Τρίτη, 07-ΜΑ-2024, 3:02 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » γνωμες. (περιστατικο.)
γνωμες.
fouli79Date: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 6:24 AM | Message # 76
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 315
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
Μηπως εχει να κανει με την καμπαλα ? λεω εγω τωρα.... γιατι κατι παρομοιο μου θυμιζει φυλακας - γραφη surprised
 
StylianiDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 6:49 AM | Message # 77
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (Θνητος)
ειναι "σωστη" (=καλη, αγαθη)

Θα ανοιξουμε μεγαλο θεμα εδω , αλλα γνωμη μου ειναι οτι οι ονοτητες παντα ιδιες ειναι , και αναλογα με την προθεση μας λειτουργουν σαν "καλες" ή "κακες".
Ευχαριστω παντως για την αμεση αοαντηση ! cool


Θνητε, με αυτο σου τπ σχολιο, με εκανες να σκεφτω κατι που πριν δεν ειχα δωσει σημασια... μαλλον εχεις δικιο, γιατι τις ημερες εκεινες που ειχα παει για την αυτοματη γραφη, ημουν πολυ θυμωμενη/φορτισμενη ασχημα απο το περιβαλλον μου... κι ετσι ημουν επιφυλακτικη μηπως και πεσω σε αρνητικη πληροφορια η ενεργια / οντοτητα...
Ενω την πρωτη φορα που μου συνεβη πριν απο 30 χρονια, ημουν ενα χαρουμενο και απολυτως θετικο ατομο κι απο οτι θυμαμαι τοτε, ουτε μια στιγμη δεν ειχα αμφισβητησει την καθαροτητα της οντοτητας...
αρα ναι, το αρνητικο - θετικο μαλλον οριζεται απο εμας...

Added (2012-10-27, 6:49 AM)
---------------------------------------------
Quote (fouli79)
Μηπως εχει να κανει με την καμπαλα ? λεω εγω τωρα.... γιατι κατι παρομοιο μου θυμιζει φυλακας - γραφη surprised


Φουλη, δεν γνωριζω τιποτα για την καμπαλα.... μπορεις να μου εξηγησεις?


Message edited by Styliani - Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 6:49 AM
 
aposperittisDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 3:55 PM | Message # 78
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Styliani)
δεν γνωριζω τιποτα για την καμπαλα.... μπορεις να μου εξηγησεις?


Τότε θα βρεις ενδιαφέρον το άρθρο μας από εδώ: http://www.esperos-paranormal.com/index/h_mystik_kamp_la/0-19


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 7:44 PM | Message # 79
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ωραιο αρθρο !!
Ποτε το εβαλες και δεν το πηρα χαμπαρι !!!
happy


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 8:08 PM | Message # 80
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ως αρθρο είναι σωστά ενημερωμένο γι αυτό που θέλει να περάσει προς τα εξω η καμπάλα !!!!!! Ομως εγω εχω αντίθετη αποψη ως προς την πραγματική ουσία της καμπάλα !Θεωρώ οτι ασχολείται με μαυρη μαγεία κατά βάθος ,προέρχεται απο τον ιουδαισμό και χρησιμοποιεί την μαγική τέχνη του μωυσή!!!!!Επειδή το εχω ψάξει το λέω αυτό ! Δηλωνει οτι ασχολείται με τον εσωτερισμό αλλα δεν το πιστευω !Βασικά ολες οι μαγικές τέχνες της εποχής μας εχουν ξεπεράσει την πραγματική ουσία της μαγείας που στο παρελθόν το μακρινό είχε σχέση με το να γνωρίσουμε καλά τον εαυτόν μας και να φτάσουμε στην θέωση ,και μελημα τους είναι το χρήμα και η υποδούλωση του ατόμου !!!!

Added (2012-10-27, 8:08 PM)
---------------------------------------------
Quote (fouli79)
Μηπως εχει να κανει με την καμπαλα ? λεω εγω τωρα.... γιατι κατι παρομοιο μου θυμιζει φυλακας - γραφη

υπάρχουν ανθρωποι που δηλώνουν καμπαλιστές και χρησιμοποιούν δήθεν την αυτόματη γραφή και δηλώνουν οτι επικοινωνούν με πνευματα η οντότητες και σου απαντούν σε ερωτήματα !!!!Φυσικά στο τέλος θα πρέπει να πληρωθούν για τις υπηρεσίες τους !!!!!!
Αυτοι που πραγματικά εχουν το χάρισμα της επικοινωνίας με οντότητες και βοηθούν ανθρώπους ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!!!!!!!!!!!ΕΝΑ ΜΕΣΟΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΓΡΑΦΗ !!!!ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"

Message edited by margarita - Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 8:30 PM
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 8:16 PM | Message # 81
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
προέρχεται απο τον ιουδαισμό και χρησιμοποιεί την μαγική τέχνη του μωυσή

Νομιζω οτι ειναι παλαιοτερη του ιουδαισμου , αλλα σιγουρα εχει σχεση με τον μωυση (καποιοι λενε οτι μωυσης ηταν τιτλος αιγυπτιου ιερεα και οχι ονομα)
Οσο για το μαυρη μαγεια , εχεις δικιο απο την αποψη οτι χωρις να τιθασευσεις τον εγωισμο σου , με οτι και να ασχοληθεις , και ειδικα με ετοιμη γνωση-δυναμη , θα σου βγει μαυρη μαγεια.

Προσωπικα θεωρω οτι στην καββαλα και ειδικα στο δεντρο της ζωης κρυβονται παρα πολλα στοιχεια απο το "σχεδιο αρμονιας των ουρανιων σφαιρων" του Πυθαγορα και τη εχω σε σχετικη εκτιμηση ακομα και συγκριτκα με την γιογκα που εχει μονο μια "καθετο" ,τα τσακρα ,κατι σαν τη στηλη ισοροπιας , ενω στη καββαλα εχει και τις "φυγοκεντρες" τασεις , στηλη δυναμης και στηλη ελεους .
Εκτος αυτου , πανω εκει μπορεις να "αποτυπωσεις" σχεδον καθε μορφη μαγειας εκτος απο την σχετικη με το νεκρονομικο ισως .
Οτι την πασαρουν κα την πλασαρουν για να περασουν τα δικα τους δεδομενα ειναι ΣΙΓΟΥΡΟ !!
Τρανταχτη αποδειξη οτι τη πατροναρει η μαντονα !!!!
tongue tongue tongue

Added (2012-10-27, 8:16 PM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
υπάρχουν ανθρωποι που δηλώνουν καμπαλιστές και χρησιμοποιούν δήθεν την αυτόματη γραφή και δηλώνουν οτι επικοινωνούν με πνευματα η οντότητες και σου απαντούν σε ερωτήματα !!!!Φυσικά στο τέλος θα πρέπει να πληρωθούν για τις υπηρεσίες τους !!!!!!
Αυτοι που πραγματικά εχουν το χάρισμα της επικοινωνίας με οντότητες και βοηθούν ανθρώπους ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!!!!!!!!!!!ΕΝΑ ΜΕΣΟΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΓΡΑΦΗ !!!!ΧΩΡΙΣ ΧΡΗΜΑΤΑ !!!!!!

Σ αυτο θα συμφωνησω πληρως
cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
aposperittisDate: Δευτέρα, 29-ΟΚΤ-2012, 0:38 AM | Message # 82
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ποτε το εβαλες και δεν το πηρα χαμπαρι !!!

Από την αρχή του site! biggrin

Σας το έχω πει ότι ασχολούμαστε με το φόρουμ πάρα πολύ αλλά μη ξεχνάμε και την κεντρική σελίδα!!!!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 29-ΟΚΤ-2012, 2:08 PM | Message # 83
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (aposperittis)
αλλά μη ξεχνάμε και την κεντρική σελίδα!!!!

wacko
Χχαχαχαχαχα
εμ ! αφου ανοιγεις κατι και καταληγεις να διαβαζεις αλλα (που σου τραβαν την προσοχη !)
cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ARMAGEDONDate: Δευτέρα, 12-ΝΟΕ-2012, 10:34 PM | Message # 84
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (margarita)
δηλαδή θα κτυπήσεις το κουδούνι και θα πείς σου φέρνω μήνυμα απο το υπερπέραν και θα σε αφήσουν να μπείς?

biggrin
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 02-ΔΕΚ-2012, 9:22 PM | Message # 85
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Κυριακή, 2 Δεκεμβρίου 2012
ΕΝΑΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩΝΤΑΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΑΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΙ' ΑΥΤΟΝ
ΚΑΘΕ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ
Ένας Πολεμιστής του Φωτός ξέρει πως μερικές στιγμές επαναλαμβάνονται.
Συχνά βρίσκεται μπροστά σε προβλήματα και καταστάσεις που έχει ήδη αντιμετωπίσει. Τότε νιώθει στενοχώρια και σκέφτεται πως είναι ανίκανος να κάνει προόδους στη ζωή του, αφού οι δύσκολες στιγμές παρουσιάζονται ξανά.
«Αυτό το έχω ήδη περάσει», παραπονιέται στη καρδιά του.
«Αλήθεια είναι, το έχεις ζήσει», απαντάει η καρδιά του. «Αλλά δεν το ξεπέρασες ποτέ».
Τότε ο πολεμιστής κατανοεί πως η επανάληψη των εμπειριών έχει έναν και μοναδικό στόχο: να τον διδάξει αυτό που δεν εννοεί να μάθει".
Ένας πολεμιστής δεν αφήνει εκείνον που θέλει να του κάνει κακό να τον συνοδεύσει. Πολύ περισσότερο, δε θέλει να τον βλέπουν παρέα με εκείνους που επιθυμούν να «τον παρηγορήσουν».
Αποφεύγει εκείνους που βρίσκονται δίπλα του μόνο σε περίπτωση ήττας… αυτοί οι ψεύτικοι φίλοι θέλουν να αποδείξουν ότι η αδυναμία ανταμείβει. Φέρνουν πάντα κακές ειδήσεις. Προσπαθούν διαρκώς να καταστρέψουν την εμπιστοσύνη του πολεμιστή κάτω από το μανδύα της «αλληλεγγύης».
Όταν τον βλέπουν πληγωμένο, ξεσπούν σε κλάματα, αλλά βαθιά στην καρδία τους είναι ευχαριστημένοι που ο πολεμιστής έχασε τη μάχη. Δεν καταλαβαίνουν ότι αυτό αποτελεί μέρος της σύγκρουσης.
Οι νικητές δεν επαναλαμβάνουν το ίδιο λάθος. Γι' αυτό ο πολεμιστής διακινδυνεύει την καρδιά του μόνο για κάτι που αξίζει τον κόπο.
Ένας πολεμιστής του φωτός κάνει πάντα κάτι έξω από τα συνηθισμένα.
Μπορεί να χορέψει καταμεσής του δρόμου, να κοιτάξει κατάματα έναν άγνωστο και να μιλήσει γι' αγάπη στην πρώτη συνάντηση, να υπερασπιστεί μια ιδέα που μπορεί να φαίνεται γελοία. Οι πολεμιστές του φωτός έχουν τη δυνατότητα να επιτρέψουν στον εαυτό τους παρόμοια πράγματα.
Δε φοβάται να κλάψει για παλιούς πόνους ούτε να χαρεί για καινούριες ανακαλύψεις. Όταν νιώσει πως έφτασε η στιγμή, αφήνει τα πάντα κατά μέρος για την περιπέτεια που ονειρεύτηκε τόσο.
Ένας πολεμιστής του φωτός δεν περνά τις ημέρες του προσπαθώντας να παίξει το ρόλο που επέλεξαν οι άλλοι γι' αυτόν.
Οι φίλοι του πολεμιστή του φωτός τον ρωτούν από πού προέρχεται η ενεργητικότητα του.
Αυτός απαντά: «Από τον μυστικό εχθρό».
Οι φίλοι τον ρωτούν ποιος είναι.
Ο πολεμιστής λέει: «Κάποιος που δεν μπορούμε να τραυματίσουμε».
Μπορεί να είναι ένα παιδί που τον νίκησε κατά τη διάρκεια ενός καβγά στα παιδικά χρόνια του, το κορίτσι που αγαπούσε και που τον άφησε στα έντεκά του, ο δάσκαλος που τον αποκαλούσε «γαϊδούρι». Όταν είναι κουρασμένος, ο πολεμιστής θυμάται πως δεν είδε ακόμα το θάρρος του.
Δε σκέφτεται την εκδίκηση, επειδή ο μυστικός εχθρός δεν ανήκει πλέον στην ιστορία του.
Γι' αυτό ο πολεμιστής είναι συνετός στη χρήση του σπαθιού και δέχεται μόνο τον αντίπαλο που είναι αντάξιός του. Στις στιγμές της οργής, αρχίζει να χτυπάει το βράχο και ματώνει το χέρι του.
Στο τέλος το χέρι θεραπεύεται. Αλλά το παιδί που έφαγε ξύλο επειδή ο πατέρας του έχασε μια μάχη θα είναι σημαδεμένο για όλη τη ζωή του.
Κάθε πολεμιστής του φωτός σκέφτηκε ότι δεν είναι πολεμιστής του φωτός.
Κάθε πολεμιστής του φωτός αμέλησε τα πνευματικά καθήκοντα του.
Κάθε πολεμιστής του φωτός πλήγωσε κάποιον που αγαπούσε.
Γι αυτό είναι πολεμιστής του φωτός, επειδή πέρασε αυτές τις εμπειρίες και δεν έχασε την ελπίδα ότι θα γίνει καλύτερος.
Ο ΠΟΛΕΜΙΣΤΗΣ ΤΟΥ ΦΩΤΟΣ, χωρίς να το θέλει, κάνει ένα λάθος βήμα και βυθίζεται στην άβυσσο.
Τα φαντάσματα τον τρομάζουν, η μοναξιά τον βασανίζει επειδή αναζητούσε τον καλό αγώνα, δεν πίστευε ότι θα μπορούσε ποτέ να του συμβεί κάτι τέτοιο κι όμως συνέβη.
Τυλιγμένος στο σκοτάδι, έρχεται σ' επικοινωνία με τον δάσκαλο του.
«Δάσκαλε, έπεσα στην άβυσσο», λέει. «Τα νερά είναι βαθιά και μαύρα».
«Να θυμάσαι ένα πράγμα» απαντάει ο δάσκαλος.
«Αυτό που σε πνίγει δεν είναι το ότι βυθίζεσαι, αλλά ότι παραμένεις κάτω από το νερό».
ΚΑΙ ο πολεμιστής καταβάλει κάθε προσπάθεια για να βγει από την κατάσταση στην οποία βρίσκεται.
Πηγη , http://enneaetifotos.blogspot.gr/2012/12/blog-post_6603.html


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Κυριακή, 02-ΔΕΚ-2012, 9:33 PM | Message # 86
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
«Αυτό που σε πνίγει δεν είναι το ότι βυθίζεσαι, αλλά ότι παραμένεις κάτω από το νερό».


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 02-ΔΕΚ-2012, 11:30 PM | Message # 87
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
surprised surprised surprised surprised surprised surprised surprised

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » γνωμες. (περιστατικο.)
Search: