Τρίτη, 07-ΜΑ-2024, 2:03 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » γνωμες. (περιστατικο.)
γνωμες.
StylianiDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 12:24 PM | Message # 61
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (margarita)
στυλιανή μου εχεις δεί ποτέ κι αν ναι πως αισθάνθηκες ???


Μαργαριτα, δεν εχω δει φαντασμα μεχρι σημερα... μια γνωστη μου που ειναι εργατρια του φωτος, πριν απο λιγο καιρο μου ελεγε για μια συγκεκριμενη περιοχη εδω στο Βανκουβερ που εχει μια γεφυρα και εχουν γινει διαφορα ατυχηματα και αλλα συμβαντα... εκει εχει και αυτη με μια φιλη της εχουν βοηθησει τα φαντασματα αυτα, να βρουν τον δρομο τους προς το φως, οπως μου ελεγε.

Σαν εμπειρια δικη μου, μπορω να περιγραψω μονον μια φορα που ειδα/αιστανθηκα το πνευμα της μιας μου γιαγιας, αν και αυτο ειναι πολυ διαφορετικη κατασταση απο το θεμα εδω... τελος παντων, το γραφω εδω...
ειχα ενα ατυχημα πριν απο χρονια, με χτυπησε ενα αυτοκινητο ενω παιρναγα πεζη εναν δρομο... ευτυχως το αυτοκινητο εστριβε σε ανηφορα οταν με χτυπησε, και ετσι δεν ηταν πολυ σοβαρο ατυχημα... την γλυτωσα με ενα αιματωμα στο κεφαλι και εναν μετατοπισμενο σπονδυλο.... Ο γιατρος μου μου εξηγησε τις δυσκολιες που θα ειχα, αφου οι λειτουργιες του εγκεφαλου ειχαν επιβραδυνθει προσωρινα τοτε... αλλο να στο λενε ομως και αλλο να το ζεις... εκανα αυτοελεγχο και υπομονη... καποιο απογευμα ειχα καθησει σε μια πολυθρονα στο σπιτι μου (μονη ημουν) και προσπαθουσα να σκεφτω (οσο αστειο και να ακουγεται, ηταν δυσκολο... biggrin ) πριν το ατυχημα θεωρουσα δεδομενο οτι ημουν ατρωτη, οπως ολοι οι νεοι (25 χρονων τοτε) και αισθανομουν οτι ολοι οι οριζοντες ηταν ανοιχτοι και περιμενα με ανυπομονησια ολες τις ωραιες εκπληξεις της ζωης...μετα το ατυχημα ομως, αν και ολα υπηρχαν γυρω μου, ειχα χασει την αυτοπεποιθηση μου και την ουσια των πραγματων...εκανα απλα μια γενναια φιλοτιμη προσπαθεια για να συμβαδισω με την καθημερινοτητα και την πραγματικοτητα...ειχαν περασει περιπου 10 μηνες απο το ατυχημα, οι δικοι μου ηταν στην Αθηνα, εγω στο Βανκουβερ και αν και ειχα καταφερει να παω να τους δω και εκανα μια προσπαθεια να τους καθυσηχασω τοτε, εν τουτοις ηξερα οτι ανησυχουσαν και επισης ηξερα οτι εγω ημουν ενα ψιλο-ζομπι biggrin και δεν επειθα και πολυ... ποτε θα γινομουν τελειως καλα? ποτε θα ειχα την παλια αστειρευτη ενεργεια και ορμη? γιατι υπολογισα τοσο λαθος και αφησα να συμβει αυτο το ατυχημα? αντι για χαρα, ειχα δωσει στενοχωρια στην οικογενεια μου και εγω ειχα βρεθει στο κενο... πως ξαναμπαινω στην ουσια της ζωης μου χωρις ανασφαλειες και αμφιβολιες? μεγαλη στενοχωρια με ειχε κυριευσει οπως καθομουν στην πολυθρονα... τοτε σιγα -σιγα αιστανθηκα να καθομαι πολυ αναλαφρα και βρισκοταν γυρω μου ενα αχνο λευκο φως και αιστανθηκα μια γλυκεια και δροσερη αισθηση στο σωμα μου (αγγαλια?)...
Εχει σημασια να πω οτι τα ματια μου ηταν ανοιχτα και δεν κοιμομουν, ουτε προσευχομουν, ουτε meditation εκανα... αλλα ουτε σκεφτομουν καποιον δικο μου, μονον τις εντονες σκεψεις μου εκανα... εν τουτοις, εκεινη την στιγμη μεσα στο μυαλο μου, ειδα πολυ καθαρα το προσωπο της γιαγιας μου (οχι εξω καπου στο δωματιο που βρισκομουν), σαν να ανοιξε μια οθονη, η να αναψε ενα ολογραμμα μεσα στο μυαλο μου... και μου μιλησε... μου ειπε να μην ανησυχω και οτι μας προσεχει εμενα και τον (μικροτερο) αδερφο μου... τοτε την ρωτησα γιατι οχι και την αδερφη μας και μου απαντησε οτι εκεινη εχει το παιδι της (7-8 μηνων μωρο τοτε ο ανηψιος μου)... Η γιαγια μου ειχε πεθανει προσφατα τοτε, ισα που ειχε προλαβει να ζησει την γεννηση του ανηψιου μου... την υπεραγαπουσα φυσικα... τοσο λιγο κρατησε η εμπειρα αυτη, αλλα ηρεμησα μετα απο αυτην την επισκεψη της μπορεσα να συγκεντρωθω κανοντας ενα-ενα τα πραγματα με την σειρα, χωρις να εχω αμφιβολιες και αγωνια...απο τοτε εως σημερα εχω μαθει/πληροφορηθει για τους φυλακες που εχω και ζηταω που και που καθοδηγηση αλλα και βοηθεια.
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 12:49 PM | Message # 62
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Styliani)
εργατρια του φωτος

Τι ενοεις με αυτο ;
Ειναι σε καποια ομαδα ;
Quote (Styliani)
εχω μαθει/πληροφορηθει για τους φυλακες που εχω

Με τσανελινγκ να υποθεσω ;


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 7:15 PM | Message # 63
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Στυλιανή μου ,δεν ξέρω αν θα το πιστεψεις αλλα διαβάζοντας αυτη την εμπειρία σου με το ατύχημα και ολη την περιπέτεια που είχες μέχρι να γίνεις καλά και την επαφή σου με το πνευμα της γιαγιάς σου, ολο αυτό με συγκλόνησε !
Quote (Styliani)
οι λειτουργιες του εγκεφαλου ειχαν επιβραδυνθει προσωρινα τοτε..

Εχω χτυπήσει κι εγω στο κεφάλι και παλευω χρόνια για να το επαναφέρω στην πρότερη κατάσταση του !!!Εχω χάσει και κομάτια της μνήμης μου και δυσκολευομαι να συγκρατήσω πληροφορίες αν δεν τις διαβάσω πολλές φορές !!!Τελικά η μεθοδος που με βελτίωσε πολύ ηταν το πολύ διάβασμα και το πάθος μου το μεγάλο να μάθω οσα περισσότερα πράγματα μπορούσα !Εδω πρέπει να ομολογήσω οτι τα παιδιά σε αυτόν τον χώρο με βοήθησαν πάρα πολύ ,χωρίς να το ξέρουν ,γιατι εχουν το ιδιο πάθος για την γνώση ,με αγνά κίνητρα ,και είχαν υπομονή μαζί μου γιατι πέταγα και κάτι μαργαριτάρια !!!Τώρα μπορώ να πω οτι εχω βελτιωθεί αρκετά !!!
Quote (Styliani)
μια γνωστη μου που ειναι εργατρια του φωτος, πριν απο λιγο καιρο μου ελεγε για μια συγκεκριμενη περιοχη εδω στο Βανκουβερ που εχει μια γεφυρα και εχουν γινει διαφορα ατυχηματα και αλλα συμβαντα... εκει εχει και αυτη με μια φιλη της εχουν βοηθησει τα φαντασματα αυτα, να βρουν τον δρομο τους προς το φως, οπως μου ελεγε.

Θα πω την αποψή μου ως προς αυτό ,γιατι ρώτησε και ο θνητός !
Οι ανθρωποι που βλέπουν φαντάσματα εχουν χάρισμα ,η λειτουργούν με επιπλέον κραδασμούς !Οταν δεν εχουν φόβο μπορούν να βοηθήσουν ψυχές να απεγκλωβιστούν απο τον υλικό κόσμο !Ο εγκλωβισμός μπορεί να εχει συμβεί είτε γιατι εφυγαν βιαια και δεν ολοκλήρωσαν τον στόχο της ενσάρκωσης τους,είτε γιατι εκαναν λάθος επιλογή και μη αντέχοντας αυτοκτόνησαν !

Added (2012-10-24, 7:11 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Ειναι σε καποια ομαδα ;

δεν χρειάζεται να είσαι σε ομάδα για να βοηθήσεις ,αυτό η τοχεις η δεν τοχεις!!!!!

Added (2012-10-24, 7:13 PM)
---------------------------------------------

Quote (Styliani)
απο τοτε εως σημερα εχω μαθει/πληροφορηθει για τους φυλακες που εχω και ζηταω που και που καθοδηγηση αλλα και βοηθεια.

ολοι εχουμε αρχικά τους φυλακες μας ,εγω πολλες φορές νοιώθω την παρουσία τους !Νομίζω οτι μόνο στην περίπτωση που οι πράξεις μας είναι γεμάτες μισος ,τότε μόνο μας αφήνουν !

Added (2012-10-24, 7:15 PM)
---------------------------------------------
και ηθελα να συμπληρώσω οτι φαντασματα εχω δει ,δυο ,προσφατα ,ενοω τα τελευταία τρια χρόνια ,μέσα στο σπίτι μου !


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 7:21 PM | Message # 64
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
ολοι εχουμε αρχικά τους φυλακες μας

Iσως ναι , ισως ειναι κατι αλλο απ οτι νομιζουμε cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 7:23 PM | Message # 65
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
ισως ειναι κατι αλλο απ οτι νομιζουμε

εχεις δίκιο θνητέ !!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 8:16 PM | Message # 66
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Styliani)
σημερα εχω μαθει/πληροφορηθει για τους φυλακες που εχω και ζηταω που και που καθοδηγηση αλλα και βοηθεια.

Για τους "φύλακες" συμφωνώ με το Θνητό κι εγώ.
Καθοδήγηση είναι δύσκολο να σου δώσει κάποιος.
Βοήθεια όμως σίγουρα μπορεί να έχεις! Όχι για να βελτιώσεις τη θέση σου γενικά αλλά για να μην βγεις από το "πρόγραμμα", για να μην εκτροχιαστείς! surprised


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 24-ΟΚΤ-2012, 8:17 PM
 
StylianiDate: Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 7:30 AM | Message # 67
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Για τους "φύλακες" συμφωνώ με το Θνητό κι εγώ.
Καθοδήγηση είναι δύσκολο να σου δώσει κάποιος.
Βοήθεια όμως σίγουρα μπορεί να έχεις! Όχι για να βελτιώσεις τη θέση σου γενικά αλλά για να μην βγεις από το "πρόγραμμα", για να μην εκτροχιαστείς! surprised


Αθηναιε, χρησιμοποιοντας την λεξη "καθοδηγηση" σε αυτα που εγραψα παραπανω, εννοω αυτο που ονομαζεις "βοηθεια".
Να μην βγω απο το προγραμμα, να μην εκτροχιαστω οπως το λες...

Βοηθεια εννοω για παρα πολυ σοβαρα θεματα , οπως εχω ζητησει 2 φορες τα τελευταια δυομιση χρονια (ισως αυτο που κοινως ονομαζουμε προσευχη?)... ναι συμφωνω οτι δεν ειναι για κουτα πραγματα, οπως αναφερεις...

Added (2012-10-25, 7:19 AM)
---------------------------------------------
Quote (Θνητος)
Quote (Styliani)
εργατρια του φωτος

Τι ενοεις με αυτο ;
Ειναι σε καποια ομαδα ;


light workers (εργατες του φωτος) υπαχουν παγκοσμια... δεν γνωριζω πολλες λεπτομερειες αλλα ξερω οτι συντονιζονται ομαδικα σε παγκοσμιο επιπεδο (αλλα και λειτουργουν και μεμονωμενα), κυριως για να κανουν για παγκοσμια ιαση της Γης απο τις αρνητικες δυναμεις, αλλα επισης ταυτοχρονα κανουν και προσευχες ιασης για ανθρωπους που εχουν προβληματα υγειας ...

Quote (Θνητος)
Quote (Styliani)
εχω μαθει/πληροφορηθει για τους φυλακες που εχω

Με τσανελινγκ να υποθεσω ;


Ρωτησα και ελαβα απαντησεις με αυτοματη γραφη (μεσολαβησε καποια κυρια που εχει το χαρισμα, δεν ξερω αν αυτο ειναι τσανελινγκ?)

Added (2012-10-25, 7:30 AM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
Εχω χτυπήσει κι εγω στο κεφάλι και παλευω χρόνια για να το επαναφέρω στην πρότερη κατάσταση του !!!Εχω χάσει και κομάτια της μνήμης μου και δυσκολευομαι να συγκρατήσω πληροφορίες αν δεν τις διαβάσω πολλές φορές !!!Τελικά η μεθοδος που με βελτίωσε πολύ ηταν το πολύ διάβασμα και το πάθος μου το μεγάλο να μάθω οσα περισσότερα πράγματα μπορούσα !


Μαργαριτα ναι, με το διαβασμα και την θεληση για μαθηση γινεται πολυ καλη δουλεια στον εγκεφαλο... ειναι απλα ενας μυς, που πρεπει να τον γυμναζουμε για να λειτουργει σωστα...


Message edited by Styliani - Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 7:24 AM
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 6:38 PM | Message # 68
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Styliani)
light workers (εργατες του φωτος) υπαχουν παγκοσμια... δεν γνωριζω πολλες λεπτομερειες αλλα ξερω οτι συντονιζονται ομαδικα σε παγκοσμιο επιπεδο (αλλα και λειτουργουν και μεμονωμενα), κυριως για να κανουν για παγκοσμια ιαση της Γης απο τις αρνητικες δυναμεις, αλλα επισης ταυτοχρονα κανουν και προσευχες ιασης για ανθρωπους που εχουν προβληματα υγειας ...

Θνητέ είσαι και εσύ εργάτης του φωτός αν δεν το κατάλαβες!!! Και η Μαργαρίτα φυσικά!!!! wink ;)

Quote (Styliani)
ναι συμφωνω οτι δεν ειναι για κουτα πραγματα, οπως αναφερεις...

Δεν σε κάνουν πλούσιο, ούτε σου εξασφαλίζουν φαγητό αν δεν έχεις. Δεν θα σε αφήσουν όμως να πεθάνεις χωρίς τη θέλησή σου, αν αυτό είναι εκτός "προγράμματος". Με άλλα λόγια θα σε βοηθήσουν να φέρεις σε πέρας το "ταξίδι" σου σύμφωνα με το "πρόγραμμα" που είχες επιλέξει!

Quote (Styliani)
ειναι απλα ενας μυς, που πρεπει να τον γυμναζουμε για να λειτουργει σωστα...

surprised surprised surprised surprised surprised surprised surprised


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 6:39 PM
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 7:55 PM | Message # 69
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Styliani)
Quote (Αθηναίος)
Για τους "φύλακες" συμφωνώ με το Θνητό κι εγώ.
Καθοδήγηση είναι δύσκολο να σου δώσει κάποιος.
Βοήθεια όμως σίγουρα μπορεί να έχεις! Όχι για να βελτιώσεις τη θέση σου γενικά αλλά για να μην βγεις από το "πρόγραμμα", για να μην εκτροχιαστείς! surprised

Αθηναιε, χρησιμοποιοντας την λεξη "καθοδηγηση" σε αυτα που εγραψα παραπανω, εννοω αυτο που ονομαζεις "βοηθεια".
Να μην βγω απο το προγραμμα, να μην εκτροχιαστω οπως το λες...

Βοηθεια εννοω για παρα πολυ σοβαρα θεματα , οπως εχω ζητησει 2 φορες τα τελευταια δυομιση χρονια (ισως αυτο που κοινως ονομαζουμε προσευχη?)... ναι συμφωνω οτι δεν ειναι για κουτα πραγματα, οπως αναφερεις...

Αυτες ολες οι "βοηθειες" , ισως ειναι "εκδηλωσεις" του "ανωτερου" εαυτου μας.
Quote (Styliani)
οτι συντονιζονται ομαδικα σε παγκοσμιο επιπεδο (αλλα και λειτουργουν και μεμονωμενα), κυριως για να κανουν για παγκοσμια ιαση της Γης απο τις αρνητικες δυναμεις,

Σαν την τελετη της φωτιας ενοεις !
Quote (Αθηναίος)
Θνητέ είσαι και εσύ εργάτης του φωτός αν δεν το κατάλαβες!!! Και η Μαργαρίτα φυσικά!!!!

Ολοι οσοι σκεφτομαστε "ανοιχτα" , ειμαστε θα ελεγα !
αν και το "εργατης του φωτος" δεν μου αρεσει σαν εκφραση.
Quote (Styliani)
ειναι απλα ενας μυς, που πρεπει να τον γυμναζουμε για να λειτουργει σωστα...

cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Πέμπτη, 25-ΟΚΤ-2012, 8:33 PM | Message # 70
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Θνητέ είσαι και εσύ εργάτης του φωτός αν δεν το κατάλαβες!!! Και η Μαργαρίτα φυσικά!!!!

μεμονομένα ομως ,εγω προσωπικά !!!μερικές φορές μαζί με τον θνητό !!!!! με πολύ κόσμο μαζί δεν μπορώ να συντονιστώ !τον τελευταίο καιρό το παλευω καθημερινά μόνη μου για το γενικό καλό !!!!!

Added (2012-10-25, 8:33 PM)
---------------------------------------------

Quote (Styliani)
Ρωτησα και ελαβα απαντησεις με αυτοματη γραφη

ηθελα να σε ρωτήσω στην αυτόματη γραφή ,οι λέξεις ηταν σε γνωστή γλωσσα ???ας πουμε αγγλικά η ελληνικά η σε αγνωστη γλώσσα ???


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
StylianiDate: Παρασκευή, 26-ΟΚΤ-2012, 11:24 AM | Message # 71
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (margarita)

ηθελα να σε ρωτήσω στην αυτόματη γραφή ,οι λέξεις ηταν σε γνωστή γλωσσα ???ας πουμε αγγλικά η ελληνικά η σε αγνωστη γλώσσα ???


Εχει τυχει να συναντηθω με δυο διαφορετικα ατομα που εχουν το χαρισμα... Ενα στην Ελλαδα, ενα εδω στον Καναδα.
Στην Ελλαδα ηταν στα Ελληνικα και εδω τα ειπαμε στα Αγγλικα.

Απο την εμπειρια μου στην Ελλαδα, θυμαμαι οτι η γυναικα που εκανε την γραφη ανακαλυψε οτι εχει αυτο το χαρισμα,
οταν ειχε ενα πολυ σοβαρο οικογενειακο προβλημα και ηταν βυθισμενη στις σκεψεις (και στην στενοχωρια)... μια μερα ενω καθοταν με ενα στυλο στο χερι και εκανε αυτες τις απροσδιοριστες μουτζουρες/ζωγραφιες που κανουμε ολοι μας οταν π.χ. μιλαμε στο τηλεφωνο η οταν απλα ειμαστε αφηρημενοι στο γραφειο μας, αρχισε να γραφει... η οντοτητα που της εγραφε της ειπε αρχικα λογια κατευναστικα για να ηρεμησει και να τονωθει η πιστη της προς την ευνοικη καταληξη του προβληματος της και μετα της ειπε πως θα γινει η εκβαση αυτη και σε τι χρονικο διαστημα...

Η γυναικα αυτη μου το ειπε εκεινες της ημερες που της συνεβη καπως σοκαρισμενη κιολας απο οτι θυμαμαι,
γιατι και η ιδια δεν το πιστευε οτι της συνεβαινε στα αληθεια η αν το εβγαζε απο μονη της η και αν τελικα ηταν καλη η δυναμη/οντοτητα αυτη.
Φοβοταν, δεν ηξερε πως να το παρει, και απο την αλλη, ο τροπος που της ελεγε η οντοτητα οτι θα γινουν τα πραγματα, φαινοταν αδυνατος και πολυ περιπλοκος τοτε...

Μου ζητησε να το δω κι εγω και ξεκινησε.... (οπως εκανε την πρωτη φορα και οσες φορες μετα το δοκιιμασε) στην αρχη, εκανε το σημειο του σταυρου απο μονη της, σαν ξεκινημα και περιμενε λιγο... η γραφη τοτε ξεκινησε με την προσφωνηση Ζωη (το ονομα της γυναικας που εγραφε δεν ηταν Ζωη, εγω εβγαλα το συμπερασμα οτι η οντοτητα την ελεγε ζωη, οπως λεμε ζωντανο ον)... μας ειπε αρκετα και την φορα εκεινη και αλλες δυο φορες που περευρεθηκα κι εγω.
Καναμε ερωτησεις συγκεκριμενες και λαβαμε απαντησεις... περισσοτερες διευκρινησεις για το προβλημα της γυναικας εκεινης... οταν ρωτησαμε για το ποιος/ποια ειναι λαβαμε απαντηση και μερικες πληροφοριες για καποια ιεραρχια (αυτο το σημειο ηταν υπεροχο θυμαμαι, και διαβαζοντας την αρχη του μηνυματος των Σειριων που εχεις αναρτησει στο θεμα που λεει για το μηνυμα του Σωκρατη, το ξαναθυμηθηκα)... οταν η γυναικα που εγραφε αρχισε να αμφισβητει παλι οσα γραφοντουσαν, ειχαμε λαβει ενα σχολιο, οτι εχουμε ματια αλλα δεν βλεπουμε... καποια στιγμη μας ειχε δωσει και μια πληροφορια χωρις να ρωτησουμε εμεις τιποτα σχετικο, οτι στην Ρωσια εκεινη την περιοδο υπηρχε σε κρατηση ενα (ζωντανο) εξωγηινο ον(!!!)... για αυτην την πληροφορια σιγουρα δεν ξεραμε τι να κανουμε και την αφησαμε στο κενο... αυτο ηταν γυρω στο 1982...

Η εμπειρια μου με την αυτοματη γραφη σε Αγγλικη γλωσα, ειναι προσφατη και εγινε εδω στον Καναδα... επειδη η γυναικα που εγραφε μου ηταν αγνωστη, ημουν επιφυλακτικη, αλλα οι απαντησεις που ελαβα καθως και μερικα σχολια απο την οντοτητα προς εμενα, μου φανηκαν σωστα και σεβαστα... θελω να παω παλι καποια στιγμη συντομα, αλλα θελω να εχω εναν καλο λογο για να μην κανω καταχρηση.

Οσον αφορα την γλωσσα, πιστευω οτι απλα γραφεται το μηνυμα οπως το "ακουμε" στο μυαλο μας, στην γλωσσα που μιλαμε...

Added (2012-10-26, 11:24 AM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)

Σαν την τελετη της φωτιας ενοεις !

δεν γνωριζω κατι για την τελετη της φωτιας... (?) ... περι τινος προκειται?
Quote (Θνητος)
Ολοι οσοι σκεφτομαστε "ανοιχτα" , ειμαστε θα ελεγα !

αν και το "εργατης του φωτος" δεν μου αρεσει σαν εκφραση.

"εργατης του φωτος" ειναι η δικια μου μεταφραση στον ορο light workers... δεν ξερω μια διαφορετικη ονομασια γιατι δεν ασχολουμαι/δεν διαβαζω για μεταφυσικη συστηματικα και κατ' επεκταση δεν γνωριζω πιο συγκεκριμενο ορισμο.

Για το ατομο μου μπορω να σας δωσω αυτες τις πληροφοριες: δυο φορες ατομα με προικισμα μου εχουν πει "εισαι", αλλα δεν εχω ρωτησει τι, γιατι δεν ηθελα να μαθω τι... και ενας Καναδος πριν απο λιγα χρονια μου ειχε πει οτι ενα ατομο με ενοραση τον ειχε πληροφορησει οτι ειμαι πορτα ("door")... ομως αυτος ο Καναδος ειναι καπως παλαβουτσικος και κανει καταχρηση των ανθρωπων που ξερει και γινεται ενοχλητικος, γι' αυτον τον λογο τον αποφευγω... οποτε δεν ασχοληθηκα ιδιαιτερα με αυτην την πληροφορια που μου εδωσε... απο μονη μου σκεφτομαι πολυ τα μεταφυσικα θεματα, αλλα δεν διαβαζω ουτε συζηταω πολυ, ειδικα αν δεν εμπιστευομαι το ατομο, γιατι αφ'ενος μπορει να μπεις σς λαθος δρομο, αφ' ετερου ειναι ευκολο για μενα να αρχισω να σκεφτομαι διαφορα και να δυσκολευομαι κατ' επεκταση στην καθημερινοτητα μου (στο να παρακολουθησω την απλη καθημερινη ρουτινα της ζωης μου).
Παντως αν καποιος απο εσας καταλαβαινει τι σημαινει ο ορισμος "door" σε αυτην την περιτωση, πληροφορηστε με...
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 26-ΟΚΤ-2012, 11:40 AM | Message # 72
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Styliani)
μερικες πληροφοριες για καποια ιεραρχια

Aν θελεις να πεις κατι παραπανω σχετικα με αυτο , θα με ενδιεφερε !
cool

Added (2012-10-26, 11:40 AM)
---------------------------------------------
Quote (Styliani)
"εργατης του φωτος" ειναι η δικια μου μεταφραση στον ορο light workers.

Ετσι το λενε γενικα ! Εμενα απλα δεν μου αρεσει σαν ορολογια !
Quote (Styliani)
οτι ειμαι πορτα ("door")

Δεν το εχω ξανακουσει αυτο , υποθετω οτι ενοει ενδιαμεσο - μεντιουμ .
Quote (Styliani)
την τελετη της φωτιας.

Ηταν ενας παγκοσμιος οραμτισμος που εγινε στην κινα, περυσι .


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

Message edited by Θνητος - Παρασκευή, 26-ΟΚΤ-2012, 11:44 AM
 
StylianiDate: Παρασκευή, 26-ΟΚΤ-2012, 11:51 AM | Message # 73
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Quote (Styliani)
μερικες πληροφοριες για καποια ιεραρχια

Aν θελεις να πεις κατι πνω σε αυτο , θα με ενδιεφερε !
cool

Εχουν περασει 30 χρονια απο τοτε Θνητε και σημερα ειναι η πρωτη φορα που το αναφερω και το ξαναθυμαμαι απο τοτε...
η οντοτητα ειχε χρησιμοποιηση καποια ορολογια που δεν θυμαμαι, παντως θυμαμαι τον αριθμο 12... η δωδεκα κατηγοριες σε καθε βαθμιδα, η δωδεκα βαθμιδες... μαλλον το πρωτο (κατηγοριες). Παντως θυμαμαι οτι το μυαλο μου, στην αναλυση της σχετικης πληροφοριας, ειχε λειτουργησει και λογαριθμικα και σειριακα και θυμαμαι οτι ειχα πειστει με χαρα οτι η οντοτητα ειναι "σωστη" (=καλη, αγαθη)... δεν γνωριζω να σου πω γιατι , μπορει απλα να ηταν ο ενθουσιασμος της νεαρης μου ηλικιας...παντως θυμαμαι οτι ηταν δυσκολο να το συλλαβω σαν εννοια/κατασταση στο συνολο της πληροφοριας...
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 26-ΟΚΤ-2012, 12:19 PM | Message # 74
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Styliani)
τον αριθμο 12... η δωδεκα κατηγοριες

Mηπως 12 εκδηλωσεις ;
Δλδ 12 μορφες/βαθμιδες υλοποιησης ;
Quote (Styliani)
ειναι "σωστη" (=καλη, αγαθη)

Θα ανοιξουμε μεγαλο θεμα εδω , αλλα γνωμη μου ειναι οτι οι ονοτητες παντα ιδιες ειναι , και αναλογα με την προθεση μας λειτουργουν σαν "καλες" ή "κακες".
Ευχαριστω παντως για την αμεση αοαντηση ! cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
StylianiDate: Σάββατο, 27-ΟΚΤ-2012, 4:19 AM | Message # 75
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 1
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Quote (Styliani)
τον αριθμο 12... η δωδεκα κατηγοριες

Mηπως 12 εκδηλωσεις ;
Δλδ 12 μορφες/βαθμιδες υλοποιησης ;


ο ορος βαθμιδες υλοποιησης ισως να ειναι σωστος, αλλα η περιγραφη απο οτι θυμαμμαι δεν αναφεροταν σε υλοοιηση οπως μετεμψυχωση και δεν ξερω αν οταν αναφερομαστε σε υλη, αν περιοριζομαστε μονον στην δικη μας γνωστη υλικη διασταση?
 
Forum » Φαντάσματα » Πιστεύετε πως υπάρχουν? » γνωμες. (περιστατικο.)
Search: