Τρίτη, 30-ΑΠΡ-2024, 8:06 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Φοβίες » Άποψη
Άποψη
aposperittisDate: Τετάρτη, 14-ΑΠΡ-2010, 7:00 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Η δικιά μου άποψη είναι πως όπως και εμείς έτσι και αυτοί χωρίζονται σε φυλές, άρα λοιπόν κάποιοι θα είναι επιθετικοί κάποιοι θα είναι ειρηνικοί και κάποιοι άλλοι ουδέτεροι! Πιστεύω πως οι κοινωνία μας παγκόσμια έχει δεχθεί επιρροές από αυτούς με σκοπό την ανταλλαγή συμφερόντων. Δε πιστεύω πως είναι εχθρικοί η πλειοψηφία τους γιατί αν ήθελαν θα μας είχαν κάνει σκόνη προ πολλού, ξέρουν πως η ανθρώπινη κοινωνία έχει και μέλη που αξίζουν πνευματικά και θα ήταν εκτός της δικιάς τους πιθανής ηθικής να τα ισοπεδώσουν όλα! Βέβαια με αυτά που κάνουμε προκαλώντας την καταστροφή του πλανήτη που μας φιλοξενεί μη φαντάζεστε πως θα κρατηθούν για πολύ. Έχουμε δεχθεί πολλές προειδοποιήσεις για τις καταστροφικές μας πυρηνικές δοκιμές και δεν είναι τυχαίο που έχουν παρουσιαστή πολλά UFO σε πεδία τέτοιων δοκιμών!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
georgiaDate: Παρασκευή, 16-ΑΠΡ-2010, 5:29 PM | Message # 2
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Προσωπικά θα με κλόνιζε αφάνταστα πολύ αν έβλεπα έναν μπροστά μου! Μέχρι να καταλάβω τι θέλει, αν είναι καλός ή κακός, αν θα με απαγάγει και όλα τα σχετικά θα είχα βάλει τις φωνές!!!!
 
alexandraDate: Παρασκευή, 16-ΑΠΡ-2010, 7:31 PM | Message # 3
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Α και εγώ θα τα χρειαζόμουν γιατί ξέρω πως δεν θα ήταν για καλό!!!! wacko
 
MoonStormDate: Σάββατο, 17-ΑΠΡ-2010, 4:55 AM | Message # 4
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 6
Awards: 0
Reputation: 1
Status: Offline
και εγω πιστευω πως αν θελαν να μας κανουν κακο θα μας ειχανε κανει ηδη...
σιγουρα θα ταραζομουν πολυ αν εβλεπα μπροστα μου.. αλλα απο την αλλη θα αξιζε η τρομαρα biggrin
 
aposperittisDate: Τρίτη, 30-ΝΟΕ-2010, 8:52 PM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Κάτι μου λέει πως η γενιά μας θα προλάβει να δει μια πιθανή επαφή μαζί τους! cool

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
spidDate: Τρίτη, 30-ΝΟΕ-2010, 9:06 PM | Message # 6
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 56
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
και γιατί να μην έχουμε έρθη ίδι σε επαφή και απλα να μην το αποδεχόμαστε ή να μας το κρύβουν αυτοί που έχουν συμφέροντα απο αυτό?
πολλά μπορουν να λεχθούν αλλα στην ουσία κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος για τίποτα αφου αυτοί που πραγματικά ήξεραν για κάποιο παράξενο λόγο βρέθηκαν στα ψυχιατρία η εντελός ξαφνηκα ξέχασαν ή ανακάλεσαν όσα είχαν τολμίσει να πουν μια μέρα πριν ή ακόμα πέθαναν,απλα περιμένουμε μεχρι να βρούμε εμείς οι ίδιοι κάτι αρκετά πιστικό (μέχρι να το εξαφανίσουν και να τα καλύψουν πάλι οι γνωστοί)


ΤΗΝ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΑΝ ΛΑΧΤΑΡΑΣ, ΣΕ ΞΕΝΟΥΣ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΕΙΣ, ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΑΡ' ΤΗΝ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΞΙΖΕΙΣ

ΚΥΠΡΟΣ ΝΗΣΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

 
aposperittisDate: Τρίτη, 30-ΝΟΕ-2010, 9:30 PM | Message # 7
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο, εγώ λέω για ΕΠΙΣΗΜΗ επαφή! Χωρίς συνωμοσίες και τα σχετικά! Αλλιώς όλα αυτά που λες σύγουρα έχουν γίνει και οι "τρελοί" των ψυχιατρείων χωρίζονται για εμένα σε δυο κατηγορίες: Αυτοί που τρελάθηκαν με αυτά που είδαν ή αυτά που τους έκαναν και αυτοί που τα έχουν τετρακόσια απλά τους έκλεισαν μέσα για να μην τα βγάλουν όλα στην φόρα! Αλλά ακόμα και να μιλούσαν θα έχαναν το κύρος τους αφού θα ήταν.....Τρελοί......

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
Sum_Quod_ErisDate: Τετάρτη, 01-ΔΕΚ-2010, 12:45 PM | Message # 8
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 19
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Σίγουρα πιστεύω πως η ανθρωπότητα έχει δεχτεί επίσκεψη στα πρώτα δειλά μπουσουλητά της απο εξωγήινη(ες) φυλή(ες). Μάλιστα είμαι απο εκείνους που ενστερνίζονται την πεποίθηση πως καταγόμαστε απο αυτούς ή πως είμαστε πειράματα τους. Εγώ προσωπικά υποστηρίζω τη "Θεωρία της Πανσπερμίας" αλλά αυτό είναι για άλλο thread:P

Στο θέμα μας λοιπόν. Αν οι εξωγήινοι ήθελαν να μας βλάψουν, θα το είχαν κάνει πανεύκολα και γρήγορα (αν δεχτούμε πως είναι τεχνολογικά ανώτεροι) απλά ελευθερώνοντας έναν ανίκητο ιο ή κάτι παρόμοιο που θα κατέστρεφε όλη τη ζωή μέσα σε λίγες μέρες. Τα χολυγουντιανά σενάρια με διαστημόπλοια,laser κτλ είναι απλά για εφφέ.
Αν υποθέσουμε πως είναι και πολιτισμικά ανώτεροι και σύμφωνα με τα ανθρώπινα κριτήρια, τότε σίγουρα έχουν σκοπό να μας καταστρέψουν (βλ. κατάκτηση της Αμερικής κτλ) αλλά δε το πιστεύω. 'Οπως επίσης δεν πιστεύω πως θα μας βοηθήσουν. Μόνοι μας θα καταστραφούμε και μόνοι μας θα βοηθηθούμε. Το να κοιτάμε τον ουρανό και να ελπίζουμε σε σωτήρες δεν ωφελει πουθενά.

ΥΓ. Είναι άσχετο ίσως με το θέμα μας, αλλά θα σας πρότεινα να βλέπατε μια φοβερη ταινία ονόματι "District 9" και παρουσιάζει μια διαφορετική προσέγγιση της "πρώτης" εξωγήινης επαφής με τον άνθρωπο αγγίζοντας θέματα όπως εκμετάλλευση και ρατσισμό και την κατάντια της ανθρώπινης φυλής. Μάλλον τελικά δεν μας αξίζει να σωθούμε.

 
aposperittisDate: Τετάρτη, 01-ΔΕΚ-2010, 1:42 PM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Ελπίζω φίλε Νίκο να εκτίμησες τότε το άρθρο μας για την θεωρία της "Πανσπερμίας"!
Την ταινία αυτή δεν την έχω δει, πως μου ξέφυγε?
Τέλος να συμπληρώσω πως συμφωνώ με αυτά που λες και να προσθέσω και εγώ με την σειρά μου ότι είχα διαβάσει κάποτε ότι ο λόγος που μας έβαλαν στο μάτι και έκαναν πιο δυναμική την παρουσία τους είναι λόγο των πυρηνικών δοκιμών που κάνουμε και οι επιπτώσεις αυτών ως προς την φύση. Αν συνεχίσουμε με αυτόν τον ρυθμό είχαν πει σε κάποιους μάρτυρες τότε θα αναγκαστούν να επέμβουν. Τέλος στο ίδιο βιβλίο είχα διαβάσει πως ο λόγος που δεν μας καταστρέφουν είναι γιατί πιστεύουν πως υπάρχουν άνθρωποι ανάμεσα μας που δεν αξίζουν την μοίρα των υπολοίπων.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
Sum_Quod_ErisDate: Τετάρτη, 01-ΔΕΚ-2010, 3:43 PM | Message # 10
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 19
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Να είμαι ειλικρινής δεν είχα την τύχη να το διαβάσω, αν μπορείς να μου πεις σε πιο section είναι φίλτατε 'Εσπερε.

Η ταινία στην Ελλάδα δεν έτυχε μεγάλης υποδοχής (κρίμα γιατί αν σκεφτεί κανείς πως σκηνοθέτης της είναι ο Peter Jackson με τα lord of the rings) και έχει πολύ καλά εφφέ και φανταστικό concept.Θα στη φέρω σε κόπια αν ενδιαφέρεσαι.

Αυτό που ανέφερες πως μας επισκέπτονται όλο και συχνότερα εξαιτίας των πυρηνικών μας και του κακού που κάνουμε στη Φύση (και κατά συνέπεια στον Πλανήτη και το Σύμπαν) το έχω ακούσει και εγώ.Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο έχει βάση αλλά φαίνεται να έχει μια λογική υπόσταση.Επίσης δεν ξέρω πως, πότε και που θα επέμβουν και σε τι βαθμό. Τέλος, σίγουρα και θα υπάρχουν άνθρωποι ανάμεσα μας που δεν αξίζουν την μοίρα των υπολοίπων και δεν αποκλείεται να έχουν δημιουργήσει οι εξωγήινοι γενετικά υβρίδια ανώτερου πνευματικού επιπέδου με ιδιαίτερες ευαισθησίες και ανησυχίες ως προς τη Φύση, τον συνάνθρωπο και είναι ιδιαιτέρως έξυπνα (τα λεγόμενα "Παιδιά indigo"). Αυτό ομώς απο μια φιλοσοφική σκοπιά, απορρίπτει το ρητό "Είμαστε όλοι ίσοι" (κάτι που δεν συμμερίζομαι, φυσικά και δεν είμαστε. Είμαστε όμοιοι, όχι ίσοι) και λανσάρει την ιδέα μιας γενετικής "ελιτ" που είναι εξυπνότερη, ομορφότερη και διαφορετική απο τις υπόλοιπες ανθρώπινες φυλές.Αυτό μας πηγαίνει πίσω σε εποχές απολυταρχικών καθεστώτων με ό,τι αυτό συνεπάγεται.

 
aposperittisDate: Τετάρτη, 01-ΔΕΚ-2010, 6:35 PM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Το άρθρο είναι ΕΔΩ

Την ταινία θα ψάξω να την βρω, μου κίνησες την περιέργεια!

Όσο για όλα τα υπόλοιπα......

Εγώ πιστεύω είμαστε όλοι "όμοιοι" ως προς την δομή της κατασκευής μας και τίποτε παραπάνω και "ίσοι" ως προς τις ηθικές μας αξίες μέχρι ο κάθε ένας μας να αποδείξει το αντίθετο. Και δυστυχώς υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που είναι ανάξιοι αυτού του τίτλου. Τώρα αν είναι σε τέτοιο βαθμό ώστε να αφανιστούν αυτό ο κάθε ένας το κρίνει με τα δικά του κριτήρια. Εγώ για παράδειγμα αν είχα την δύναμη έχω δει αρκετούς ανθρώπους που θα ήθελα να αφανίσω γιατί μόνο κακό προσφέρουν και ζουν εις βάρος άλλων, κάτι σαν παράσιτα δηλαδή. Και αν έχω δει εγώ που είμαι μια απομακρυσμένη μονάδα φαντάσου τι έχουν δει αυτοί με τις γνώσεις που διαθέτουν. Και αν έχω θορυβηθεί εγώ που δεν είμαι και ο πιο καθαγιασμένος άνθρωπος φαντάσου αυτοί τι έχουν δει. Το έχω πει και παλιότερα και το ξανά λέω!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ ΑΜΕΣΑ.....


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
alexandraDate: Τρίτη, 07-ΔΕΚ-2010, 1:37 AM | Message # 12
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Ελπίζω να μην με κρίνουν ως "Ανάξια" :'(
 
xristosmacDate: Τρίτη, 14-ΔΕΚ-2010, 6:57 PM | Message # 13
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 71
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Μια ανωτέρα φυλή σίγουρα έχει τις μεθόδους της αλλά και τις γνώσεις να ξέρει να κρίνει σωστά! Εξάλλου αυτός δεν είναι και ο λόγος που δεν μας έχουν συντρίψει ακόμα? Κάτι έχουν δει, για κάποιο λόγο έκριναν πως δεν αξίζει να χαθεί ολόκληρη η ανθρώπινη φυλή για τα λάθη μερικών εκατοντάδων.

Τα πάντα ρέει....
 
alexandraDate: Τρίτη, 08-ΜΑΡ-2011, 10:44 PM | Message # 14
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Η απλά προετοιμάζονται για το μεγάλο "ΝΤΟΥ"......
 
voukefalasDate: Πέμπτη, 10-ΜΑΡ-2011, 0:40 AM | Message # 15
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 10
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
...εκτος και αν φιλε μου εχουμε παρει καποια 'διορια' μεχρι να βελτιωσουμε την κατασταση κ στο τελος δουν πως δεν κανουνμε καμια προοοοοδοοοο και τοτε γινει το μεγαλο ΝΤΟΥ!!!οντως θα συμφωνησω με τον πιο πανω φιλο πως η γενια μας θα τα ζησει ΟΛΑ....κ να πω κ του στραβο το δικιο....τα δημαδια της αποκαλυψης αρχιζουν κ βγαινουν...για ψαξτε το λιγακι!!! wink
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Φοβίες » Άποψη
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: