Κυριακή, 19-ΜΑ-2024, 4:07 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » Γιατί όχι?
Γιατί όχι?
ΘνητοςDate: Σάββατο, 27-ΑΥΓ-2011, 8:29 PM | Message # 211
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Εντυπωσιακή πτώση μετεωρίτη (;) στο Περού (video)
Ένας κατά τα φαινόμενα μετεωρίτης καταγράφηκε σε βίντεο από κατοίκους της πόλης Cusco, η οποία ιστορικά ήταν η πρωτεύουσα της αυτοκρατορίας των Ίνκας. Η πόλη βρίσκεται στο βορειοανατολικό Περού έχει πληθυσμό 300.000 κατοίκων και βρίσκεται σε υψόμετρο 3.500 μέτρων.

Το φαινόμενο ήταν αρκετά εντυπωσιακό και καταγράφηκε στις 2 το μεσημέρι της Πέμπτης. Αυτό που έχει σημασία όμως και σύμφωνα με το αμερικανικό CBS news είναι πως οι τοπικές αρχές προσπαθούν ακόμη να αντιληφθούν που πιθανά κατέπεσε ο μετεωρίτης καθώς δεν ακόμη δεν έχει ανεβρεθεί το σημείο συντριβής του! Υπάρχει πάντως και η πιθανότητα να ήταν απλά ένας μετεωρόλιθος και να διαλύθηκε πριν προφτάσει να χτυπήσει το έδαφος.
Δεν υπάρχουν πάντως μαρτυρίες που να επιβεβαιώνουν ούτε τη μια ούτε την άλλη εκδοχή παρά το μόνο το συγκεκριμένο βίντεο.

ΠΗΓΗ : Περίεργα - PERIERGAA: Εντυπωσιακή πτώση μετεωρίτη (;) στο Περού (video)

Added (2011-08-27, 8:29 PM)
---------------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=pRtucs6D0KA&feature=player_embedded


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 27-ΑΥΓ-2011, 8:45 PM | Message # 212
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μηπως ηταν απο ηλιακες εκρήξεις που έχουν αυξηθει τελευταία

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 27-ΑΥΓ-2011, 10:06 PM | Message # 213
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Εγώ πάντως, δεν το βλέπω να κινείται! Μπορεί να κάνω και λάθος, αλλά ενώ το τραβούν βίντεο και κάνουν ζουμ αυτό διατηρεί το ίδιο σχήμα και οι καμπύλες στην ουρά παραμένουν οι ίδιες και δεν μεγαλώνει η ουρά (του καπνού που αφήνει) αλλά παραμένει ακίνητη σαν να είναι κάποια φωτογραφία!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Κυριακή, 28-ΑΥΓ-2011, 10:19 PM | Message # 214
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Περίεργο βίντεο όντως.....

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 03-ΣΕΠ-2011, 10:46 PM | Message # 215
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (KronosII)
θυμαμε οτι ετρεμα στο σκοταδι και το οτι καθε βραδυ ετρεχα στο κρεβατι των γωνιων μου διοτι ακουγα πιατα να σπανε και ουρλιαχτα.

Quote (margarita)
κατι πολυ τρομαχτικο εβλεπα μεχρι τα 7 μου χρονια

Εντονους φοβους κατα την παιδικη ηλικια ειχα κι εγω (μου το θυμισατε cool ) και ηταν μαλλον ενας απο τους λογους που την "εψαξα" παραπανω σε τετοια θεματα.
Παντως τελειως τον φοβο του υλικου σκοταδιου τον ξεπερασα οταν εμενα με τις ωρες σε πληρως σκοτεινο χωρο και προσπαθουσα να κινουμε εκει χωρις να πεφτω πανω σε πραμματα ,χωρις να κανω θορυβο ,και χωρις να πανικοβαλομε βεβαια !! cool
Το κακο ειναι οτι τοτε ειχα λαχταρησει καποιους απο τους δικους μου. cool
Αυτο το εκανα τοτε γιατι ειχα και με τις πολεμικες τεχνες μια μουρλα , υπηρχαν κατι σαν μυησεις σε καποιες που σε κλειναν σε μικρο χωρο στο σκοταδι και ισως και με υγρασια ενω πριν σε κλεισουν σου λεγαν κατι αρνητικο. πχ. οι νιντζα ειναι δαιμονες.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 03-ΣΕΠ-2011, 11:10 PM | Message # 216
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Παντως τελειως τον φοβο του υλικου σκοταδιου τον ξεπερασα οταν εμενα με τις ωρες σε πληρως σκοτεινο χωρο

το ξεπέρασες γιατι το αντιμετώπισες εγω οχι ακόμα.


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 04-ΣΕΠ-2011, 0:33 AM | Message # 217
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Το μόνο κακό που μπορείς να πάθεις στο σκοτάδι είναι να σκοντάψεις και να πέσεις! biggrin
Τίποτα δεν κρύβεται στο σκοτάδι γιατί ούτε αυτό θα βλέπει! biggrin
ΜΟΝΟ ο κλέφτης χρειάζεται το σκοτάδι και οι κατσαρίδες γιατί... σε φοβούνται! wink


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 04-ΣΕΠ-2011, 0:41 AM | Message # 218
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Τίποτα δεν κρύβεται στο σκοτάδι γιατί ούτε αυτό θα βλέπει!


Σωστος !!!
Ασε που αν συνηθισεις να κυκλοφορεις στο σκοταδι , αποκτας και μια αισθηση σιγουριας (αορατοτητας) !!
Σαν να εισαι εσυ σε θεση να τρομαξεις !! biggrin biggrin biggrin


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Κυριακή, 04-ΣΕΠ-2011, 1:34 AM | Message # 219
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
δίκιο εχετε αλλα δεν το μπορώ το σκοτάδι

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
KronosIIDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 3:55 PM | Message # 220
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Φιλτατοι συμφορουμιτες θα ηθελα να σας εκμηστηρευτω/προτεινω κατι:
Με καποιους φιλους μου τις μερες που μας περασε εχουμε αρχισει να επισκεπτομαστε ολους τους "Μυστηριους" τοπους στην Λευκαδα αρχιζοντας απο καποια σταυροδρομια σε ενα χωριο στο βουνο.
Πηγενοντας εκει νιωθαμε ολοι καπως περιεργα .
Δεν θα μπω σε λεπτομεριες στο τι συνεβη απλα θα ηθελα να ρωτησω με ποια μεσα θα μπορουσαμε να καταγραψουμε αυτα τα γεγονοτα ετσι ωστε να μπορεσω να τα "ανεβασω" στο φορουμ για να μας πειτε και σεις την γνωμη σας.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
margaritaDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 4:36 PM | Message # 221
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μαλον με καλή κάμερα αλλα καλυτερα να σου πουν τα αλλα παιδιά που ξέρουν καλύτερα απο μενα .κάνε μια μικρή αναφορά στο τι ψαχνετε,μου εχεις εξαψει την περιέργεια τωρα.

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
KronosIIDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 4:50 PM | Message # 222
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Ας πουμε χτες το αργα το βραδυ πηγαμε με καποια ας πουμε ομαδα φιλων με ενδιαφερων στο μεταφυσικο στο σταυροδρομι "Τριστρατο" στο χωριο Κατουνα της Λευκαδας.Ειναι ενα ιδιετερο μερος που και να μην ξερεις τις ιστοριες για αυτο σου διμιουργει ενα ριγος.Ειναι ενα σταυροδρομι οπου ο ενας παραδρομος απο τιν μια του πλευρα εχει εναν κατιφορικο λογκο.Οι γιαγιαδες το αποφευγουν και πριν 1 χρονο καποια ατομα εμπιστοσυνης που ειχαν παει τυχαια απο εκει ειδαν μια λαμπρη μορφη να μετακεινειτε με ιλιγγιοδη ταχυτητα απο δεντρο σε δεντρο σε εδαφος που ανθρωπος δεν στεκετε.Χτες οπου βρεθηκαμε εκει με φακους αλλα χωρις καμερα ακουσαμε μεσα απο τον λογκο καποιες αναρθρες κραυγες και η τελευταια προταση που ακουσαμε πριν αρχισουμε να φευγουμε ηταν "Αντε γ@μ18ιτε τσακιστιτε απο εδω περα".Σημερα θα παμε με μια καμερα και θααα μεταβουμε και σε ενα ακομα πιο ενδιαφερων μερος στο νεκροταφιο του ιδιου χωριου που βρισκετε καποια μετρα πιο πανω απο το "Τριστρατο" και ειναι σαν την μεκκα τον σατανιστων της Λευκαδως.Εκει ολοι μα ολοι εχουν δει περιεργα πραγματα στην ακρη του νεκροταφειου και μαλλον θα ειναι το επομενο βημα μας.Μετα σχεδιαζουμε να μελετησουμε ενα αλλο τελετουργηκο μερος το "Ακροτηριο της Σαπφους" οπου εξισου ειναι αρκετα ενδιαφερων απο μεταφυσικης αποψης.
Υ.Γ συγγνωμη εαν μακρυγορησα.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..


Message edited by KronosII - Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 4:51 PM
 
margaritaDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 4:56 PM | Message # 223
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (KronosII)
και η τελευταια προταση που ακουσαμε πριν αρχισουμε να φευγουμε ηταν "Αντε γ@μ18ιτε τσακιστιτε απο εδω περα"

αυτο για φυσική παρουσία μου κάνει ,αλλα αν σε αυτο το σημείο εχουν δει παράξενα πράγματα θα πάτε και με σβηστούς φακούς θα περιμένετε χωρις να κάνετε φασαρία και με την κάμερα ανοιχτη.


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
KronosIIDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 5:01 PM | Message # 224
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (margarita)

αυτο για φυσική παρουσία μου κάνει ,αλλα αν σε αυτο το σημείο εχουν δει παράξενα πράγματα θα πάτε και με σβηστούς φακούς θα περιμένετε χωρις να κάνετε φασαρία και με την κάμερα ανοιχτη.

Για αυτον τον λογο θα ξαναπαμε εκει περα αλλα με καμερα και μαγνητοφωνο μαλλον διοτι η γνωμες μας διχαζονται.
Απο εκει που ακουστηκε η φωνη δεν υπαρχει περιπτωση να μενει η να βρισκετε κανεις διοτι απλα το εδαφος ειναι τετοιο που απλα δεν μπορεις να σταθεις και εαν καταλαβενεις την εννοω οταν λεω "λογκος"(ειναι μια περιοχη με τοσο πολλη βλαστηση και βατα οπου δεν μπορεις να μπεις μεσα.) και το οτι η περιοχη για καποια χιλιομετρα ειναι ακατοικητη τωτε σε βαζει σε σκεψη.Απλα θα ηθελα ο esperos εαν θελει να μου επιτρεψει να δημοσιευσω καποια footage εαν βρουμε κατι.εαν δεν βρουμε τιποτα απλα παμε στο ακομα πιο ενδιαφερων κοιμητηριο.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
margaritaDate: Δευτέρα, 05-ΣΕΠ-2011, 5:04 PM | Message # 225
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (KronosII)
.Σημερα θα παμε με μια καμερα και θααα μεταβουμε και σε ενα ακομα πιο ενδιαφερων μερος στο νεκροταφιο του ιδιου χωριου που βρισκετε καποια μετρα πιο πανω απο το "Τριστρατο" και ειναι σαν την μεκκα τον σατανιστων της Λευκαδως

εκει που θα πάτε σήμερα να προσέξετε γιατι αν είναι στέκι σατανιστών θα έχει αρνητική ενέργεια ,εγω δεν πιστευω στην ύπαρξη των δαιμόνων αλλα να προσέχετε !
στο τρίτο μερος που θέλετε να πάτε
Quote (KronosII)
ενα αλλο τελετουργηκο μερος το "Ακροτηριο της Σαπφους" οπου εξισου ειναι αρκετα ενδιαφερων απο μεταφυσικης αποψης

αν εχει αρχαίο ναο εκει κοντα θα έχει ενδιαφέρον γιατι αν δεν φοβηθείτε θα νοιώσετε διάφορα πράγματα

Added (2011-09-05, 5:04 PM)
---------------------------------------------

Quote (KronosII)
Απλα θα ηθελα ο esperos εαν θελει να μου επιτρεψει να δημοσιευσω καποια footage εαν βρουμε κατ

ο αποσπεριτης ειναι διακοπές ακόμα αλλα πιστεύω οτι δεν θα έχει αντίρηση ,μάζεψε εσυ υλικό και μετά θα συνενοηθείτε


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » Γιατί όχι?
Search: