Κυριακή, 19-ΜΑ-2024, 0:16 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
ΣτράτοςDate: Τετάρτη, 15-ΦΕΒ-2012, 12:58 PM | Message # 16
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Καταρχάς καλώς όρισες στην μεγάλη αλλά και όμορφη παρέα μας φίλε Στράτο.

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα:)
Έχω σπαταλήσει πάρα πολύ χρόνο για να βρω έναν αξιόλογο χώρο με πραγματικές πνευματικές αλλά και πρακτικές αναζητήσεις χωρίς τους, δίχως λόγο, αντιρρησίες που απλά θέλουν να "χαλάσουν" το επίπεδο όλων των υπολοίπων. Ελπίζω εδώ να μπορέσω να βρω συνομιλητές που σέβονται την πνευματική διαφορετικότητα κάποιου άλλου.

Δεν είχα τον χρόνο να δω όλες τις ενότητες αλλά φαντάζομαι ότι θα βρω πολύ ενδιαφέροντα θέματα και ίσως απαντήσεις για κάποιες πολύ προσωπικές αναζητήσεις που δυστυχώς μέχρι σήμερα παραμένουν αναπάντητες.

Καλή σας μέρα.
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 15-ΦΕΒ-2012, 1:10 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Καλως τον κι απο εμενα και να πω πως η δικια μου "φιλοσοφια" ειναι οτι ΔΕΝ υπαρχει αποδειξη για τιποτα αλλα μονο επικρατεστερες ενδειξεις .
Σαφως και θα διαφωνησουμε και θα συμφωνησουμε αλλα κανενας μας δεν ειναι ξερολας !
cool
Ολοι εχουμε κατι να μαθουμε και πολλες φορες το μαθαινουμε απο εκει που δεν περιμενουμε !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τετάρτη, 15-ΦΕΒ-2012, 6:43 PM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Ελπίζω εδώ να μπορέσω να βρω συνομιλητές που σέβονται την πνευματική διαφορετικότητα κάποιου άλλου.

γι αυτό να είσαι απόλυτα σίγουρος ,θα το διαπιστώσεις και μόνος σου βέβαια !!!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 15-ΦΕΒ-2012, 7:06 PM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Φίλε Στράτο, θα διαπιστώσεις ότι εδώ δεν έχουμε προσκόλληση σε δόγματα και δογματικές σκέψεις! Δεν πιστεύουμε τίποτα ατεκμηρίωτο, αλλά και δεν απορρίπτουμε τίποτα! Συζητάμε τα πάντα, τα κοιτάμε από διάφορες οπτικές γωνίες και προσπαθούμε να τεκμηριώνουμε τις απόψεις μας (όσο αυτό είναι δυνατόν).

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΣτράτοςDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 4:22 PM | Message # 20
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Χαίρομαι ιδιαίτερα για όλα τα παραπάνω κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
Χρειάζομαι λοιπόν λίγη βοήθεια, επειδή τα θέματα εδώ μέσα είναι πολλά και ο χρόνος μου σχετικά περιορισμένος για να τα ψάξω όλα, μπορώ να βρω κάπου σχετικά με οράματα, όνειρα που δίνουν πληροφορίες ή κάτι για να βρούμε τον πραγματικό "προορισμό μας" ;
Ίσως ακουστεί χαζό αλλά ΞΕΡΩ ότι πρέπει να κάνω κάτι χωρίς όμως να ξέρω τι είναι αυτό! Είναι δύσκολο γιατί μου "δόθηκαν" κάποιες πληροφορίες σε όνειρα και οράματα που βίωσα χωρίς όμως να μπορώ να τα συνδέσω ή να καταλάβω τι ακριβώς θέλουν από μένα. Όλα αυτά έρχονται να ενισχύσουν την πεποίθησή μου ότι έχω κάποιον συγκεκριμένο προορισμό με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η αγωνία μου μήπως και δεν επιτελέσω τον σκοπό μου στην ώρα του.
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 8:30 PM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ενοεις ονειρα κανονικα (οραματα ? ξυπνιος ?) ή κανεις καποιου ειδους αυτοσυγκενρωση , διαλογισμο ?

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 8:44 PM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Όλα αυτά έρχονται να ενισχύσουν την πεποίθησή μου ότι έχω κάποιον συγκεκριμένο προορισμό με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η αγωνία μου μήπως και δεν επιτελέσω τον σκοπό μου στην ώρα του.

Στράτο οσο και να σου φανεί παράξενο αυτήν την αίσθηση εχω και εγω,σαν να με ακούω κρυφά να επαναλαμβάνω τα ίδια,και λέω κρυφά γιατι αντε να τα πεις αυτά στον κοινωνικό μας περίγυρο.Ο Μάριος θα σε βοήθήσει με την εύρεση τέτοιων θεμάτων αλλά μπορούμε και ολοι μαζί να αναλύσουμε τις εμπειρίες σου ,αν εσύ το θελήσεις.


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 8:57 PM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Μετα τα 20 ποστ ανοιγουν καποια αλλα τοπικ που εχει κατι θεματα εκει που μπορεις να βρεις κατι.

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
aposperittisDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 9:23 PM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Έχουμε 2 ποστ με τίτλους

ΟΝΕΙΡΑ-ΜΥΝΗΜΑΤΑ

Προφητικά όνειρα

Δυστυχώς όμως είναι στην κατηγορία Mystic Session VIP που σου ξεκλειδωμένη μετά τα 20 ποστ.

Είμαι σίγουρος πως αν αφιερώσεις 1 ωρίτσα θα βρεις πάρα πολλά θέματα να κάνεις άλλα 14 ποστ ώστε να σου ξεκλειδωθεί αυτή η κατηγορία.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 16-ΦΕΒ-2012, 10:07 PM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Εκτός από όλα τα άλλα μπορείς να μας περιγράψεις κάποια από αυτά τα όνειρα και να τα συζητήσουμε και εδώ!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΣτράτοςDate: Παρασκευή, 17-ΦΕΒ-2012, 4:02 PM | Message # 26
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ενοεις ονειρα κανονικα (οραματα ? ξυπνιος ?) ή κανεις καποιου ειδους αυτοσυγκενρωση , διαλογισμο ?

Φίλε "Θνητέ" δυστυχώς δεν έχω κάνει διαλογισμό και ομολογώ ότι πολύ δύσκολα καταφέρνω να αυτοσυγκεντρωθώ.Έχω μάθει όμως να ξεχωρίζω τα όνειρα από τα οράματα και έχω βιώματα και από τα δύο. Όταν λέω οράματα εννοώ πνευματικές καταστάσεις που βίωσα σε πραγματικό χρόνο κατά την διάρκεια του ύπνου. Δηλαδή "έφυγα" από το σώμα μου, ΈΖΗΣΑ κάποια γεγονότα και επέστρεψα και πάλι. Αμέσως ξύπνησα, κράτησα σημειώσεις (που δεν χρειαζόταν γιατί χαράχτηκαν στην μνήμη μου) και μετά συνέχισα τον ύπνο μου. Η αίσθηση και η επιρροή τους είναι ακόμα πολύ ζωντανά μέσα μου, σαν να συνέβησαν χθες.
Επίσης είχα και κάποια "σκοτεινή" επίσκεψη κατά την διάρκεια της νύχτας που εκεί όμως ξύπνησα και συνειδητά αυτή τη φορά, έζησα όλο το συμβάν.

Added (2012-02-17, 3:47 PM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
Στράτο οσο και να σου φανεί παράξενο αυτήν την αίσθηση εχω και εγω,σαν να με ακούω κρυφά να επαναλαμβάνω τα ίδια,και λέω κρυφά γιατι αντε να τα πεις αυτά στον κοινωνικό μας περίγυρο.Ο Μάριος θα σε βοήθήσει με την εύρεση τέτοιων θεμάτων αλλά μπορούμε και ολοι μαζί να αναλύσουμε τις εμπειρίες σου ,αν εσύ το θελήσεις.

Αγαπητή margarita σε καταλαβαίνω απόλυτα, όσες φορές τόλμησα να μιλήσω σε κάποιους που θεωρούσα "ψαγμένους" και με ανοιχτό μυαλό, πάντα αντιμετώπιζα τον σαρκασμό και κατέληξα να τα κρατήσω μέσα μου περιμένοντας την μέρα που θα "εκραγώ" γιατί το βάρος και η πίεση που ασκείται μέσα μου είναι απίστευτη. Νιώθω σαν ένα μπαλόνι που συνεχώς μεγαλώνει και πιέζεται αλλά δεν ξέρει που πρέπει διοχετεύσει όλο αυτό το περιεχόμενο!
Δεν έχω πρόβλημα να καταθέσω τις εμπειρίες μου αλλά μάλλον θα σας κουράσω γιατί οι εμπειρίες μου άρχισαν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.

Added (2012-02-17, 4:02 PM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
Εκτός από όλα τα άλλα μπορείς να μας περιγράψεις κάποια από αυτά τα όνειρα και να τα συζητήσουμε και εδώ!

Όπως έγραψα και στην margarita δεν ξέρω αν είναι σωστό να σας φορτώσω με τα δικά μου.
Θέλω όμως να σε ρωτήσω αν έχεις πρόβλημα να βάλω ένα παρόμοιο avatar με το δικό σου. Το όνομά μου καθώς και το επίθετό μου αρχίζουν από Ε και μάλιστα βρίσκονται σε πλήρη αρμονία, γραμμάτων, μεταξύ τους. Ακόμα και η υπογραφή που υιοθέτησα πολύ πριν αρχίσω να ψάχνω σ αυτές τις κατευθύνσεις είναι ένα δελφικό Ε !
 
aposperittisDate: Παρασκευή, 17-ΦΕΒ-2012, 5:45 PM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Στράτος)
όσες φορές τόλμησα να μιλήσω σε κάποιους που θεωρούσα "ψαγμένους" και με ανοιχτό μυαλό, πάντα αντιμετώπιζα τον σαρκασμό

Προφανώς μίλησες με λάθους ανθρώπους. Εδώ που ήρθες πολύ σύντομα θα διαπιστώσεις και από μόνος σου πως όχι μόνο δεν είμαστε τέτοιοι αλλά θα υπάρχει και κάποιος λόγος που μας ανακάλυψες. Όλοι εδώ είμαστε χαμένοι κρίκοι μιας αλυσίδας που ενωθήκαμε ξανά. Για πιο λόγο? Θα το δείξει η πορεία....

Quote (Στράτος)
Δεν έχω πρόβλημα να καταθέσω τις εμπειρίες μου αλλά μάλλον θα σας κουράσω

Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός....
Αναμένουμε λοιπόν....


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 17-ΦΕΒ-2012, 8:18 PM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Στράτος)
να σε ρωτήσω αν έχεις πρόβλημα να βάλω ένα παρόμοιο avatar με το δικό σου.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μόνο να μην είναι ακριβώς το ίδιο για να ξεχωρίζουμε. Υπάρχουν πάρα πολλές παραλλαγές και σε διάφορα χρώματα! wink


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 17-ΦΕΒ-2012, 9:27 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Δηλαδή "έφυγα" από το σώμα μου,

Αυτο εγω δεν θα το ελεγα οραμα αλλα μαλλοον "ταξιδι" του αστρικου σωματος ή αιθερικου διπλου .
Οσο για την σκοτεινη οντοτητα που λες , εισαι βεβαιως οτι ηταν σκοτεινη ? Ή μονο απο την εικονα το συμπερανες ?
Quote (Στράτος)
και συνειδητά αυτή τη φορά, έζησα όλο το συμβάν.

Μιλας για επιθεση υλικη ? αυλη ? σκεπτομορφη ?

Σορυ αν σε ζαλιζω αλλα μου κεντρισες το ενδιαφερον cool
Αν θες λες βεβαια ε ! cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

Message edited by Θνητος - Παρασκευή, 17-ΦΕΒ-2012, 9:28 PM
 
margaritaDate: Σάββατο, 18-ΦΕΒ-2012, 1:33 AM | Message # 30
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Δεν έχω πρόβλημα να καταθέσω τις εμπειρίες μου αλλά μάλλον θα σας κουράσω γιατί οι εμπειρίες μου άρχισαν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου.

στράτο δεν θα μας κουράσεις ,δεν είναι τυχαίο που εχουμε βρεθεί σε αυτό το φόρουμ ολα τα παιδιά ,ολοι εδω ψάχνουμε τον εαυτό μας και τα παράξενα που μας συμβαίνουν ,βέβαια ασχολούμαστε και με αλλα θέματα οπως τα πολιτικά δρώμενα .Θα ηταν χαρά μας να μοιραστούμε μαζί σου τις εμπειρίες σου ,το εχουμε κάνει και εμεις σε αλλα ποστ που θα σου ανοίξουν και σένα μετα τα 20

Added (2012-02-18, 1:27 AM)
---------------------------------------------

Quote (aposperittis)
Όλοι εδώ είμαστε χαμένοι κρίκοι μιας αλυσίδας που ενωθήκαμε ξανά

Μάριε ο ποιητής που έκρυβες μέσα σου δυναμώνει ολο και πιό πολύ surprised

Added (2012-02-18, 1:31 AM)
---------------------------------------------

Quote (Στράτος)
Όταν λέω οράματα εννοώ πνευματικές καταστάσεις που βίωσα σε πραγματικό χρόνο κατά την διάρκεια του ύπνου. Δηλαδή "έφυγα" από το σώμα μου, ΈΖΗΣΑ κάποια γεγονότα και επέστρεψα και πάλι. Αμέσως ξύπνησα, κράτησα σημειώσεις

γιατί εμένα μου μοιάζει σαν προφητικό ονειρο ,δηλαδή μέσω του ονείρου ήρθες σε επαφή με ανθρώπους που κάτι σου είπαν ,αν συναίβει αυτό μπορεί να είχες επαφή με ανώτερα όντα που σου μετέφεραν μήνυμα !!αν δώσεις λεπτομέρειες θα καταλάβουμε καλύτερα.

Added (2012-02-18, 1:33 AM)
---------------------------------------------

Quote (Στράτος)
Επίσης είχα και κάποια "σκοτεινή" επίσκεψη κατά την διάρκεια της νύχτας που εκεί όμως ξύπνησα και συνειδητά αυτή τη φορά, έζησα όλο το συμβάν.

αυτό για να το αναλύσουμε πρέπει να μας πείς τι ακριβώς συναίβει

Added (2012-02-18, 1:33 AM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
αλλα μου κεντρισες το ενδιαφερον

και εμένα!!!!!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΕΠΙΚΟ ΒΙΝΤΕΟ.. ΕΝΝΟΟΥΜΕ AYTO!
Search: