Σάββατο, 27-ΑΠΡ-2024, 9:18 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Σκέψεις
alkistisDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 9:34 PM | Message # 31
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Εισαι σιγουρη γι'αυτο ;;
Ω ναι! Κι επαναλαμβάνω με την έννοια που έχουμε προσδώσει στη μαγεία και τις χρήσεις αν θες.. Η μαγεία είναι ιδιοτελές μέσο, εκπληρώνει τις επιθυμίες του μάγου, καλού ή κακού..
Quote (Θνητος)
Γιατι να ειδες οι πλειονοτητα αυτων των θεραπειων που τοσο αναλυεις στο αλλο ποστ  ειναι ουσιαστικα μαγικες πρακτικες !
Μαγικό θεωρείται αυτό που για καλό ή κακό λόγο και κίνητρο επιδρά ακόμη και με τις αντιστάσεις σου τεταμένες επάνω σου και σε επηρεάζει άμεσα, χωρίς να το θες, χωρίς να το ζητάς και πολλές φορές χωρίς να το καταλάβεις, πολλές επίσης δεν αντιστρέφεται αυτή η κατάσταση. Το ότι η χρήση της μαγείας περιλαμβάνει και βασίζεται μπορώ να πω σε ενεργειακά δυναμικά δεν την ισοσταθμίζει με πρακτικές που ρυθμίζουν ενεργειακές δομές με σκοπό πνευματική, νοητική και σωματική λειτουργία. Όλες οι ενεργειακές πρακτικές και θεραπείες που παραθέτω έχουν σαν προϋπόθεση για να υφίστανται και να λειτουργούν α) προθέσεις για αβλάβεια προς όλους β) στη ζητά το ίδιο το άτομο γ) η πίστη του "ασθενή" είναι αυτή που βοηθά τη διαδικασία ακόμη περισσότερο δ) δεν υπάρχει περίπτωση να σου κάνει κακό κάποια τεχνική με εξαίρεση τα σαμανικά ταξίδια και αυτά όχι όλα κι όπου υπάρχει ο παραμικρός κίνδυνος αναγράφεται ξεκάθαρα στο άρθρο.. Επίσης ακόμη και όσα αναφέρω δεν..υλοποιούνται αν τα διαβάσεις και τα μάθεις..υπάρχει η ανάλογη μύηση..

Ότι υπάρχει και βλέπουμε είναι ενέργεια, δε μπορεί ότι ασχολείται με την ενέργεια να εξισώνεται.. Η ενέργεια είναι η ζώσα και ζωοποιός δύναμη και φυσικά κι έχει φανταστικές δυνατότητες αν εργαστείς με τη διαχείρισή της, κάνει θαύματα κι είναι "μαγεία", όπως χρησιμοποίησα αυτό τον όρο και για την Αλήθεια, το βαλα σε εισαγωγικά για τονίσω τα μαγευτικά συναισθήματα κι όχι μαγικές ιδιότητες ..Αλλά αν είναι έτσι να πούμε μάγους και τους βιοσυντονιστές, τους βελονιστές κλπ

Νομίζω η διαφορά έγκειται στα κίνητρα και τρόπο και φυσικά στο αποτέλεσμα!


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
margaritaDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 9:35 PM | Message # 32
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μπραβο αλκηστη !θεωρώ οτι με κάλυψες 100% σε αυτά που αναφέρεις !!!!!
Quote (alkistis)
Αν θες να κάνεις ουσιαστικό καλό σε κάποιον δεν το "δένεις"-αναγκάζεις-παρακινείς μέσω ενεργειακών τεχνασμάτων κ.α., αλλά ασχολείσαι με την αφύπνιση αυτού στο επίπεδο που του χρειάζεται, ώστε βοηθήσεις στην εξέλιξή του σύμφωνα με το ανώτερο καλό του.
 
Quote (alkistis)
Όλες τις μαγείες τις νικά η Αλήθεια. Κι η Αλήθεια είναι η πιο όμορφη και ουσιαστική "μαγεία"...


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 9:44 PM | Message # 33
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (alkistis)
Αλλά αν είναι έτσι να πούμε μάγους και τους βιοσυντονιστές, τους βελονιστές κλπ
Ποια η διαφορα ;;
Οτι τωρα δεν ειναι ακριβως μεσαιωνας ;;
Quote (alkistis)
Νομίζω η διαφορά έγκειται στα κίνητρα και τρόπο και φυσικά στο αποτέλεσμα!
Γιατι γνωριζεις τα κινητρα  ;;
Quote (alkistis)
Μαγικό θεωρείται αυτό που για καλό ή κακό λόγο και κίνητρο επιδρά ακόμη και με τις αντιστάσεις σου τεταμένες επάνω σου και σε επηρεάζει άμεσα,
Τετοιο πραμα απλα δεν υπαρχει , ασε που θα μπορουσε να ηταν ο ορισμος της μαυρης μαγειας !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 9:57 PM | Message # 34
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Μαγικό θεωρείται αυτό που για καλό ή κακό λόγο και κίνητρο επιδρά ακόμη και με τις αντιστάσεις σου τεταμένες επάνω σου και σε επηρεάζει άμεσα,Τετοιο πραμα απλα δεν υπαρχει , ασε που θα μπορουσε να ηταν ο ορισμος της μαυρης μαγειας !

Added (19-ΦΕΒ-2013, 9:54 PM)
---------------------------------------------
οταν υπάρχει κίνητρο υλικό ,πάντα εχει σχέση με μαγεία λευκή η μαυρη  ,οταν ο σκοπός είναι να φτάσεις την θέωση και να ενωθείς με το σύμπαν ,αυτό είναι η μαγεία της επιτυχίας ,αφου φέραμε σε πέρας τον στόχο μας στην συγκεκριμμένη ενσάρκωση !

Added (19-ΦΕΒ-2013, 9:57 PM)
---------------------------------------------
αυτό είναι απολύτως δύσκολο ομως να το καταφέρουμε ,θεωρώ ακόμη και οταν μυηθούμε .Οταν εχουμε παιδιά δεν μπορούμε να αφοσιοθούμε εντελώς στον στοχο μας ,μόνο εν μέρη!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:01 PM | Message # 35
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
επιδρά ακόμη και με τις αντιστάσεις σου τεταμένες επάνω σου και σε επηρεάζει άμεσα,

Επιδρα λογο της πληροφορησης που εχεις ή λογο της προκαταληψης !

Added (19-ΦΕΒ-2013, 10:01 PM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
.Οταν εχουμε παιδιά δεν μπορούμε να αφοσιοθούμε εντελώς στον στοχο μας ,μόνο εν μέρη!
Μα το ΟΛΟ θεμα ειναι να "ξεχασουμε" ολα αυτα που ξερουμε !!
Οι "λαθος" πληροφοριες που εχουμε μας δημιουργουν τους περιορισμους !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:08 PM | Message # 36
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ενοούσα οτι το μυαλό μας είναι διασπασμένο ,δεν διαφωνώ σε αυτά που λες ,απλά είναι δύσκολο να νικήσεις τα συναισθήματα που μας τραβανε κάτω!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:13 PM | Message # 37
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
ίναι δύσκολο να νικήσεις τα συναισθήματα που μας τραβανε κάτω!
Μεγάλη κουβέντα αυτή Μαργαρίτα!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
alkistisDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:25 PM | Message # 38
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ποια η διαφορα ;; Οτι τωρα δεν ειναι ακριβως μεσαιωνας ;;
Ναι και αυτή! Ίδια επίγνωση είχαν με αυτή που έχουμε? Αν είχαν θα διαχώριζαν τις καταστάσεις και δε θα καίγαν όποιον ασχολούνταν με την ενέργεια αλλά με όποιον την καταχράζονταν..
Quote (Θνητος)
Γιατι γνωριζεις τα κινητρα  ;;
 Τα κίνητρα κάποιου που για αυτοσκοπούς χρησιμοποιεί την ενέργεια δε θα τα μάθω ποτέ και δε θέλω κι όλας!.. Τα κίνητρα αυτών που το παίζουν παιδιά του φωτός και δεν είναι γρήγορα αποκαλύπτονται.. Και μη μου πεις πως αν κάποιος σου στείλει ρέικι δεν ξέρεις τα κίνητρα του..ρέικι είναι αγάπη και να θες δε μπορείς να κάνεις αλλιώς, αν δεν εκφράζεις ουσιαστικά σαν ύπαρξη αυτό τότε δεν στέλνει και ρέικι. Μη μου πεις πως δεν εμπιστεύσαι ένα σαμάνο που ο μόνος τρόπος να γίνει αυτό που είναι, είναι μέσω της ευγενικής φύσης του..και το ίδιο ισχύει για όλους τους πραγματικούς ενεργειακούς θεραπευτές που έχουν να κάνουν με την τρις-υπόστασή σου..

Η διαφορά της εποχής μας είναι η επίγνωση αυτής της ίδιας της διαφοράς..και βέβαια αν κάποιος πρωτογνωρίσει κάποιον φερόμενο σαν θεραπευτεί όποιου είδους και τον εμπιστευτεί με κλειστά μάτια, κακό του κεφαλιού του..Γιαυτό έχουμε μυαλό, γνώσεις, αντίληψη, ένστικτο και στις ενεργειακές θεραπείες πάσης φύσης το πρώτο που αισθάνεσαι είναι γαλήνη, ηρεμία..
Quote (Θνητος)
Μαγικό θεωρείται αυτό που για καλό ή κακό λόγο και κίνητρο επιδρά ακόμη και με τις αντιστάσεις σου τεταμένες επάνω σου και σε επηρεάζει άμεσα,- Τετοιο πραμα απλα δεν υπαρχει , ασε που θα μπορουσε να ηταν ο ορισμος της μαυρης μαγειας !

Όταν στα κίνητρα έστω σαν υπόνοια υπάρχει προσωπικό όφελος κάθε είδους τότε ναι είναι μαγεία. Και υπάρχουν και άνθρωποι που μπλέκουν σε τέτοια μονοπάτια και τους διδάσκονται..αλλιώς αυτά που εμείς συζητάμε εδώ..
Όσον αφορά στο αν μοιάζει με ορισμό μαύρης μαγείας ή όχι, εγώ ξέρω πως κι από αγάπη αν κάνεις μάγια, επεμβαίνεις στη συνειδητότητα του άλλου με το έτσι θέλω και δεν έχει όμορφα λόγια γι'αυτό..Εκβιάζεις καταστάσεις μέσω ενεργειακών σου γνώσεων?Επηρεάζεις ανθρώπους έτσι μήπως?Ακόμη κι αν νομίζεις πως είσαι ο μάγος σωτήρας κι αποφασίζεις να διορθώσεις πχ τα πάντα..πάλι ιδιοτελείς είσαι..τίποτα και κανείς δε σου ανήκει πέρα από τον εαυτό σου, όποιος επεμβαίνει στη συνειδητότητα κάποιου χωρίς δική του επιλογή, γνωρίζοντας τι συμβαίνει, ότι σκοπό και να νομίζει πως έχει το αποτέλεσμα είναι ίδιο..

Μαγεία επίσης είναι και η θάλασσα το καλοκαίρι..παίζει ρόλο και τι νόημα δίνει κανείς στον όρο..

Added (19-ΦΕΒ-2013, 10:25 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Επιδρα λογο της πληροφορησης που εχεις ή λογο της προκαταληψης !
Επιδρά γιατί ξέρει πως να επηρεάσει τα άυλα σώματά σου..


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:28 PM | Message # 39
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (alkistis)
Μαγεία επίσης είναι και η θάλασσα το καλοκαίρι..
groupjump groupjump groupjump


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 19-ΦΕΒ-2013, 10:40 PM | Message # 40
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (alkistis)
Ίδια επίγνωση είχαν με αυτή που έχουμε? Αν είχαν θα διαχώριζαν τις καταστάσεις και δε θα καίγαν όποιον ασχολούνταν με την ενέργεια αλλά με όποιον την καταχράζονταν..
Ιδια  ακριβως εχουν αυτοι που καιγαν τοτε με αυτους που θελουν  να καψουν και τωρα οτι δεν καταλαβαινουν ή δεν θελουν να καταλαβουν !
Quote (alkistis)
Όταν στα κίνητρα έστω σαν υπόνοια υπάρχει προσωπικό όφελος κάθε είδους τότε ναι είναι μαγεία.
Γιατι υπαρχει πληρως ανιοδιοτελης πραξη ;;;;;;;
Quote (alkistis)
όποιος επεμβαίνει στη συνειδητότητα κάποιου χωρίς δική του επιλογή,
Γιατι στους μαγους δεν πανε και ζητανε βοηθεια ;;;;;;;
Quote (alkistis)
Επιδρά γιατί ξέρει πως να επηρεάσει τα άυλα σώματά σου..
ΚΑΝΕΝΑΣ και τιποτα δεν μπορει να επηρεασει το αυλο σωμα !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 1:02 PM | Message # 41
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ιδια  ακριβως εχουν αυτοι που καιγαν τοτε με αυτους που θελουν  να καψουν και τωρα οτι δεν καταλαβαινουν ή δεν θελουν να καταλαβουν !
Το ξαναλέγαμε και κάπου αλλού νομίζω..Υπάρχει μια παγκόσμια συνειδητότητα που επηρέαζεται από τον κάθε ένα μας.. Φυσικά και ακόμη υπάρχουν εξίσου στενόμυαλοι και "κοιμισμένοι" αλλά σαν σύνολο όχι, δεν είμαστε στα ίδια επίπεδα επίγνωσης..προσωπική μου άποψη πάντα!
Quote (Θνητος)
Γιατι υπαρχει πληρως ανιοδιοτελης πραξη ;;;;;;;

Φυσικά και υπάρχει!Εγώ κάνω καθημερινά τέτοιες..κι όχι απλά χωρίς να υπάρχει το παραμικρό ποσοστό προσωπικού κινήτρου αλλά και ωφέλειας.. Και δεν το λέω με υπεροψία, το λέω απλά γιατί γνωρίζω και πολλούς ακόμη τέτοιους ανθρώπους..Και στην πλειοψηφία μας όλοι μας έτσι είμαστε, σε άλλους δε βγαίνει ακόμη στην πλήρη καθημερινότητα και τρόπο σκέψης σε άλλους όμως ναι..Επίσης ανιδιοτελείς χαρακτήρας είναι αυτός που κλάνει τη διαφορά και με τις πράξεις του..και πιστεύω πολύ στους ανθρώπους ειδικά της εποχής μας(κι ας υπάρχουν τόσο αντίθετα σκεπτόμενα άνθρωποι γύρω μας)
Quote (Θνητος)
Γιατι στους μαγους δεν πανε και ζητανε βοηθεια ;;;;;;;


Ποιοι???Μάλλον σε λάθος άνθρωπο πάνε..
Quote (Θνητος)
ΚΑΝΕΝΑΣ και τιποτα δεν μπορει να επηρεασει το αυλο σωμα !


Μέσω της επέμβασης στη συνειδητότητα, στα συναισθήματα και στο μυαλό σου γενικότερα, επεμβαίνουν εμμέσως πλην σαφώς και το επηρεάζουν..Κι επειδή στα άυλα σώματα εκφράζονται και το συναισθηματικό-πνευματικό κομμάτι μας, επόμενο δεν είναι..?

Ξανάλεγα αυτή την ιστορία πρόσφατα..Ένας σαραντάρης σε ένα χωριό(αληθινή ιστορία, έγινε στο χωριό μου και ζήσαμε τα γεγονότα, έπειτα ο κύριος παραδέχτηκε και την πράξη του), αποφάσισε να κάνει μάγια στη γυναίκα για να τη "δέσει", ούσα αυτή πανέμορφη και αυτός ε, όχι και τόσο..Το ματζούνι ήταν πόσιμο κι η γυναίκα του το ήπιε σε καφέ..Το συγκεκριμένο άτομο σήμερα που μιλάμε (5 χρόνια μετά) προσπαθεί με μεγάλο κόπο και θέληση να ξαναγίνει άνθρωπος. Ναι άνθρωπος! Η γυναίκα έπαψε να έχει συναισθήματα έστω και απέναντι στο παιδί της..άλλαξε η όψη της, το δέρμα της, έβλεπε καθημερινούς εφιάλτες ακόμα και σε ολιγόλεπτους ύπνους, δεν μπορούσε να φάει παρά με το ζόρι κι έπινε με το ζόρι νερό επίσης ..Πλέον είναι καλύτερα και παλεύει να ξανανιώσει! Όταν είδαν την αύρα της ήταν σχεδόν ανύπαρκτη! Ξέρω περιστατικά και πιο .."ελαφριά" κι έχω μιλήσει και με δύο άτομα που ασχολούνταν με μαγικά ξόρκια και "δεσίματα"και μεταξύ άλλων μου είχαν πει πως ουσιαστικά κάθε μαγικό ξόρκι φυλακίζει ένας μέρος της ψυχής αυτού που το εκτελεί και ένας μέρος αυτού που το δέχεται, όσο για το "μάγο" στην πλειοψηφία τα ξόρκια που δημιουργούν τους δίνουν προσωπική δύναμη και αναπτύσσουν "ιδιαίτερες κλίσεις" που καλλιεργούν..

Μετά από αρκετό ψάξιμο και μιλώντας με αρκετούς που ασχολούνταν με λευκή και μαύρη μαγεία στο παρελθόν εννόησα πως η μόνη τους διαφορά είναι πως οι λευκοί μάγοι πολλές φορές θεωρούν πως έχουν αγαθό σκοπό αλλά από ένα σημείο κι έπειτα αντιλαμβάνονται πως δεν υπάρχει αγαθός σκοπός όταν λειτουργείς εν αγνοία κάποιου..κι όσο για αυτούς που ζητάν βοήθεια από μάγους για να λύσουν ξόρκια που τυχόν έχουν δεχτεί ακολουθούν το λάθος δρόμο, επεμβαίνοντας πάλι με αλόγιστο τρόπο στη συνειδητότητά τους και κομματιάζοντας την ψυχή τους ακόμη περισσότερο ασχέτως του τι φαίνεται σαν υποτιθέμενη πρόοδος..


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 1:55 PM | Message # 42
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
ΚΑΝΕΝΑΣ και τιποτα δεν μπορει να επηρεασει το αυλο σωμα !
σε αυτό συμφωνώ απόλυτα !!!!!πιστευω εντελως επίσης οτι η μαγεία μαυρη η λευκή δεν εχει δύναμη σε κάποιον ανθρωπο παρά μόνο ψυχολογικά !Βασικά δεν πιστευω στην μαγεία αυτή !Θεωρώ οτι είναι ανυπόστατη ,ενα ψέμα ,ενα πανέξυπνο κολπάκι για τον ελεγχο των αφελών !Πιστευω στην ενέργεια την αρνητική η θετική που εκπορευεται απο τον ανθρωπο και μόνο στην θετική του σύμπαντος εκ του οποίου είμαστε μερη !Ο ανθρωπος που είναι συνδιασμός ύλης ορατής και αυλης ,λόγω του οτι δεν μπορεί να ελέγξει τα συναισθήματα του ,που θεωρώ οτι ανοίκουν στον υλικό κόσμο ,δημιουργει την αρνητική ενέργεια!

Added (20-ΦΕΒ-2013, 1:55 PM)
---------------------------------------------

Quote (alkistis)
Η γυναίκα έπαψε να έχει συναισθήματα έστω και απέναντι στο παιδί της..άλλαξε η όψη της, το δέρμα της, έβλεπε καθημερινούς εφιάλτες ακόμα και σε ολιγόλεπτους ύπνους, δεν μπορούσε να φάει παρά με το ζόρι κι έπινε με το ζόρι νερό επίσης ..Πλέον είναι καλύτερα και παλεύει να ξανανιώσει!
πιστευω οτι την δηλητηρίασαν με ισχυρότατο δηλητήριο και οχι μια φορά !!!!κακοποιήθηκε !!!!Επίσης αν κάποιος της μίλησε για τα συγκεκριμμένα μάγια  και ηταν αδύναμο ατομο  πείστηκε οτι εγινε κάτι μη αναστρέψιμο! Αρα απο μόνη της εκανε κακό στον ψυχισμό της .Οσο γι αυτόν που της εδωσε το δηλητήριο ,ανασφαλής τύπος και η ανασφάλεια δηλώνει ατομο προβληματικό !Δεν ξέρω αν εχω δίκιο η οχι αλλα αν κάποιος τολμούσε να σκεφτεί εστω να κάνει μάγια σε μένα ,Μου εχω δώσει εντολή,να επιστρέψει στον ιδιο οτι μου εστειλε !Θελω να πω οτι δεν υπάρχουν ρωγμές στον ψυχισμό μου και οτι αρνητικό και γήινο μου ερχεται εξοστρακίζεται και επιστρέφει στον αποστολέα του !Αρα πιστευω οτι αν μας ψάξουμε και μας βρούμε μέσα μας ,την ψυχή μας Ουδείς δεν την αγγίζει!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:10 PM | Message # 43
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (alkistis)
!Εγώ κάνω καθημερινά τέτοιες.
Δηλαδη κανεις καλες πραξεις και μετα ΔΕΝ νιωθεις καλα ;;;
χαχαχαχαχα
Quote (alkistis)
Ποιοι???Μάλλον σε λάθος άνθρωπο πάνε..
Με αυτη την απαντηση μπορω κατα μια ενοια να σε καταταξω στους στενομυαλους
ή απλα να σου θυμισω οτι για τους στενομυαλους οι εναλακτικοι θεραπευτες ειναι ενα ειδος μαγου !!
Διαλεξε και παρε !
Quote (alkistis)
Μέσω της επέμβασης στη συνειδητότητα, στα συναισθήματα και στο μυαλό σου γενικότερα, επεμβαίνουν εμμέσως πλην σαφώς και το επηρεάζουν..Κι επειδή στα άυλα σώματα εκφράζονται και το συναισθηματικό-πνευματικό κομμάτι μας, επόμενο δεν είναι..?
Αυτο το κανουν και τα ΜΜΕ και οι δασκαλοι και οι γονεις  και ......

Για την ιστορια , απλα δεν την πιστευω ή δεν δινει ολα τα στοιχεια !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:22 PM | Message # 44
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Δηλαδη κανεις καλες πραξεις και μετα ΔΕΝ νιωθεις καλα ;;;
Μπορεί να σου ακουστεί κουτό, αλλά όχι δεν νιώθω κάποια ιδιαίτερη χαρά ή ευχαρίστηση, το θεωρώ αυτονόητο, δεν το κάνω για να νιώθω καλά ή για γιατί θεωρώ πως είναι καλό για την ψυχή μου πχ ή, ή, ή, είναι όλα αυτά προφανώς αλλά για μένα ήταν τρόπος ζωής πως να στο πω?καταλαβαίνω τι εννοείς να νιώθω καλά, αλλά δεν μου δημιουργείται κάποιο συναίσθημα ιδιαίτερα, ίσως δεν καταλαβαίνω και τη διαφορά γιατί από παιδάκι..πάντα έτσι λειτουργούσα και να σου πω τις περισσότερες φορές αχαριστία λάμβανα κυρίως πιο παλιά..οπότε τι καλά να νιώσω?στην αρχή ένιωθα και σα βλάκας!


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."

Message edited by alkistis - Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:25 PM
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:26 PM | Message # 45
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (alkistis)
και να σου πω τις περισσότερες φορές αχαριστία λάμβανα κυρίως πιο παλιά..οπότε τι καλά να νιώσω?στην αρχή ένιωθα και σα βλάκας!
σε αυτό εχεις δίκιο αλκηστη μου εχει τύχει κι εμένα ,στην αρχή σοκαριζόμουνα αλλα μετά κατάλαβα γιατί κοιμάμαι σαν πουλάκι !κάνε το καλό και ρίχτο στο γιαλό!Εγω πιστευω οτι μέσα σου είσαι ηρεμη οτι αντιμετώπιση κι αν εχεις σε μια καλή πράξη


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Search: