Κυριακή, 19-ΜΑ-2024, 0:45 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 2:15 AM | Message # 61
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Κατέληξα λοιπόν στο συμπέρασμα ότι δεν είμαστε όλοι για όλες τις δουλειές. Ο καθένας έχει μία αποστολή και έναν προορισμό, όλοι μαζί πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας για να φέρουμε εις πέρας το έργο για το οποίο έχουμε επιλεγεί και να ολοκληρωθεί ο σκοπός μας.

Κι όμως αυτό που είπες είναι μεγάλη σοφία! surprised


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 3:42 AM | Message # 62
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Γι αυτό είπα πιο πάνω ότι μάλλον χρειάζομαι κάποιον "σοφό" να με καθοδηγεί, εγώ είμαι απλά ένα εκτελεστικό όργανο.

Mπορεις να παρεις λασπη απο το ποταμι , αλλα δεν μπορεςι να την κανεις διαμαντια , να εισαι ευχαριστημενος με ενα τουβλο.
Κορεατικη παροιμια.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 8:10 PM | Message # 63
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Δυστυχώς δεν έκανα ποτέ αρχαία αλλά το χειρότερο είναι ότι δεν μπορώ να διαβάσω μεγάλα κείμενα, όσο ενδιαφέροντα και να είναι βαριέμαι γρήγορα και με πιάνει υπνηλία

Σε καταλαβαίνω! Και εγώ έτσι είμαι! (Ε εσείς οι δυο το ακούτεεεεε!!!!)

Quote (Στράτος)
Ξέρω όμως ότι όταν χρειάζεται θα βρω τρόπο να μετακινήσω και βουνά ακόμη

Είναι θέμα κινήτρου. Αν το κάνεις μόνο για προσωπικό σου όφελος δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Είναι απλά θέμα προσωπικής σου επιβίωσης ή προσωπικού σου συμφέροντος. Οποιοδήποτε έμψυχο πλάσμα πάνω στην γη μπορεί να το κάνει.
Αν όμως το κάνεις με τον ίδιο ζήλο και για έναν άγνωστο τότε το θέμα αλλάζει....

Quote (Στράτος)
Ο καθένας έχει μία αποστολή και έναν προορισμό, όλοι μαζί πρέπει να βάλουμε τα δυνατά μας για να φέρουμε εις πέρας το έργο για το οποίο έχουμε επιλεγεί και να ολοκληρωθεί ο σκοπός μας.

Αυτό που λες είναι απόλυτα σωστό και σοφό αρκεί να μην το χρησιμοποιείς συχνά ως δικαιολογία για να καλύψεις τον εαυτό σου σε περιπτώσεις που τον πιάνεις να είναι "ωχαδερφηστής" (για να μιλήσω με δικούς σου όρους).

Quote (Στράτος)
Αν υποθέσω ότι εγώ είμαι ο οδηγός ενός αγωνιστικού αυτοκινήτου χρειάζομαι έναν καλά κατατοπισμένο συνοδηγό, με καλές γνώσεις και σωστές πληροφορίες για να φτάσουμε στον τερματισμό και να κερδίσουμε και οι δύο

Την νίκη-δόξα την έχει όμως μόνο ο ένας. Πολλές φορές ο καλύτερος οδηγός είναι η φωνή της ψυχής μας (ξέρεις αυτή η φωνούλα που δεν μας αφήνει ποτέ να ευχαριστηθούμε κάποια αμαρτία....)

Quote (Στράτος)
Γι αυτό είπα πιο πάνω ότι μάλλον χρειάζομαι κάποιον "σοφό" να με καθοδηγεί, εγώ είμαι απλά ένα εκτελεστικό όργανο.

Εφόσον έφτασες στο στάδιο να αναγνωρίσεις ότι θες καθοδήγηση κατά την γνώμη μου είσαι έτοιμος να αναγνωρίσεις και τον δάσκαλο σου.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
margaritaDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 8:49 PM | Message # 64
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Δεν ξέρω αν το παρατήρησες, από αυτό το κείμενο προέρχεται και η υπογραφή μου στο προφίλ μου.

αν το έλεγες σε μένα ξέρεις οτι είμαι πάρα πολύ παρατηρητική cool


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 8:50 PM | Message # 65
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
surprised surprised surprised surprised surprised surprised surprised

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 8:54 PM | Message # 66
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
εγώ είμαι απλά ένα εκτελεστικό όργανο.

δεν είναι ετσι ακριβώς γιατι το εκτελεστικό όργανο θα μπορούσε να αρνηθεί την αποστολή ενώ εσύ δεν θα το έκανες ,μην αδικείς τον εαυτό σου !

Added (2012-02-22, 8:54 PM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
Αθηναίος

αμφιβάλεις?


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 9:57 PM | Message # 67
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Όχιιιιιιιι! Κάθε άλλο. Δηλαδή άλλο ανθρωπάκι ήθελα να πατήσω ( wink ) και άλλο πάτησα ( surprised ) χωρίς να το ελέγξω! biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 22-ΦΕΒ-2012, 10:10 PM | Message # 68
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
happy happy happy happy happy happy

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
Search: