Κυριακή, 28-ΑΠΡ-2024, 0:51 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Σκέψεις
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:27 PM | Message # 46
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ναι βρε Αλκηση μου ! αλλα και η ανιδιοτελεια σε αυτη την ακραια μορφη που το γυρισαμε , ΔΕΝ εχει και νοημα !!
ΓΙΑΤΙ να μην νιωθεις καλα ;;;
Ποιο ειναι το κακο ;;
Αν και καταλαβαινω τι λες ! αλλα και μονο που σου ερχεται να κανεις το καλο , υποσυνειδητα το θες και το χαιρεσαι !!
Αυτο δεν υπονοει οτι εισαι ιδιοτελης !!
Σοφιστικ επιχειρημα ειναι !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:47 PM | Message # 47
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Με αυτη την απαντηση μπορω κατα μια ενοια να σε καταταξω στους στενομυαλους ή απλα να σου θυμισω οτι για τους στενομυαλους οι εναλακτικοι θεραπευτες ειναι ενα ειδος μαγου !!
Διαλεξε και παρε !
Μάλλον πρέπει να ανοίξουμε μία συζήτηση περί μαγείας και μάγων γιατί ο κάθε ένας μας προσδίδει διαφορετικά στοιχεία στον όρο και με τα λόγια λίγο δύσκολο να συνεννοηθούμε. Εννοούσα πως αν από μάγια πας να σωθείς σε μάγο δεν έχεις καταλάβει την ουσία της μαγείας, στην οποία επιτρέπεις ουσιαστικά λόγω άγνοιας να σε επηρεάσει κι εδώ θα συμφωνήσω με τη μαργαρίτα που λέει πως αν της κάνουν θα γυρίσουν πάνω τους, γιατί πολύ συνειδητά δεν επιτρέπει να της συμβεί κάτι τέτοιο..

Στενόμυαλη δεν ξέρω αν είμαι,ελπίζω πως όχι, κι οι προσωπικές απόψεις που εκφράζω- κι αυτές σύμφωνα με ότι έχουν δει τα ματάκια μου κι έχουν ακούσει τα αυτάκια μου- αλλάζουν φυσικά ανάλογα τις εμπειρίες. Έτσι κι αλλιώς έχω την αρχή του ό,τι και να γνωρίζω, το γνωρίζω μέχρι να μάθω κάτι καινούργιο, ποτέ δεν είμαι κάθετη σε τέτοια θέματα και λυπάμαι αν έτσι φάνηκα(τουλάχιστον σε καμία περίπτωση δεν ήθελα να προσβάλω κάποια άλλη άποψη). Πολύ λογικό να κάνω και λάθος σε κάτι ή ο τρόπος που εκφράζομαι να μην εννοεί ακριβώς την ουσία των σκέψεων μου, είπαμε τα λόγια είναι δύσκολα στην έκφραση, για μένα τουλάχιστον..

Added (20-ΦΕΒ-2013, 5:45 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
ΓΙΑΤΙ να μην νιωθεις καλα ;;;
Σου ξανάπα ίσως εγώ δεν καταλαβαίνω τη διαφορά, γιατί πάντα ήμουν σαν άνθρωπος σχεδόν υποταγμένη στα θέλω και τα πρότυπα των γύρω μου, ώστε να τους έχω όλους ευτυχισμένους..Τι να νιώσω καλά όταν κάνω κάτι που από παιδί μου έχει κάνει ώς και κακό πληγώνοντας με. με την αχαριστία των άλλων..Αυτό που με κάνει να χαίρομαι ειλικρινά, είναι όταν ο άλλος καταλαβαίνει πως ενδιαφέρομαι ουσιαστικά και νιώθει οικεία μαζί μου, αυτό με κάνει να νιώθω καλά ναι, αλλά οι πράξεις μου βγαίνουν τόσο ασυναίσθητα, φυσικά, που μου είναι δύσκολο(και κάθομαι και το σκέφτομαι και τώρα δηλαδή) να νιώσω καλά με αυτές μετά.. Τώρα που το καλοσκέφτομαι νιώθω τόσο καλά όσο αν θα ένιωθες αν σου ζητούσα το αλάτι στο τραπέζι και μου το 'δινες..

Added (20-ΦΕΒ-2013, 5:46 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Σοφιστικ επιχειρημα ειναι !
τρελαίνομαι για τον τρόπο σκέψης σου!!!! :(

Added (20-ΦΕΒ-2013, 5:47 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Αυτο το κανουν και τα ΜΜΕ και οι δασκαλοι και οι γονεις  και ......
Συμφωνώ!!!


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:51 PM | Message # 48
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (alkistis)
Μάλλον πρέπει να ανοίξουμε μία συζήτηση περί μαγείας και μάγων
Αυτο δεν κανουμε ;;
χαχαχαχα
Quote (alkistis)
είπαμε τα λόγια είναι δύσκολα στην έκφραση,
για ολους μας !!

Το θεμα ειναι οτι αν θεωρεις την μαγεια κακο , λογικα θεωρεις και οτιδηποτε μη επισημο σαν κακο !
Πχ, γιατι ο μαγος που χρησιμοποιει ενα κρυσταλο ειναι κακος και ο θεραπευτης δεν ειναι ;;
Δεν το καταλαβαινω αυτο ! και νομζω οτι ειναι θεμα προκαταληψης !
Απλα !
Τελος , φυσικα και την τελετουργικη μαγεια ουσιαστικα την απεχθανομαι , αλλα τοτε δεν ειναι περιεργο τουλαχιστον να μου αρεσει η κρυσταλοθεραπεια ;;;
Ρωταω ;


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 5:52 PM | Message # 49
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (alkistis)
ώστε να τους έχω όλους ευτυχισμένους.
αλκηστη συγκλονιστική αυτή η φράση σου ,μου θυμίζεις εμένα στα νιάτα μου και σε πληροφορώ οτι είναι επόδυνη αυτή η ταχτική !!τώρα ομως κατάλαβα τι ενοείς οταν λες οτι δεν νοιώθεις και ιδιαιτερη χαρά οταν κάνεις καλό !!!!Αυτό το συναίσθημα της ολοκληρωτικής δοτικότητας στο τέλος είναι κουραστικό!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:07 PM | Message # 50
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Το θεμα ειναι οτι αν θεωρεις την μαγεια κακο , λογικα θεωρεις και οτιδηποτε μη επισημο σαν κακο ! Πχ, γιατι ο μαγος που χρησιμοποιει ενα κρυσταλο ειναι κακος και ο θεραπευτης δεν ειναι ;;
Δεν το καταλαβαινω αυτο ! και νομζω οτι ειναι θεμα προκαταληψης !
Απλα !
Τελος , φυσικα και την τελετουργικη μαγεια ουσιαστικα την απεχθανομαι , αλλα τοτε δεν ειναι περιεργο τουλαχιστον να μου αρεσει η κρυσταλοθεραπεια ;;;
Ρωταω ;
Δεν τη θεωρώ κακή γιατί δεν είναι επίσημη-αλίμονο! Τη θεωρώ "κακή" με βάση όσα έχω μάθει εγώ γι αυτή.. Υπήρξαν εποχές που όλοι όσοι ασχολούνταν με τέτοια θέματα θεωρήθηκαν μάγοι, τώρα αν μάγο αποκαλείς όποιον ασχολείται με τα ενεργειακά πχ γιατί να μου φανεί κακό..Δεν κολλάω στη λέξη αλλά στα χαρακτηριστικά γνωρίσματα που της έχω προσδώσει για να τη χρησιμοποιώ αλλιώς όπως λες κι εσύ θα ταν το ίδιο με τους εναλλακτικούς-ενεργειακούς θεραπευτές. Για μένα η μαγεία δεν είναι οι ξεχωριστές ικανότητες αλλά ο τρόπος χρήσης και τα κίνητρα..Μπορεί να χρησιμοποιώ τους ίδιους κρυστάλλους με ένα μάγο(με τη δική μου έννοια), ο τρόπος κι σκοπός δίνουν τα νοήματα στους χαρακτηρισμούς για μένα..  

Καλά ποιος δεν απεχθάνεται τις τελετουργικές τελετές μαγείας..?-αυτοί που τις τελούν θα μου πεις, αλλά οκ, εκτός αυτών..Και τι σχέση έχει τελετουργικό με τελετουργικό??Στο ξαναλέω, δε με νοιάζει η λέξη ή πράξη αλλά ο ΣΚΟΠΟΣ


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:10 PM | Message # 51
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
ΜΑ βρε Αλκηστη  !!
Η κρυσταλοθεραπεια ΕΙΝΑΙ ενα τελετουργικο , τουλαχιστον , αν δεν θες να το πεις τελετουργικη μαγεια !!
Επειδη καποιοι του αλλαξαν το ονομα , παει να πει οτι αλλαξε και η πρακτικη ;;;


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:15 PM | Message # 52
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (margarita)
αλκηστη συγκλονιστική αυτή η φράση σου ,μου θυμίζεις εμένα στα νιάτα μου και σε πληροφορώ οτι είναι επόδυνη αυτή η ταχτική !!τώρα ομως κατάλαβα τι ενοείς οταν λες οτι δεν νοιώθεις και ιδιαιτερη χαρά οταν κάνεις καλό !!!!Αυτό το συναίσθημα της ολοκληρωτικής δοτικότητας στο τέλος είναι κουραστικό!
Μαργαρίτα έχω καταλάβει καλά τι μου έκανα κι ακόμα κάνω αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό..
Έμπαινα σε κουτάκια..Ένα κουτάκι για τη σωστή κόρη, άλλο για τη σωστή φίλη του ενός, άλλο για του άλλου..Γινόμουν αυτό που ήξερα πως ο άλλος θέλει και σαν πράξεις συνακόλουθα ήμουν αυτό που ίσως χαρακτήριζες θύμα, έτρεχα για τα πάντα και τους πάντες με πολλή αγάπη για να μην τους δω να τους λείψει αυτό που ποθούσε η καρδιά τους και μην τυχόν κάποιος στεναχωρηθεί, πληγωθεί..Αυτό ξεκινά από όσο θυμάμαι τον εαυτό μου..Τα τελευταία χρόνια συνειδητοποίησα ουσιαστικά ότι έχανα εμένα έτσι, τα δικά μου θέλω, τις δικές μου ανάγκες..Ήμουν διαρκώς εκεί για κάποιον κι έφτασα να μαι μόνη μου και να μη γνωρίζω καν..Μου ρχεται να δακρύσω και μόνο που θυμάμαι εκείνη την εποχή..

Είχα πέσει σε βαθιά κατάθλιψη όταν πήρα χαμπάρι τι μου έκανα τόσα χρόνια..Το χειρότερο?Κανείς δε συνειδητοποιούσε την αξία καμίας μου πράξης και συμπεριφοράς καθώς για όλους ήταν αυτονόητο ότι η Άλκηστη είναι το αποκούμπι, η λύση, ο καραγκιόζης όταν δεν ήταν καλά κάποιος και δεν ξέρω τι να πρωτοθυμηθώ από μια ολόκληρη έτσι..


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:30 PM | Message # 53
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Μαγεία, ετυμολογία και ορισμός:
Υπάρχουν δύο απόψεις για την ετοιμολογία της λέξης “μαγεία”:1. Η νεώτερη άποψη: από την ρίζα της ινδικής λέξης ‘μάγκια (μαγκeacχ)’: H λέξη αυτή σημαίνει «απάτη». Η νεώτερη αυτή άποψη αναφέρεται σε πολλά βιβλία της νεότερης Εκκλησίας.
2. Η παλαιότερη άποψη: από τις λέξεις ‘μαν κεα (μαν kea)’της αρχαίας αραμαϊκής. Οι λέξεις αυτές σημαίνουν «πνευματική ενδυνάμωση».

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:24 PM)
---------------------------------------------

Quote (alkistis)
.Τα τελευταία χρόνια συνειδητοποίησα ουσιαστικά ότι έχανα εμένα έτσι, τα δικά μου θέλω, τις δικές μου ανάγκες..Ήμουν διαρκώς εκεί για κάποιον κι έφτασα να μαι μόνη μου και να μη γνωρίζω καν..Μου ρχεται να δακρύσω και μόνο που θυμάμαι εκείνη την εποχή..
ελπίζω να εχει περάσει αυτή η εποχή και να μην ξαναγυρίσει ποτέ !!!!!Και να σου φύγει το δάκρυ οπως σου ηρθε ,ελπίζω να αγαπάς τον εαυτό σου πιά και μην ξανακοιτάς στο παρελθόν!

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:30 PM)
---------------------------------------------

Quote (alkistis)
Είχα πέσει σε βαθιά κατάθλιψη όταν πήρα χαμπάρι τι μου έκανα τόσα χρόνια..Το χειρότερο?Κανείς δε συνειδητοποιούσε την αξία καμίας μου πράξης και συμπεριφοράς καθώς για όλους ήταν αυτονόητο ότι η Άλκηστη είναι το αποκούμπι, η λύση, ο καραγκιόζης όταν δεν ήταν καλά κάποιος και δεν ξέρω τι να πρωτοθυμηθώ από μια ολόκληρη έτσι..
Ελπίζω να σου εχει φύγει η κατάθλιψη αν οχι να είσαι σίγουρη οτι σε λίγο καιρό θα σου φύγει ....οσο για τους ανωτέρω χαρακτηρισμούς δεν τους δέχομαι ,θα προτιμούσα ενα γλυκο και καλό κορίτσι που δεν το εκτίμησαν και θα πρέπει να ζήσουν με αυτό !


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:32 PM | Message # 54
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Η κρυσταλοθεραπεια ΕΙΝΑΙ ενα τελετουργικο
Ε χαίρω πολύ, κάπου το χάσαμε και δε θα συνεννοηθούμε σήμερα.. χαχα

Είπα εγώ ότι δεν είναι?Είπα εγώ ότι έχω πρόβλημα με τα τελετουργικά?Ότι τα θεωρώ κακά? Αντιθέτως είπα πως μπορεί με ένα "μάγο" να χρησιμοποιώ και ακριβώς τις ίδιες τεχνικές..
Για να το ξεκαθαρίσουμε λίγο μαγεία για μένα είναι ότι χρησιμοποιεί πρακτικές όποιου τύπου, χωρίς να έχει καλές προθέσεις και προθέσεις αβλάβειας προς όλους..Εδώ διαχωρίζω τους μάγους με την κακή έννοια και τους καλούς μάγους αν θές..


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:45 PM | Message # 55
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (alkistis)
Ε χαίρω πολύ, κάπου το χάσαμε και δε θα συνεννοηθούμε σήμερα.. χαχα
χαχαχχαχαχαχααχα
μπερδευτήκαμε ,οταν προσπαθώ να θεραπευσω την μέση κάποιου ζητώντας βοήθεια είναι ενα ειδος μαγείας,μπορεί να γίνει και τελετουργικό!ομως εχω φροντίσει η προσπαθήσει να ενσωματωθώ με ενέργεια που θα με βοηθήσει να κάνω καλό ,μπορεί να επεμβαίνω στην ηδη υπάρχουσα κατάσταση αλλα για καλό!

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:42 PM)
---------------------------------------------
οταν ξεματιάζουμε κάποιον είναι ενα είδος μαγείας ,πέρνουμε την αρνητική ενέργεια ,την περναμε απο μέσα μας και την διοχετευουμε εξω μετά.

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:44 PM)
---------------------------------------------
κι ορφέας αυτό εκανε ,χρησιμοποιούσε την ενέργεια προς οφελος των πολλων ,χρησομοποιωντας και κρυσταλους και βότανα

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:44 PM)
---------------------------------------------
με δονήσεις ηχων....

Added (20-ΦΕΒ-2013, 6:45 PM)
---------------------------------------------
και για  να φερω ενα παραδειγμα χρησημοποιόντας τον ορφικό υμνο προς τον ασκληπιό μερικές φορές εχω καλά αποτελέσματα


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"

Message edited by margarita - Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 7:41 PM
 
alkistisDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:46 PM | Message # 56
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (margarita)
Η νεώτερη άποψη: από την ρίζα της ινδικής λέξης ‘μάγκια (μαγκeacχ)’: H λέξη αυτή σημαίνει «απάτη». Η νεώτερη αυτή άποψη αναφέρεται σε πολλά βιβλία της νεότερης Εκκλησίας. 2. Η παλαιότερη άποψη: από τις λέξεις ‘μαν κεα (μαν kea)’της αρχαίας αραμαϊκής. Οι λέξεις αυτές σημαίνουν «πνευματική ενδυνάμωση».
Παίρνοντας τη νεότερη άποψη(σαν παιδί κι εγώ) ναι, κάτι τέτοιο έχω για τη μαγεία κατά νου..Με τη δεύτερη άποψη καταλαβαίνω που μπερδευτήκαμε με το Θνητόπουλο..χεχεχε

Quote (margarita)
μπερδευτήκαμε ,οταν προσπαθώ να θεραπευσω την μέση κάποιου ζητώντας βοήθεια είναι ενα ειδος μαγείας,μπορεί να γίνει και τελετουργικό!ομως εχω φροντίσει η προσπαθήσει να ενσωματωθώ με ενέργεια που θα με βοηθήσει να κάνω καλό ,μπορεί να επεμβαίνω στην ηδη υπάρχουσα κατάσταση αλλα για καλό!
Αυτό ακριβώς εννοώ!!!
Μπορεί να χειριζόμαστε τα ίδια ακριβώς μέσα, υπάρξεις, ενέργειες, κρυστάλλους, μάντρας και όοοο,τι άλλο, αλλά αυτό που κάνει τη διαφορά είναι οι προθέσεις κι ο σκοπός!!!


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:50 PM | Message # 57
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
χαχαχαχαχαχα    συμφωνήσαμε !!!!εγω εσυ και ο θνητούλης το εχουμε λιγάκι το μαγικό μου φαίνεται!!!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 6:59 PM | Message # 58
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Κατ' αρχάς η ετυμολογία της λέξης:
Μάγος = Μα-ω > μα-νθάνω > μα-θως + άγω = την αλήθεια (με θεία φώτιση εξ ού και ο Μά-ντης) φέρω!
Οι μάγοι προέρχοανταν από την Μηδική φυλή των Μάγων. Επειδή όμως υπήρξαν πολλοί "μαϊμού" μάγοι με το πέρασμα των χρόνων πήρε την κακή έννοια Γόης, Πλάνος, Απατεώνας, Μαγικός κλπ.

Στην αρχική του εκδοχή δηλαδή του ανθρώπου που έφερνε την αλήθεια, και κυριολεκτικά την κρυμμένη θεϊκή αλήθεια που δια αποκαλύψεως γινόταν γνωστή από το Θεό στον Μάγο, ο Μάγος έκανε τις μαγείες με χρήση της σκέψης, της βοήθειας μετά από επίκληση πνευμάτων ή θεοτήτων κλπ.

Άρα το βασικό συμπέρασμα είναι ότι άλλο πράγμα ο Μάγος και η Μαγεία (λευκή, μαύρη, ή έγχρωμη, δεν έχει σημασία) και άλλο ο Θεραπευτής με τις εναλλακτικές μεθόδους θεραπείας, άσχετα αν χρησιμοποιεί κρυστάλλους ή ο,τιδήποτε άλλο υλικό μέσο. Γιατί ο Θεραπευτής ΔΕΝ χρησιμοποιεί τη σκέψη ή τη βοήθεια πνευματικών οντοτήτων ή θεοτήτων για να επιτύχει το σκοπό του, πράγμα που αν δεν το κάνει ο Μάγος ΔΕΝ θα έχει αποτέλεσμα!

Ελπίζω να βοήθησα και να μην μπέρδεψα την κατάσταση.


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 7:08 PM | Message # 59
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Κατ' αρχάς η ετυμολογία της λέξης:
και είπα να κοιταξω το δικό μας λεξικό αλλα την πάτησα !!!!!! viking

Added (20-ΦΕΒ-2013, 7:08 PM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
Γιατί ο Θεραπευτής ΔΕΝ χρησιμοποιεί τη σκέψη ή τη βοήθεια πνευματικών οντοτήτων ή θεοτήτων για να επιτύχει το σκοπό του, πράγμα που αν δεν το κάνει ο Μάγος ΔΕΝ θα έχει αποτέλεσμα!
πολύ σωστά !


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 20-ΦΕΒ-2013, 7:37 PM | Message # 60
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (alkistis)
Επίσης ανιδιοτελείς χαρακτήρας είναι αυτός που κλάνει
Συμφωνώ απόλυτα!!!! 08


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
Forum » Φαντάσματα » Φοβίες » Σκέψεις
Search: