Σάββατο, 18-ΜΑ-2024, 5:01 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
ΑθηναίοςDate: Δευτέρα, 02-ΜΑ-2011, 11:55 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline

Αρχαίο κυπριακό αγαλματίδιο, της ύστερης εποχής του Χαλκού (μουσείο Καρλσρούης, Γερμανία)

Τί γνώμη έχετε γι' αυτό το αγαλματάκι;;;
Σας θυμίζει κάτι;;;;;;


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 0:17 AM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Πόσα πράγματα πρέπει να αναθεωρήσει η ιστορία, πόσοι ιστορικοί-επιστήμονες πρέπει να πάνε να.........Πνιγούν.....

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 0:19 AM | Message # 3
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Είναι όντως τυχαία η επιλογή της φιγούρας από τον Σπίλμπεργκ για τον Ε.Τ.;;;;

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 0:34 AM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Είναι όντως τυχαία η επιλογή της φιγούρας από τον Σπίλμπεργκ για τον Ε.Τ.;;;;

Μα όπως έχω ξανά πει και σε άλλο τόπικ ο Σπίλμπεργκ ξέρει πάρα πολλά, μάλιστα τον είχαν καλέσει και στον λευκό οίκο και μίλαγε για ώρες με τον πρόεδρο της Αμερικής. Κανείς δεν έμαθε ποτέ τι είπαν, όμως λίγους μήνες μετά βγήκε το στενές επαφές τρίτου τύπου......


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 0:39 AM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Το ότι ο Ε.Τ. ήταν αντίγραφο από Ελληνικό αρχαίο αγαλματάκι και ανήκε στους "καλούς" εξωγήινους.... κάτι λέει!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 1:00 AM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Το ότι βρέθηκε στην Κύπρο δεν σημαίνει πως το έφτιαξαν και Έλληνες. Όχι ότι το αποκλείω αλλά μην γινόμαστε και Λιακόπουλοι! Μπορεί ένας ανώτερος πολιτισμός που έζησε εκεί να δίδαξε τους Έλληνες αυτής της περιόδου και κατά συνέπεια να έφτιαξαν και το αγαλματάκι ή να το έφτιαξαν αρχής εξαρχής ο ανώτερος αυτός πολιτισμός και εμείς να βρίσκουμε απομεινάρια του.
Άσε που μου κάνει και για γκρίζος που σημαίνει πως θα υπέφεραν αυτοί που έζησαν μαζί τους!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 1:07 AM | Message # 7
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Είναι της ύστερης εποχής του Χαλκού, περίοδο που η Κύπρος (αποικία των Κρητών) κατοικείτο από Έλληνες.
Δεν ξέρω αν παριστάνει καλό "πνεύμα" ή κακό, αλλά η εικόνα που του δίνει ο Σπίλμπεργκ γνωρίζοντας ότι είναι Ελληνικό έχει την σημασία της. Αυτό ήθελα να πω.


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 1:31 AM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Ο Σπίλμπεργκ πιστεύω ότι απλά ξέρει την αληθινή μορφή των εξωγήινων και την μεταφέρει στα έργα του για να προετοιμάσει τον κόσμο είτε για μια επερχόμενη επαφή είτε για να παραπλανήσει ως προς τις προθέσεις τους, ξέρετε οι γκρίζοι είναι φίλοι μας και θέλουν το καλό μας να εναντιωθούμε σε αυτούς που έρχονται κλπ κλπ. Ποσώς τον ενδιαφέρει αν ήταν Ελληνικό ή όχι!

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 1:46 AM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Και η Μυθωδία του Βαγγέλη τυχαία ήταν; Ξέρει ο Σπίλμπεργκ, όπως είπες, πάρα πολλά! 'Όπως και οι Αμερικάνοι και οι Ρώσοι και οι Κινέζοι! Και όλα όσα ξέρουν μας τα παρουσιάζουν ανάποδα! Γνώμη μου είναι αυτή!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 2:05 AM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Η Μυθωδία δεν είναι τυχαία αλλά την έκανε ένας Έλληνας! Με φόντο τα ιστορικά μνημεία μας! Ο Σπίλμπεργκ τι αναφορά κάνει στην Ελλάδα σε οποιαδήποτε ταινία του?
Φυσικά συμφωνώ πως μας τα παρουσιάζουν ανάποδα γιατί σίγουρα έχουν τέτοιες διαταγές και πολύ φοβάμαι όχι από γήινους αρχηγούς.....


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
alexandraDate: Τρίτη, 03-ΜΑ-2011, 10:54 PM | Message # 11
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Όντος μοιάζει με τον ΕΤ που και αυτός με την σειρά του μοιάζει με τους γκρίζους!
Λέτε όλη αυτή η μεγαλειώδες γνώση που είχαν οι αρχαίοι μας Έλληνες να ήταν μαθήματα από αυτούς? Και αν ναι γιατί διάλεξαν εμάς για να την διδάξουν?
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 0:44 AM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Απλά, τα παιδιά σου ΔΕΝ τα διαλέγεις......

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 0:45 AM
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 5:02 PM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Μα όλη ανθρωπότητα δεν είναι παιδιά τους? Από αυτούς δεν καταγόμαστε? Αυτοί δεν μας δημιούργησαν για κάποιους συγκεκριμένους σκοπούς και στην πορεία εξελιχθήκαμε? Γιατί διάλεξαν συγκεκριμένα τους Ελ-ληνες για να τους μάθουν μέρος της γνώσης τους? Εκτός και αν το έκαναν αυτό μόνο οι Ελ και οι άλλοι είναι δημιουργήματα άλλων φιλών που τους παράτησαν στην τύχη τους. Βέβαια αυτό τώρα με πάει στην σκέψη πως μόνο οι ΕΛ ήταν προσιτοί προς την ανθρωπότητα και θέλησαν να τους μάθουν πράγματα και οι άλλες φιλές ήταν εχθρικές και απόμακρες. Έτσι δίνει και εξήγηση στην ύπαρξη του Ιησού που θα μπορούσε κάλλιστα να ήταν ένας ΕΛ που θέλησε να μεταφέρει την γνώση του αλλά και την αγάπη για τα άπαντα, το άστρο της Βηθλεέμ ένα σκάφος που πήγαινε αργά και σταθερά σε μια συγκεκριμένη πορεία (πιο ουράνιο σώμα το κάνει αυτό? Επίσης οι σημερινές μαρτυρίες για Ufo δεν μιλάνε για την λαμπρότητα τους?) για να μπορούν να το ακολουθήσουν οι 3 μάγοι (οι αποκρυφιστές της εποχής?), τα θαύματα του Ιησού που δεν ήταν θαύματα αλλά προχωρημένες γνώσεις (που της ήξερε?) και γενικά όσο το σκαλίζω βγάζω συμπεράσματα!

ΥΓ:Επειδή αυτό συνάγει με ένα τόπικ σου φίλε Αθηναίε που μιλάς για τα "λόγια" του Ιησού που έλεγες πως τα πραγματικά λόγια μίλαγαν για έναν Θεό άσπλαχνο και εκδικητικό και πως όποιος δεν τον ακολουθεί θα τον βρει θάνατος και τιμωρία πιστεύω πως ΔΕΝ είναι λόγια δικά του αλλά τον μεταγενέστερων εκκλησιαστικών που ως συνήθως θέλουν να κρατήσουν τους πιστούς τους μέσα από τον φόβο και τις απειλές! Αυτά βλέπουν και οι νέοι σήμερα και γίνονται άπιστοι. Για εμένα τα πράγματα είναι απλά μου αρέσουν τα αληθινά λόγια του Χριστού και τα ακολουθώ δεν είναι κακό να αγαπάς τον πλησίον σου και να του δίνεις ότι σου περισσεύει. Δεν με ενδιαφέρει αν ήταν όντος θεάνθρωπος ή ένας ΕΛ. Είμαι Χριστιανός γιατί πιστεύω σε αυτά τα λόγια, θα μου πεις αυτά τα λένε και σήμερα οι απλοί άνθρωποι ή ακόμα και ο Βούδας! Για εμένα είναι ένας φόρος τιμής σε αυτόν που τα σκέφτηκε και τα δίδαξε πρώτος ειδικά σε μια εποχή τόσο φτωχή που οι γνώσεις ήταν περιορισμένες και κυρίως στους φραγκάτους. Τέλος Βούδας-Ῑησούς για εμένα αν δεν μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο τότε μιλάμε για άλλον έναν ΕΛ που προσπάθησε να διδάξει άλλη γενιά ανθρώπων, δεν θα μπορούσε ένας να είναι παντού!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 8:16 PM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Φίλε Αποσπερίτη,

Ο Έλληνες είναι απόγονοι και όχι δημιουργήματα"φωτεινών" όντων.

Όπως μπορεί κάποιος πολύ εύκολα να διαπιστώσει, υπάρχουν σαφείς φυσιογνωμικές διαφορές μεταξύ των κατοίκων της Γης. Αυτό δεν σημαίνει ότι κάποιοι είναι απόγονοι "Θεών" και κάποιοι δημιουργήματα. Μπορεί κάλλιστα να εποίκησε την Γη στο πάρα πολύ μακρινό παρελθόν μια Γαλαξιακή ή Διαγαλαξιακή συμμαχία. Αυτό μας φέρνει πολύ πιο κοντά στην πολυμορφία της ανθρωπότητας και στην (πολύ αργότερα) διαφορετική λατρεία από τους ανθρώπους, ως Θεών, των προγόνων τους.

Αυτή η συμμαχία μπορεί κάποια στιγμή να διασπάστηκε ή να δέχθηκε επίθεση από άλλη διαγαλαξιακή συμμαχία. Μπορεί οι εισβολείς ή ορισμένοι από τους "διασπαστές" να απείλησαν την ακεραιότητα της Γης και η συμμαχία να αποτραβήχτηκε οργανώνοντας την ασφαλή (για τη Γη και τους απογόνους τους) επάνοδό της αλλά και την τιμωρία των αποστατών ή εισβολέων.

Μπορεί οι αποστάτες ή εισβολείς να είναι εγκλωβισμένου από την συμμαχία στη Γη και να μην μπορούν ούτε να φύγουν, αλλά ούτε και να καταστρέψουν τη Γη γιατί θα καταστραφούν και οι ίδιοι.

Αυτά όλα βέβαια είναι μια θεωρία ή ένα παραμύθι αν προτιμάς, αλλά εγώ προτιμώ να πιστεύω τα δικά μου παραμύθια παρά τα παραμύθια για μικρά παιδιά περί αγγειοπλάστη Θεού, Αδάμ, Εύας, μήλο (Εβραϊκό σύμβολο), φίδι, διαβόλου κλπ, αν και κάτι τέτοιο (στο πολύ περίπου για πολύ μυημένους) ίσως λέει και η Βίβλος. Αλλά αυτό είναι μα άλλη ιστορία.

Quote (aposperittis)
Για εμένα τα πράγματα είναι απλά μου αρέσουν τα αληθινά λόγια του Χριστού

Πες μου ένα από αυτά τα αληθινά λόγια του Ιησού, (ολόκληρες τις φράσεις του και όχι αποσπάσματα) και ευχαρίστως να τις συζητήσουμε, για να δούμε σε ποιους απευθύνονται, αν είναι λόγια αγάπης κλπ, αν τα είχαν πει πολύ ενωρίτερα άλλοι και ποιοι ήταν αυτοί κλπ, κλπ...

Quote (aposperittis)
Για εμένα είναι ένας φόρος τιμής σε αυτόν που τα σκέφτηκε και τα δίδαξε πρώτος ειδικά σε μια εποχή τόσο φτωχή που οι γνώσεις ήταν περιορισμένες και κυρίως στους φραγκάτους.

Πρώτον, την εποχή του Ιησού (αν υπήρξε) υπήρχε τεράστια γνώση και ανεπανάληπτες βιβλιοθήκες (Αλεξάνδρειας, Εφέσου, Αθήνας, Ελευσίνας, Δελφών, Δήλου κλπ κλπ) οι οποίες καταστράφηκαν από την λαίλαπα των χριστιανών!

Δεύτερον, πες μου κάτι, οτιδήποτε, που είπε ο Ιησούς και δεν το είχαν πει προηγουμένως άλλοι. Μόνο τα Δελφικά παραγγέλματα να διαβάσει κάποιος φτάνει!!!

Τέλος ο Βούδας είναι, κατά τη γνώμη μου, πράγματι μια περίπτωση "φωτισμένου" ανθρώπου. Άλλως τε και το όνομά του αυτό σημαίνει! Βούδας=Αυτός που έγινε φωτισμένος!

Για οποιαδήποτε απορία ή διασάφηση... εδώ είμαστε!

Υ/Γ.: ΔΕΝ αντιμαχόμαστε sad , απόψεις ανταλλάσσουμε surprised στην προσπάθεια να φτάσουμε όσο πιο κοντά στην αλήθεια μπορούμε και όσο πιο γρήγορα (το 2012 δεν απέχει πολύ)! wink



Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 04-ΜΑ-2011, 9:37 PM | Message # 15
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Φίλε Αθηναίε εννοείτε πως δεν αντιμαχόμαστε! Αυτό μας έλειπε!!! Ανοίγουμε θέματα και συζητάμε απόψεις μιας και είναι μια καλή ευκαιρία να μας πουν και άλλα μέλη την γνώμη τους!

Στο θέμα μας τώρα.

Το να είμαστε απόγονοι αυτών των φιλών είναι λίγο βαρύ ακόμα και για εμένα! Η τουλάχιστον όχι καθαροί απόγονοι τους! Ότι κάποιοι μπορεί να ζευγάρωσαν με ανθρώπους και το μπασταρδεμένο αποτέλεσμα να είμαστε εμείς το συζητάμε. Όχι όμως ότι είμαστε οι καθαροί απόγονοι μεταξύ 2 ίδιον ΕΛ. Θα μου πεις γιατί το πιστεύω αυτό! Γιατί πολύ απλά δεν βλέπω να έχουμε κάτι το ιδιαίτερο έναντι των άλλων. Οι πρόγονοι μας έλαμψαν αδιαμφισβήτητα όμως αυτό θα μπορούσε να γίνει γιατί κάποιος τους δίδαξε και στην πορεία το εξελίξαμε. Τώρα όμως τι γίνετε? Ποιοι είναι οι τελευταίοι των τελευταίων? Αν ήμασταν καθαροί, ατόφιοι ποιος θα τολμούσε τώρα να βγάλει περιοδικό με την Αφροδίτη να μας κάνει κολοδάχτυλο? Ποιος δεν θα μας σέβονταν? Με το πέρασμα τον αιώνων χάθηκε το γονίδιο που μας έκανε ξεχωριστούς γιατί μπασταρδευτήκαμε αρχής εξαρχής. Αν ζευγαρώσεις λύκο με λύκο και το συνεχίσεις έτσι και ένα εκατομμύριο χρόνια να περάσουν το τελικό αποτέλεσμα πάντα λύκος θα είναι. Αν όμως το ζευγαρώσεις με οτιδήποτε άλλο από την αρχή η στην πορεία μέσα σε ελάχιστο χρόνο το τελικό αποτέλεσμα δε θα θυμίζει σε τίποτα τον λύκο. Απλά τα μπάσταρδα (με την έννοια της μίξης της φυλής και όχι της βρισιάς!) θα λένε ότι πριν κάποια χρόνια ο "πατέρας μας ήταν λύκος, και τον φοβόντουσαν όλοι! Μεγαλούργησε στα βουνά". Όμως αυτό θα το λένε ροντβάιλερ, πεκινουά, πιτ μπουλ και οτιδήποτε άλλο θέλετε εκτός από λυκο!!! Τι σημαίνει όμως? Ότι είναι λύκοι και αυτοί? No Way Που λένε και οι "φίλοι" μας τα Αμερικανάκια. Κάποτε έλεγα ότι Έλληνας δεν είναι αυτός που το λέει στο DNA του αλλά στην ψυχή του. Κανείς δεν είναι σαν εμάς, τόσο ζεστοί, οικογενειάρχες, η Ελληνίδα μάνα δεν υπάρχει πουθενά αλλού! Έξω καρδιά! Αυτός είναι ο Έλληνας. Τώρα με αυτά που βλέπω και βιώνω το ξανά σκέφτομαι. Το μπαστάρδεμα προχώρησε πολύ και χάσαμε κάθε τι Ελλ-ηνικο. Αρκετοί λαοί ντρέπονται για το παρελθόν τους, αλλά το ισοφάρισαν με ένα ένδοξον και πλούσιο μέλλον. Κάποιοι δεν έχουν καν παρελθόν! Εμείς είμαστε οι μόνοι που ντρεπόμαστε για το μέλλον μας...

Άρα λοιπόν γενικό συμπέρασμα είναι πως δεν ξέρω από που κατάγονται οι πρώτοι Ελληνες, ξέρω όμως από που κατάγονται οι τωρινοί. Από ΠΑΝΤΟΥ. Πιστεύεις πως θα έρθουν πίσω οι ΕΛ να διορθώσουν αυτό το γενετικό αποτέλεσμα? Μακάρι αλλά δε το βλέπω. Εγώ στην θέση τους θα τα καθάριζα ΟΛΑ και ξανά από την αρχή. Μόνο που αυτήν την φορά δεν θα άφηνα τα πράματα στην τύχη τους. Δεν θα έφευγα, δεν θα εγκατέλειπα τα παιδιά μου γιατί ένα λάθος συγχωρείται, δεύτερο παύει να είναι λάθος και αγγίζει την ατέλεια. Και οι ΕΛ είτε μέσα απο τα παραμύθια είτε μέσα από τις απόκρυφες ιστορίες ΔΕΝ φημίζονται για την ατέλεια τους. Άρα λοιπόν μου φαντάζει λογική η θεωρία που λέει πως είμαστε ένα γενετικό λάθος και θα γυρίσουν να το διορθώσουν φτιάχνοντας αυτήν την φορά το τέλειο είδος.

Όσο για τα άλλα ναι έχεις δίκιο πως τα περισσότερα που είπε ο Ιησούς τα έχουν πει πρώτοι οι αρχαίοι Έλληνες. Όμως ποιος το ξέρει αυτό? Ποιος μας το πέρασε στο μυαλό? Κανείς.....

Είμαι και εγώ ένα γενετικό λάθος που ακολουθώ αυτά που με προγραμμάτισαν να πιστεύω. Προσπαθώ να αντισταθώ όμως....Ίσως γιατί μέσα μου δεν έχει χαθεί ακόμα το γονίδιο του ΕΛ-ληνα...Το παλεύω....


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » ΑΡΧΑΙΟΣ Ε.Τ. ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ
Search: