Παρασκευή, 17-ΜΑ-2024, 9:46 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » OXI στο Ξεπούλημα της Πατρίδας μας! (Είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και η μοίρα μας είναι να είμαστε ΦΩΣ)
OXI στο Ξεπούλημα της Πατρίδας μας!
margaritaDate: Σάββατο, 31-ΜΑΡ-2012, 11:26 PM | Message # 151
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
κι εγω για το ξεπουλημα φαντάστηκα !!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 31-ΜΑΡ-2012, 11:30 PM | Message # 152
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Εγώ άκουσα ότι αντιδρούν για... οικολογικούς λόγους

ΡΕ αι στα τσακιδια απο κει περα με την ΨΕΥΤΟΟΙΚΟΛΟΓΙΑ τους !!!!
surprised


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 31-ΜΑΡ-2012, 11:42 PM | Message # 153
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Και να φανταστείτε ότι ο Δήμαρχος Πάχτας εκλέχτηκε από κοινού από ΝΔ και ΠΑΣΟΚ με κύριο σύνθημα τα ορυχεία χρυσού που θα έδιναν δουλειά σε 1000 άτομα! Τώρα αν τα ορυχεία τα ξεπούλησαν στον Μπόμπολα και στα αφεντικά του, αυτό είναι ένα άλλο θέμα για το οποίο ΚΑΝΕΙΣ κάτοικος δεν ξεσηκώθηκε! Τώρα όλοι λένε ότι απαγορεύει το δασαρχείο να γίνουν εξορύξεις στο βουνό και στο δάσος! Και η πληροφόρηση πάνω σ' αυτό το θέμα είναι ελάχιστη! Δεν μπορείς να ξέρεις τί κρύβεται από πίσω! Ο χρυσός πάντως είναι γύρω στα 28 Δις! Είναι πολλά τα λεφτά... Άρη!!! cool cool cool

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 01-ΑΠΡ-2012, 0:01 AM | Message # 154
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Εγω θεωρησα οτι περιμεναν - περιμεναν και τωρα βρηκαν ευκαιρια να ξεσηκωθουν (χρονοδιακοπτης)
biggrin biggrin biggrin


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Κυριακή, 01-ΑΠΡ-2012, 0:33 AM | Message # 155
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
χρονοδιακοπτης)

happy happy happy happy happy happy


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 01-ΑΠΡ-2012, 0:39 AM | Message # 156
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 9:26 PM | Message # 157
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Αυτό είναι το σημείωμα του αυτόχειρα συνταξιούχου
Του Γιώργου Ε. Χριστοφορίδη

Το newsbomb.gr αποκαλύπτει πρώτο το ιδιόχειρο σημείωμα του συνταξιούχου που αυτοκτόνησε σήμερα το πρωί στην πλατεία Συντάγματος.

Πρόκειται για ένα καθαρά πολιτικό κείμενο το οποίο καταγγέλλει την κυβέρνηση Παπαδήμου (Τσολάκογλου τη χαρακτηρίζει) γιατί εκμηδένισε τη σύνταξη του αυτόχειρα. Καμία αναφορά δεν κάνει σε προβλήματα Υγείας, ούτε σε προσωπικά χρέη, όπως ορισμένα media και πολιτικοί μας επιχείρησαν να μας πουλήσουν, προφανώς για να αποποιηθούν τις δικές τους ευθύνες ως οι άνθρωποι που όπλισαν το χέρι του συνταξιούχου!

Ο 77χρονος μιλά για «κατοχική κυβέρνηση», για «κυβέρνηση Τσολάκογλου» και καταγγέλλει το γεγονός ότι ο κ. Παπαδήμος και οι συν αυτώ του στέρησαν το μόνο μέσο αξιοπρεπούς επιβίωσης. Μια σύνταξη για την οποία ο ίδιος πλήρωνε, χωρίς καμία συμμετοχή του κράτους, επί 35 χρόνια.

Ο αυτόχειρας εξηγεί πως δε βρίσκει άλλη λύση από ένα αξιοπρεπές τέλος πριν αρχίσει να ψάχνει στα σκουπίδια για τη διατροφή του. Τονίζει ότι, αν ήταν νεότερος, θα αντιδρούσε δυναμικά: «χωρίς να αποκλείω ότι αν ένας Ελληνας έπαιρνε το καλάσνικωφ ο δεύτερος θα ήμουν εγώ».

Και καταλήγει τονίζοντας ότι πιστεύει ότι κάποια μέρα οι νέοι θα πάρουν τα όπλα και θα κρεμάσουν ανάποδα στην πλατεία Συντάγματος τους εθνικούς προδότες!

Ολο το κείμενο του 77χρονου συνταξιούχου έχει ως εξής:

«Η κατοχική κυβέρνηση Τσολάκογλου εκμηδένησε κυριολεκτικά την δυνατότητα επιβίωσής μου που στηριζόταν σε μια αξιοπρεπή σύνταξη που επί 35 χρόνια εγώ μόνον (χωρίς ενίσχυση κράτους) πλήρωνα γι’ αυτή.

Επειδή έχω μια ηλικία που δεν μου δίνει την ατομική δυνατότητα της δυναμικής αντίδρασης (χωρίς βέβαια να αποκλείω ότι αν ένας Ελληνας έπαιρνε το καλάσνικωφ ο δεύτερος θα ήμουν εγώ) δεν βρίσκω άλλη λύση από ένα αξιοπρεπές τέλος πριν αρχίσω να ψάχνω στα σκουπίδια για τη διατροφή μου.

Πιστεύω πως οι νέοι χωρίς μέλλον, κάποια μέρα θα πάρουν τα όπλα και στην πλατεία συντάγματος θα κρεμάσουν ανάποδα του εθνικούς προδότες όπως έκαναν το 1945 οι Ιταλοί στον Μουσολίνι (πιάτσα πορέτο του Μιλάνου)».

Πηγη , http://www.newsbomb.gr/koinwni....xioyhoy

Added (2012-04-04, 9:18 PM)
---------------------------------------------

Home » Ελλάδα, Κοινωνία » Μαζεύονται πολίτες στο Σύνταγμα
Μαζεύονται πολίτες στο Σύνταγμα
4 Απρ 2012 Posted by Κωνσταντίνος

Εμείς θα περιμένουμε την σειρά μας στο άτυπο εκτελεστικό απόσπασμα της κατοχικής κυβέρνησης;

Πολλοί οι πολίτες που μαζεύονται για να τιμήσουν, με την παλλαϊκή τους διαδήλωση, τη μνήμη του 77χρονου φαρμακοποιού που αυτοκτόνησε σήμερα το πρωί!

Όλοι πρέπει να είμαστε εκεί! Να είμαστε εκατοντάδες χιλιάδες.

Δεν το οφείλουμε μόνο στο νεκρό απελπισμένο - δολοφονημένο, το οφείλουμε στους ζωντανούς συνέλληνες που έχουν γίνει στόχος των πολιτικών και της κατοχικής συγκυβέρνησης του Λουκά Παπαδήμου.

Το χρέος των Ελλήνων είναι προς την πατρίδα, προς την οικογένεια, προς τον συνάνθρωπο. Αν δεν θέλουμε να υπάρξουν εκατόμβες βουβών θυμάτων, εκτελεσθέντων από την τρόικα και τους υπαλλήλους της, πρέπει να σταματήσουμε τώρα την δολοφονία της χώρας και την γενοκτονία των Ελλήνων.

Αύριο θα είναι αργά για όλους μας...

Πηγη , http://kostasxan.blogspot.com/

Added (2012-04-04, 9:26 PM)
---------------------------------------------
http://www.zougla.gr/radio


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ

Message edited by Θνητος - Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 9:19 PM
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 10:15 PM | Message # 158
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Από κάτι τέτοια γεγονότα ξεκινούν οι μεγάλες αντιδράσεις. Μπορεί τώρα να είναι κάτι μετριοπαθές,αλλά την επόμενη φορά θα γίνει της εκδιδομένης γυναικός το σιδηρούν κιγκλίδωμα! angry

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 11:40 PM | Message # 159
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)

Το χρέος των Ελλήνων είναι προς την πατρίδα, προς την οικογένεια, προς τον συνάνθρωπο. Αν δεν θέλουμε να υπάρξουν εκατόμβες βουβών θυμάτων, εκτελεσθέντων από την τρόικα και τους υπαλλήλους της, πρέπει να σταματήσουμε τώρα την δολοφονία της χώρας και την γενοκτονία των Ελλήνων.

Αύριο θα είναι αργά για όλους μας...

εχω συγκλονιστεί με αυτό το θέμα και δεν πρέπει να πάει χαμένη η δολοφονία του.Γιατι δολοφονία είναι εν ψυχρώ απο αυτά τα καθάρματα!!!Θα μπορούσε να ηταν ο πατέρας μας η η μάνα μας .....


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 11:43 PM | Message # 160
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Θα μπορουσα να ειμαι κι εγω στα 77 μου !

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 11:44 PM | Message # 161
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ριχνουν χημικά στο συνταγμα

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 11:53 PM | Message # 162
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Τα ίδια και τα ίδια. Αν δεν μαζευτούν ένα εκατομμύριο κόσμος δεν γίνεται τίποτα! Πάντα θα ρίχνουν δακρυγόνα και θα διαλύουν τον λίγο κόσμο. Αλλά πιστεύω ότι με κάτι τέτοια χάνουν ακόμα και τους τελευταίους ψηφοφόρους τους! Άρα η μόνη λύση είναι οι εκλογές!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 04-ΑΠΡ-2012, 11:54 PM
 
margaritaDate: Πέμπτη, 05-ΑΠΡ-2012, 0:36 AM | Message # 163
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
δεν τις βλέπω!!!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 05-ΑΠΡ-2012, 0:53 AM | Message # 164
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Πού θα πάει.... Θα γίνουν... και τότε θα κλάψουν μανούλες!!!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Πέμπτη, 05-ΑΠΡ-2012, 1:00 AM | Message # 165
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μακάρι αθηναίε μου !!!!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » OXI στο Ξεπούλημα της Πατρίδας μας! (Είμαστε ΕΛΛΗΝΕΣ και η μοίρα μας είναι να είμαστε ΦΩΣ)
Search: