Σάββατο, 18-ΜΑ-2024, 5:59 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 10:26 PM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Και οι ΕΛ είτε μέσα απο τα παραμύθια είτε μέσα από τις απόκρυφες ιστορίες ΔΕΝ φημίζονται για την ατέλεια τους.

Άρα δεν θα έκαναν κάτι ατελές. Ούτε μας εγκατέλειψαν. Την ιστορία της Π. Διαθήκης με την μάνα που απαρνήθηκε το παιδί της γιατί το διεκδικούσε και μια άλλη γυναίκα και θα το χώριζαν στη μέση για να πάρει κάθε μια από μισό πεθαμένο παιδί, την γνωρίζεις;;; Δεν μπορεί να απειλήθηκε η Γη άρα και οι γνήσιοι απόγονοί τους και για να μην υπάρξει καταστροφή να απομακρύνθηκαν κλπ, κλπ, που λέω στο προηγούμενο ποστ;

Quote (aposperittis)
Το μπαστάρδεμα προχώρησε πολύ και χάσαμε κάθε τι Ελλ-ηνικο.

Το έργο "πολυθρόνα για δυο" με τον Έντυ Μέρφυ το έχεις δει;;; Αν όχι δες το. Δεν χρειάζεται μπαστάρδεμα για να ξεπέσει κάποιος! Δολοπλοκία χρειάζεται και υπόγεια υπονόμευση! Και μόνο αν είσαι ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ.

Quote (aposperittis)
Είμαι και εγώ ένα γενετικό λάθος που ακολουθώ αυτά που με προγραμμάτισαν να πιστεύω. Προσπαθώ να αντισταθώ όμως....Ίσως γιατί μέσα μου δεν έχει χαθεί ακόμα το γονίδιο του ΕΛ-ληνα...Το παλεύω....

Γενετικό λάθος ΟΧΙ, σύμφωνα με τις προηγούμενες σκέψεις μου. Προγραμματισμένος, ΝΑΙ!!!

Φίλε μου, είναι πολύ δύσκολος ο αποπρογραμματισμός και ο επαναπρογραμματισμός! Μερικές φορές ίσως γίνει επώδυνος. Ίσως χρειαστεί να αναθεωρήσουμε, με κόστος οδυνηρό, πράγματα που τα θεωρούσαμε κομμάτι της καθημερινότητας ή και ολόκληρης της ζωής μας. Ή ακόμη και να απορρίψουμε πράγματα και ιδέες που θεωρούνται αδιαπραγμάτευτα!!!!

Άφησα τελευταίο το παρακάτω:

Quote (aposperittis)
Ποιοι είναι οι τελευταίοι των τελευταίων? Αν ήμασταν καθαροί, ατόφιοι ποιος θα τολμούσε τώρα να βγάλει περιοδικό με την Αφροδίτη να μας κάνει κολοδάχτυλο? Ποιος δεν θα μας σέβονταν?

Φίλε μου Αποσπερίτη, είμαστε ΠΟΛΥ σημαντικοί. Με τους ασήμαντους ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ!

Είναι ποτέ δυνατόν να ασχοληθεί ο οπαδός του Ολυμπιακού με την ΑΕ Τριγλίας;;; ΟΧΙ. Με τον Παναθηναϊκό θα ασχοληθεί (και το ανάποδο). Το ίδιο και με τον οπαδό του ΠΑΟΚ. Δεν θα ασχοληθεί με τον ΑΟ Κουφαλίων. Με τον ΑΡΗ θα ασχοληθεί (και το ανάποδο)!!!

ΔΕΝ θα πλακωθείς με κάποιον ασήμαντο. Τον αγνοείς. Όταν περπατάς στη ζούγκλα δεν προσέχεις αν πατάς μερμήγκια. Τα λιοντάρια και τις τίγρεις προσέχεις!!!

Μαζί μας ασχολείται αυτή τη στιγμή ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ! Με τους κατοίκους π.χ. της Αϊτής ή του Βιετνάμ που έχουν πραγματική ανάγκη ΚΑΝΕΙΣ!!!! Αυτό έχει να συμβεί πάρα, μα πάρα πολλούς αιώνες

ΤΥΧΑΙΟ;;;; ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 10:38 PM
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 11:17 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Με προβλημάτισες γιατί νιώθω πως έχεις δίκιο.....

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 11:27 PM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Όσον αφορά το "δάχτυλο" της Αφροδίτης, έχει γίνει μήνυση από Έλληνες δικηγόρους με πρωτοστάτες ένα δικηγόρο με την επίσης δικηγόρο κόρη του, και ζητούν, όχι χρήματα, αλλά ένα πρωτοσέλιδο συγγνώμη από τον Ελληνικό λαό μέσω του περιοδικού!!!!! Η δίκη γίνεται τον Ιούνιο.

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
KronosIIDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 6:17 PM | Message # 19
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Οι Ελληνες και οι Ασσυριοι σιγουρα εχουν δεχθει γνωσεις απο κατι ανωτερο..απλα απο οτι φαινεται αυτο το ανωτερο ον/οντα δεν τα καταφερε διοτι ο πολιτισμος και των 2 επιβιωσε θεωριτικα μονο στο πνευμα του υπολιπου κοσμου,τωρα στις μερες μας το DNA των Ελληνων απο την μια λεγεται οτι εχει δεχθει αλλαγες απο ολους τους γειτονικους λαους και απο την αντιθετη αποψη μας λενε οτι εχει επειρεασει το DNA των γειτονικων λαων.Παντος εμεις ως βιολογικα οντα δεν μπορουμε να εξηγησουμε πως εξεληχθηκαμε ως Ελληνες.Τα χαρακτιριστικα μας ειναι ΤΕΛΕΙΟΣ διαφορετικα απο τους γειτονες μας.Πχ Αλβανους/Τουρκους/Σερβους.Αν δειτε σε αλλες περιοχες,πχ Γαλλια-Γερμανια-Αγγλια υπαρχει μια ομοιοτητα αναμεσα στους λαους αυτους που ειναι ορατη με γυμνο ματι.Για να συνοψησω απλα κατι δειχνει οτι δεν κολαμε με τους αλλους.Ειμαστε διαφορετικοι.

απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..


Message edited by KronosII - Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 6:18 PM
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 6:53 PM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Οι αλλοιώσεις δεν είναι στο DNA μας, βιολογικές δηλαδή, αλλά στον τρόπο που σκεφτόμαστε, φερόμαστε και συμπεριφερόμαστε, βιώνουμε και επιβιώνουμε, διαλέγουμε και επιλέγουμε, κρίνουμε και διακρίνουμε, κατακρίνουμε και επικρίνουμε, λέγουμε και επιλέγουμε, αναστρέφουμε και καταστρέφουμε, πράγμα που έχει συμβεί λόγο αλλοίωσης των ηθών και εθίμων μας, της ιστορίας μας και της ΜΝΗΜΗΣ μας.

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 6:54 PM
 
KronosIIDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 7:28 PM | Message # 21
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Αυτο ειναι το δεδομενο απο τιν στιγμη απο απομακρυνομαστε απο τις ιδιες μας τις ριζες.
Ειναι αναποφευκτο λογο αυτων που μας κυβερνουν.Και αυτων που ειναι πανω απο και απο αυτους.Ισως τα βλεπω επιφανιακα τα πραγματα..


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 7:53 PM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Κάθε άλλο!! Το αντίθετο μάλιστα.

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
KronosIIDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 7:55 PM | Message # 23
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Για εξηγησε το σκεπτικο σου..

απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 7:58 PM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Θα επανέλθω αργότερα ή αύριο γιατί τώρα αρχίζει ο αγώνας μπάσκετ για το final 4!!
Τί να κάνουμε όλοι έχουμε τις αδυναμίες μας!!!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
KronosIIDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 8:00 PM | Message # 25
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Δεν υπαρχει προβλημα cool

απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 06-ΜΑ-2011, 11:56 PM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Φίλε KronosII

Είπες ότι ίσως βλέπεις επιφανειακά τα πράγματα και διαφώνησα κάθετα.
Πώς είναι δυνατόν να βλέπεις τα πράγματα επιφανειακά λέγοντας ότι απομακρυνόμαστε από τις ρίζες μας και γι' αυτό ευθύνονται αυτοί που μας κυβερνούν, οι οποίοι είναι μαριονέτες αυτών που είναι πάνω από αυτούς!
Υπάρχει μεγαλύτερη αλήθεια από αυτή; wink

Ένα απλό παράδειγμα:
Πες μου αν έχεις διδαχθεί στη διάρκεια των μαθητικών σου χρόνων (έστω και περιληπτικά) τα παρακάτω αποσπάσματα από ένα αρχαίο κείμενο tongue . Παραθέτω το Αρχαίο κείμενο και αφού μου απαντήσεις (και όχι μόνο εσύ αλλά και όποιος άλλος γνωρίζει κάτι γι' αυτό το κείμενο) θα δώσω την απόδοση στην νεοελληνική γλώσσα και θα πούμε μερικές σημαντικότατες παρατηρήσεις για να καταλάβουν όλοι πώς μας απομακρύνουν από τις ρίζες μας αλλά και από την ΑΛΗΘΕΙΑ οι κυβερνώντες και οι κυβερνώντες τους κυβερνώντες!!!!!!

Περιμένω την απάντησή σου αλλά και τις απαντήσεις ή παρατηρήσεις οποιουδήποτε άλλου μέλους του φόρουμ που ενδιαφέρεται να συμμετάσχει στη συζήτηση. surprised

Ας δούμε τι λέει το αρχαίο κείμενο και (για όσους ακόμα δεν κατανοούν τα αρχαία Ελληνικά) άντε... δίνω από τώρα και τη Νεοελληνική απόδοση:

«…Εισί δε πολλοί και θαυμαστοί της γης τόποι, και αυτή ούτε οία ούτε όση δοξάζεται υπό των περί γης ειωθότων λέγειν, ως εγώ υπό τινός πέπεισμαι…».

(…Υπάρχουν πολλοί και θαυμαστοί τόποι της γης, και αυτή (η Γη) δεν είναι ούτε τέτοια ούτε τόση όπως νομίζεται από αυτούς που περί της γης συνηθίζουν να ομιλούν, όπως εγώ από κάποιον έχω πεισθεί…)

«…Πέπεισμαι τοίνυν, η δ’ ος, εγώ ως πρώτον μεν, ει έστιν εν μέσω τω ουρανώ περιφερής ούσα, μηδέν αυτή δειν μήτε αέρος προς το μη πεσείν μήτε άλλης ανάγκης μηδεμιάς τοιαύτης…Πρώτον μεν, η δ’ ος, τούτο πέπεισμαι…».

(…Έχω πεισθεί από κάποιον, λοιπόν, εγώ ότι πρώτον μεν, εάν βρίσκεται (η Γη) στο μέσον του ουρανού όπως είναι σφαιρική, δεν έχει ανάγκη ούτε αέρος για να μην πέσει ούτε έχει ανάγκη άλλης τέτοιας υποστήριξης…Πρώτον μεν, λοιπόν, γι’ αυτό έχω πεισθεί…)

«…Έτι τοίνυν, έφη, πάμμεγά τι είναι αυτό, και ημάς οικείν τους μέχρι Ηρακλείων στηλών από Φάσιδος εν σμικρώ τινί μορίω, ώσπερ περί τέλμα μέρμηγκας ή βατράχους περί την θάλατταν οικούντας, και άλλους άλλοθι πολλούς εν πολλοίς τοιούτοις τόποις οικείν…».

(…Ακόμα (έχω πεισθεί) από κάποιον, είπε, ότι είναι τεράστιο πράγμα αυτό (η Γη), και εμείς που κατοικούμε από την Φάσιδα μέχρι τις Ηράκλειες στήλες, (κατοικούμε) σε κάποιο μικρό κομμάτι (της Γης), όπως γύρω από μια λιμνούλα τα μερμήγκια και οι βάτραχοι, γύρω από την (Μεσόγειο) θάλασσα κατοικούμε, (και υπάρχουν) και άλλοι (λαοί) κάπου αλλού πολλοί που σε πολλούς παρόμοιους τόπους κατοικούν…)


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 07-ΜΑ-2011, 9:15 PM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Λιγο ασχετο τωρα , αλλα επειδη "ελειπα" για μερες θα ηθελα να πω απλα οτι ο ΜΟΝΟΣ πολιτισμος που υπαρχει ειναι ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ. Ολοι οι αλλοι ειναι προσπαθειες ανασυνταξης απο ΚΛΕΜΕΝΑ αρχαια δεδομενα.
Το ιδιο ισχυει και για την γλωσσα και για τα αλφαβητα και για τους αριθμους.
Χωρις ΑΥΤΑ τα αρχικα δεδομενα ΔΕΝ μπορει να υπαρξει πολιτισμενη κοινωνια.
Ισως να "ακουγονται" εγωιστικα ολα αυτα αλλα πιστεψτε με παλιοτερα μεχρι και ψιλοκοροιδευα οταν ακουγα κατι τετοιο.
ΟΛΑ τα στοιχεια ομως αυτο δειχνουν.
Δεν θυμαμαι αν εχει ξαναειπωθει , αλλα η σειρα των γραματων αβγδεζηθ κλπ εχει "δωσει" ολα τα αλφαβητα και ΚΑΝΕΝΑΣ (επισημος επιστημονας) δεν μπορει να εξηγηση γιατι αυτη η σειρα (μονο αρλουμπες θα ακουσετε).

ΥΓ. Επειδη μου "την δινει" λιγο το θεμα cool ,
Οταν πιστευεις καποια λογια του χριστου (αυτος που εχει το χρισμα) , δεν σημαινει οτι εισαι χριστιανος , οπως δεν σημαινει οτι ο Εμανουηλ ηταν θεος.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 07-ΜΑ-2011, 10:09 PM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Συμφωνώ! Άλλως τε για αυτό έβαλα το κείμενο για να συζητήσουμε αυτά που λέει αλλά και για την συνέχεια του κειμένου που είναι ΚΑΥΤΗ και καταρρίπτει πολλά δεδομένα "ανακαλύψεων" και αποδεικνύει την κλοπή της κληρονομιάς μας που αναφέρεις!

Υ/Γ.: Την γνώμη μου περί Χριστού, Ιησού, Εμμανουήλ κλπ την γνωρίζεις και δεν θα την καταθέσω τώρα εδώ, Αν ανοίξει κάποιος κανένα θέμα που να τον αφορά ή και γενικά περί Βίβλου και Χριστιανικής "αλήθειας" το συζητάμε (και το γλεντάμε)!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 07-ΜΑ-2011, 10:13 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Περιμενω να δω τι θα πεις παλι.
Δυστυχως δεν καταλαβαινω απο τα αρχαια.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 07-ΜΑ-2011, 10:35 PM | Message # 30
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Δυστυχως δεν καταλαβαινω απο τα αρχαια.

Γι' αυτό έδωσα και την απόδοση στη Νεοελληνική.

Περιμένω τον φίλο μας τον KronosII να απαντήσει και θα βάλω και την συνέχεια του κειμένου, το ποιος το είπε και βσικά το πότε το είπε, ποια χρονολογία! Φυσικά με όλες τις επεξηγήσεις γι' αυτά που είπα στο προηγούμενο post μου!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
Search: