Κυριακή, 16-ΙΟΥ-2024, 6:47 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
ΜΕΤΕΝΣΑΡΚΩΣΗ
margaritaDate: Σάββατο, 21-ΑΠΡ-2012, 11:22 PM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
ή γιατί δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν κάτι πολύ σημαντικό που άρχισαν από κοινού,
ή γιατί γνωρίζουν ότι πρέπει μαζί να προετοιμάσουν το έδαφος για κάτι "πολύ μεγάλο",
ή γιατί είναι στο τελευταίο στάδιο της "Θέωσης" και θα περάσουν μαζί την "μεγάλη πύλη" .

και τα τρία με καλύπτουν

Added (2012-04-21, 11:22 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
ΣΙΓΟΥΡΑ κατα τη γνωμη μου

κι εγω ετσι πιστευω


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 21-ΑΠΡ-2012, 11:28 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline


δωστε βαση στο στιχο

ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ στον Μητσαρα !!


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 21-ΑΠΡ-2012, 11:35 PM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
στεναχωρέθηκα πολύ που εφυγε ακριβως ιδια ημερομηνια με τον παπαζογλου

Added (2012-04-21, 11:35 PM)
---------------------------------------------
θνητε εχεις δίκιο περιεργος ο στοιχος,προφητικός ? λέει για το μέλλον μας μετα την 21/12/12?


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 0:01 AM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ποιος ξερει
cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 3:10 AM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
επίσης υπάρχει περίπτωση να ξανασυναντιώνται ενσαρκωμένες ψυχές που σε αλλη ζωή είχαν ξανασυναντηθεί?

Το σύνηθες είναι αυτό!

Quote (Στράτος)
Δεν ξέρω αν στέκουν αυτά αλλά πραγματικά έτσι μου "βγαίνει" !

Πολύ σωστά το έθεσες το ζήτημα. Να προσθέσω και έναν ακόμα λόγο, τον πιο απλοϊκό: Επειδή γνωρίζονται σαν ψυχές και θέλουν να είναι συνέχεια μαζί παίζοντας διαφορετικούς ρόλους σε κάθε ενσάρκωση!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 11:23 AM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Το σύνηθες είναι αυτό!

αρα είμαστε ολοι εδω στον εσπερο παλιοί γνώριμοι .Σε ποια εποχή αραγε να είχαμε ξαναζήσει ,πως μας ελεγαν και ποια να ηταν η τότε ιστορία μας? Επίσης αφου δεν είναι τυχαία η συνεχής επαφή των ψυχών σε κάθε ενσάρκωση ,σε αυτήν ποιός να είναι ο στόχος μας? cool


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 12:57 PM | Message # 22
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Επειδή γνωρίζονται σαν ψυχές και θέλουν να είναι συνέχεια μαζί παίζοντας διαφορετικούς ρόλους σε κάθε ενσάρκωση!

Quote (margarita)
αρα είμαστε ολοι εδω στον εσπερο παλιοί γνώριμοι .

Σε κάθε περίπτωση όμως, αυτό ισχύει σε συγκεκριμένους ανθρώπους και όχι σε όλο το περιβάλλον μας. Αν κάποιες ψυχές θέλουν να συνεχίσουν μαζί ή έχουν κάποιον συγκεκριμένο σκοπό τότε σίγουρα και σ αυτή την ζωή θα έχουν τα ίδια ενδιαφέροντα και με κάποιον τρόπο θα έρθουν σε επαφή. Όλοι οι υπόλοιποι που μας θεωρούν παράφρονες και φαντασμένους είναι τυχαίες παρουσίες που απλά συμπληρώνουν το σκηνικό.
 
margaritaDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 5:07 PM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
συμφωνώ !!!!!! Αλλα θα ηθελα να μάθαινα περισσότερα για το παρελθόν ,εστω και μερικές ενδείξεις ,θα είχε πολύ ενδιαφέρον ..και θα με βοηθούσε στην κατανόηση του παρόντος και του μέλλοντος.

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 7:17 PM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Υπαρχουν τεχνικες που το κανουν αυτο , αναδρομη σε 3 ζωες πισω , αλλα κατα τη γνωμη μου ΔΕΝ τα πολυεμπιστευομαι γιατι "ολοι αυτοι" εχουν την ταση να λενε για αλλες μακρινες χωρες ενω ΔΕΝ πιστευω οτι συμβαινει αυτο.
Τελος μονο απο "εσωτερικη" αναζητηση μπορεις να θυμηθεις κατι τετοιο αν και παλι πιστευω οτι ΔΕΝ θα ειναι ξεκαθαρες λεπτομερειες αλλα κατι σαν υπολειματα ονειρου.

ΥΓ. εδω δεν θυμομαστε τα εφηβικα μας χρονια ή και τα βρεφικα που θα αποκαλυπταν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ νομιζω.
cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 8:57 PM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εχεις δίκιο θνητέ μου ,οσο για τα παιδικά μου χρόνια μεχρι τα πέντε εχω δυο μνημες δυνατές που δεν ξεχνω!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 9:03 PM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Θνητος)
ΔΕΝ τα πολυεμπιστευομαι γιατι "ολοι αυτοι" εχουν την ταση να λενε για αλλες μακρινες χωρες ενω ΔΕΝ πιστευω οτι συμβαινει αυτο.

Και όλοι ήταν πρίγκιπες, βασιλιάδες κλπ biggrin biggrin biggrin biggrin


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 9:06 PM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εχω ξεχάσει να σας πω οτι ατομο που γνωρίζω πολύ καλά μέχρι τα τρία του μίλαγε αγνωστης προέλευσης γλωσσα αλλα δεν την μαγνητοφωνησα

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 9:10 PM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Τα μωρα βλεπουν πολλα cool

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Κυριακή, 22-ΑΠΡ-2012, 9:17 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ναι και οχι μόνο .! μπορεί να σου βγει μνήμη περίεργη και σε μετεφηβηκή ηλικία οπως αυτό που σας είχα δείξει με την γραφή την περίεργη

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Τρίτη, 24-ΑΠΡ-2012, 0:04 AM | Message # 30
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (margarita)
συμφωνώ !!!!!! Αλλα θα ηθελα να μάθαινα περισσότερα για το παρελθόν ,εστω και μερικές ενδείξεις ,θα είχε πολύ ενδιαφέρον ..και θα με βοηθούσε στην κατανόηση του παρόντος και του μέλλοντος.

Εσύ Μαργαρίτα έχεις και τις ενδείξεις αλλά και τις αποδείξεις, μένει λίγη δουλίτσα για να τις αποκωδικοποιήσεις και να τις αναπτύξεις, το ξέρω ότι μπορείς!!!
 
Search: