυτήν την περίπτωση η διαίσθηση, τι νιώθεις όταν το βλέπεις, τι σου βγάζει που λένε... Σίγουρα θα ήμουν σε ετοιμοπόλεμη κατάσταση και ανά πάσα στιγμή να το διώξω. Θα προσπαθούσα να καταλάβω γιατί μου ζητάει αυτό που μου ζητάει, τι πραγματικό σκοπό έχει και αν αυτό θα ωφελήσει κι εμένα... Και βλέπουμε tongue

As above, so below
 
aposperittisDate: Παρασκευή, 12-ΝΟΕ-2010, 6:44 PM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Όντος το συναίσθημα που σου βγάζει παίζει καθοριστικό παράγοντα, βέβαια ο φόβος θα είναι κυρίαρχος όπως και να έχει αφού θα είναι κάτι πρωτόγνωρο για το μυαλό μας αλλά και για την αντίληψη μας. Ωστόσο η συνέχεια της επαφής αυτής θα διαδραματίσει τις συνέπειες. Είτε αρνητικές, είτε θετικές.

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
VoxsDate: Κυριακή, 14-ΝΟΕ-2010, 3:50 PM | Message # 5
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
δεν είναι για όλους πρωτόγνωρες τέτοιες καταστάσεις! για κάποιους είναι καθημερινότητα ... αλλά ναι! για τους περισσότερους είναι...

As above, so below
 
alexandraDate: Πέμπτη, 18-ΝΟΕ-2010, 6:51 PM | Message # 6
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Quote (Voxs)
δεν είναι για όλους πρωτόγνωρες τέτοιες καταστάσεις! για κάποιους είναι καθημερινότητα ... αλλά ναι! για τους περισσότερους είναι...

Θες να μας πεις κάτι??? Νομίζω ότι κάτι κρύβεις "μέλος φάντασμα!!!"

 
spidDate: Πέμπτη, 18-ΝΟΕ-2010, 7:17 PM | Message # 7
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 56
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (Voxs)
δεν είναι για όλους πρωτόγνωρες τέτοιες καταστάσεις! για κάποιους είναι καθημερινότητα ... αλλά ναι! για τους περισσότερους είναι...

Εγω πάλι γιατί κάθε φορα μαρμαρώνω???


ΤΗΝ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΑΝ ΛΑΧΤΑΡΑΣ, ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ, ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΑΡ' ΤΗΝ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙΣ

ΚΥΠΡΟΣ ΝΗΣΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

 
aposperittisDate: Πέμπτη, 18-ΝΟΕ-2010, 7:20 PM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Ε λογικό είναι φίλε μου! Όλοι μας στην αρχή θα μαρμαρώναμε, απλά το θέμα είναι μετά τι θα κάναμε!!! Θα αφήναμε το συναίσθημα να μας καταβάλει ή θα το πολεμούσαμε?

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
VoxsDate: Παρασκευή, 19-ΝΟΕ-2010, 7:52 PM | Message # 9
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
κάποιος που ασχολείται γενικότερα με τέτοια θέματα, αλλά και με άλλα, τέτοιες καταστάσεις μπορεί να τις βλέπει σε σύντομα χρονικά διαστήματα :P Alexandra τι λες να κρύβω? :| χαχαχα

As above, so below
 
alexandraDate: Τρίτη, 07-ΔΕΚ-2010, 1:39 AM | Message # 10
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Quote (Voxs)
Alexandra τι λες να κρύβω?

Πληροφορίες που δεν τις μοιράζεσαι!!!!

 
xristosmacDate: Τρίτη, 14-ΔΕΚ-2010, 7:05 PM | Message # 11
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 71
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Αν μου ζητούσε κάτι ένα πνεύμα μετά το αρχικό σοκ θα έψαχνα πληροφορίες για αυτό! Ποιος ήταν πριν πεθάνει, πως πέθανε και τα σχετικά. Μετά θα έκρινα αν αυτό που μου ζητά θα ήταν για καλό σκοπό ή όχι και θα έπρατα αναλόγως.
Όλα αυτά βέβαια με μια σκέψη, γιατί δεν αποκλείεται και να αλλάξω σπίτι από την τρομάρα μου!!! biggrin


Τα πάντα ρέει....
 
margaritaDate: Τρίτη, 30-ΑΥΓ-2011, 5:45 PM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (xristosmac)
Αν μου ζητούσε κάτι ένα πνεύμα μετά το αρχικό σοκ θα έψαχνα πληροφορίες για αυτό! Ποιος ήταν πριν πεθάνει,

θα είχες την ψυχραιμία να το ρωτησεις ποιό ειναι ,τι του συναίβει η θα είχες πέσει κατάχαμα απο τον φόβο σου?


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
darkgrDate: Πέμπτη, 13-ΟΚΤ-2011, 8:41 PM | Message # 13
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 53
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Και βέβαια δε θα το πω σε κανέναν πέρα από τους δικούς μου ανθρώπους γιατί εύκολα γελοιοποίησε από τους σκεπτικιστές-σκοταδιστές

οταν κρυβεις ενα τετοιο γεγονος επειδη φοβασαι το μην γελοιοποιηθείς τοτε φιλε μου σημαινει οτι δεν πιστευεις ουτε σε αυτο που βιωσες ουτε στις δυναμεις σου..
να μην φοβόσαστε μήπως κριθείτε να φοβουνται μην τους κρινετε!!


I am not a Judge of mortals, every one adapts himself to his fate and moves with it
when I was born the conviction of demons became inevitable ..
do not attempt to fight them, you are not able to do so
let the witches in this battle
 
margaritaDate: Πέμπτη, 13-ΟΚΤ-2011, 9:08 PM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (darkgr)
να μην φοβόσαστε μήπως κριθείτε

εγω δεν κρινω αλλά δεν φοβάμαι να πω την αποψη μου ούτε να κριθώ.


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
darkgrDate: Πέμπτη, 13-ΟΚΤ-2011, 9:18 PM | Message # 15
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 53
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
ο φοβος ειναι ενα συναισθημα που το δημιουργει το αγνωστο, οι γνωσεις και η προφυλαξη ειναι τα οπλα για να μην φοβομαστε!!
οσο για εκεινους που δεν πιστευουν σε μαγειες δαιμονες κτλ ενα εχω να πω, οταν δεις οτι καποιος εχει την αλφα αποψη και επειμενει σε αυτη δεν θα του ανοιξεις καν κουβεντα απλα θα τον προσπερασεις..


I am not a Judge of mortals, every one adapts himself to his fate and moves with it
when I was born the conviction of demons became inevitable ..
do not attempt to fight them, you are not able to do so
let the witches in this battle
 
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Search: