Κυριακή, 19-ΜΑ-2024, 12:04 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Μυστικός Γαλαξίας » Μυστικός Γαλαξίας » 2012 - Μήνυμα από τους Έλληνες θεούς (Σχολιάζοντας ένα video της ASHTAR HELLAS ...)
2012 - Μήνυμα από τους Έλληνες θεούς
ΣτράτοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:22 AM | Message # 1
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Αγαπητοί φίλοι, πρόσφατα "έπεσα" πάνω σ' ένα video ( και φταίει η Μαργαρίτα γι' αυτό dry ) που με προβλημάτισε πολύ. Είναι το

http://www.youtube.com/watch?v=q7bld4a3aPQ&feature=related

και είναι διάρκειας λίγο περισσότερο από μία ώρα.
Ο τίτλος του είναι "2012 - Μήνυμα από τους Έλληνες θεούς - ASHTAR HELLAS" .

Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με το πόσο αξιόπιστο μπορεί να είναι το περιεχόμενό του και πως τέλος πάντων μπορούμε να "δούμε" και να κάνουμε αυτά που λέει.

Βρήκα όμως και κάποια επεξηγηματικά λάθη του "σχολιαστή/αναλυτή".

Στο μήνυμα του Δία στο σημείο 9:49 του video λέει :
"Όταν το σύμβολο του Απόλλωνα σταθεί και ευθυγραμμιστεί με την Γαία(*), όταν το φως χρειαστεί ενίσχυση(**), τότε θα ενεργοποιηθεί το "σημείο". Θα κρατήσει μέχρι τη μονάδα(***). Θα γίνει το διάστημα(****) των πυλών".

Εδώ ο σχολιαστής/αναλυτής μπερδεύει τα Ηλιοστάσια με τις Ισημερίες. Κατά την άποψή μου τα σωστά είναι :
* Ο ήλιος είναι κάθετος προς τον άξονα της Γης στις ισημερίες όπου έχουμε ίση διάρκεια μέρας και νύχτας (21 Μαρτίου και 22 Σεπτεμβρίου) και όχι 21 Δεκεμβρίου όπου έχουμε την μεγαλύτερη νύχτα ή 21 Ιουνίου όπου έχουμε την μεγαλύτερη ημέρα.
** Άρα μιλάμε για την ισημερία που αρχίζει να γίνεται η νύχτα μεγαλύτερη από την ημέρα και χρειάζεται ενισχυθεί το φως, δηλαδή η ισημερία της 22 Σεπτεμβρίου.
*** Αν υποθέσουμε ότι το άνοιγμα των πυλών άρχισε το 2011 και η "μονάδα" είναι όπως περιγράφει και στο video η 1-1-2012, τότε από την 22 Σεπτεμβρίου 2011 μέχρι την 1 Ιανουαρίου 2012 είχαμε το "σημείο". Αν υπολογίσουμε το γήινο χρονικό διάστημα που διήρκεσε είναι ακριβώς 100 ΗΜΕΡΕΣ !!! (Τυχαίο ? )
**** Βάση λεξικού, η ετοιμολογία της λέξης "διάστημα" μεταφράζεται ως "το κενό που υπάρχει ανάμεσα σε δύο σημεία ή καταστάσεις". Άρα την 22 Σεπτεμβρίου 2011 άρχισε και διαδικασία ανοίγματος των πυλών και η προετοιμασία τους για το οριστικό άνοιγμα που θα δούμε παρακάτω.

Επίσης στο σημείο 11:30 του video λέει :
"Μετά την αρχική μονάδα, το σημείο επεκτείνεται σε ευθεία. Είναι το διάστημα της προετοιμασίας και του συντονισμού. Θα διαρκέσει τόσο ώστε η Γαία να διαβεί μία φορά από το σύμβολο του Απόλλωνα. Όταν το σύμβολο σταθεί στο μέσον της ευθείας, όταν το φως αυξηθεί(*), τότε η Φλόγα θα αφυπνισθεί. Όταν το σύμβολο του υιού μου Απόλλωνα σταθεί και πάλι, όταν το φως χρήζει ενίσχυσης(**), θα κατέβει από τον ουρανό το Φως της Μεταμόρφωσης και οι Πύλες θα ανοίξουν.
Τέκνα της Γαίας συντονισμένα ευθυγραμμίζονται με τις Πύλες και εισέρχονται.
Αυτό θα διαρκέσει έως την μονάδα της Αρχής(***). Μετά οι Πύλες θα κλείσουν αλλά το Φως της Μεταμόρφωσης θα παραμείνει και θα επεκταθεί στο διάστημα του απείρου".

* Γνωρίζοντας ότι η Γη διαβαίνει τον ήλιο σε έναν χρόνο τότε το "μέσον της ευθείας" είναι το τέλος του Ιουνίου. Στις 21 Ιουνίου έχουμε το θερινό ηλιοστάσιο οπότε έχουμε και την μεγαλύτερη ημέρα του έτους, δηλαδή "όταν το φως αυξηθεί". Άρα η Φλόγα θα αφυπνιστεί την 21 Ιουνίου 2012.
** Μιλάμε και πάλι για την 22 Σεπτεμβρίου αλλά του 2012 όπου ανοίγουν πλέον οι Πύλες μετά από έναν χρόνο προετοιμασίας.
*** Οι Πύλες θα παραμείνουν ανοιχτές μέχρι την 1 Ιανουαρίου 2013. Και πάλι ακριβώς 100 ΗΜΕΡΕΣ !!! (και πάλι, τυχαίο ? )

Και σε κάποια άλλα σημεία έχει κάνει το ίδιο λάθος αλλά δεν έχει τόση σημασία γιατί έχει εντοπιστεί πλέον.

Αν λοιπόν η συγκεκριμένη "επικοινωνία" είναι αληθινή και οι δικοί μου υπολογισμοί σωστοί τότε :

Από τις 22 Σεπτεμβρίου 2011 άρχισαν να ανοίγουν οι Πύλες,
Στις 21 Ιουνίου θα αφυπνιστεί η Φλόγα,
Στις 22 Σεπτεμβρίου 2012 θα ανοίξουν οριστικά οι Πύλες και θα κατέβει το Φως της Μεταμόρφωσης και τέλος
Μέχρι την 1 Ιανουαρίου 2013 θα έχουμε το περιθώριο να ευθυγραμμιστούμε και να συντονιστούμε για να εισέλθουμε στις Πύλες.

Αν όλα αυτά είναι αληθινά πως θα προλάβουμε να προετοιμαστούμε? Και με ποιόν τρόπο ?
 
margaritaDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:27 AM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:29 AM | Message # 3
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
margarita,
Ευχαριστώ, δεν ήξερα πως να το κάνω wacko
 
margaritaDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:35 AM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Αν λοιπόν η συγκεκριμένη "επικοινωνία" είναι αληθινή και οι δικοί μου υπολογισμοί σωστοί τότε :

Από τις 22 Σεπτεμβρίου 2011 άρχισαν να ανοίγουν οι Πύλες,
Στις 21 Ιουνίου θα αφυπνιστεί η Φλόγα,
Στις 22 Σεπτεμβρίου 2012 θα ανοίξουν οριστικά οι Πύλες και θα κατέβει το Φως της Μεταμόρφωσης και τέλος
Μέχρι την 1 Ιανουαρίου 2013 θα έχουμε το περιθώριο να ευθυγραμμιστούμε και να συντονιστούμε για να εισέλθουμε στις Πύλες.

Αν όλα αυτά είναι αληθινά πως θα προλάβουμε να προετοιμαστούμε? Και με ποιόν τρόπο ?

Added (2012-03-22, 0:35 AM)
---------------------------------------------

Quote (Στράτος)
δεν ήξερα πως να το κάνω

κι εγω την περασμένη εβδομάδα έμαθα ,με μεγάλη δυσκολία ,αφου επριξα τον Αθηναίο μέχρι να μου μάθει!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:37 AM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Προσωπικα ειμαι επιφυλακτικος σε τετοιου ειδους βιντεο .
Λενε καποιες αληθειες αλλα το ολο θεμα του "τσανελινγκ" οπως το λενε δεν με βρισκει συμφωνο.
Επισης αν ηταν καποιες απ'ευθειας πληροφοριες για τον πολυ κοσμο θα ηταν κατα τη γνωμη μου πολυ μικροτερης διαρκειας.Αυτα τα μεγαλα βιντεο μου θυμιζουν τα ντοκυμαντερ που λενε το ιδιο πραμα 100 φορες .
Ειναι σαν πλυση εγκεφαλου.
Το "καλο" επι-λεγεται , το "κακο" επι-βαλεται .


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:50 AM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με το πόσο αξιόπιστο μπορεί να είναι το

και εγω δεν είμαι σίγουρη οτι είναι αξιόπιστο και εσένα σε προβλημάτισε ,πολλά λέγονται για την ευθυγράμιση των πλανητών τώρα το 2012 και δεν ξέρουμε τι είναι αλήθεια και τι ψέματα ,μπορεί να παίζονται και παιχνίδια πλύσης εγκεφάλου ,αλλα πιστευω οτι με κάποιο τρόπο θα μάθουμε τι γίνεται και ελπίζω να επιβιώσουμε !!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 0:58 AM | Message # 7
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Προσωπικα ειμαι επιφυλακτικος σε τετοιου ειδους βιντεο .

Δεν έχεις άδικο, κι εμένα κάποια στιγμή μου φάνηκε σαν Αμερικάνικο promotion δικτυακής εταιρίας που βγαίνουν και λένε όλοι την εμπειρία τους!
Από την άλλη όμως πολλά από αυτά που περιγράφει έχουν σχέση με το σήμερα, πχ η αλλαγή της αίσθησης του "χρόνου" και πως τον αντιλαμβανόμαστε.
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 1:21 AM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Στράτος)
πχ η αλλαγή της αίσθησης του "χρόνου" και πως τον αντιλαμβανόμαστε.

Ο χρόνος τρέχει γρηγορότερα ή τουλάχιστον αυτή την αίσθηση μας δίνει! Όσο για τα λεγόμενα του βίντεο για εμένα είναι ανοησίες και προκαλούν την διακωμώδηση των Ελλήνων γενικά! Οι Θεοί των Ελλήνων δεν έχουν τέτοιες συμπεριφορές! Τώρα γιατί τα κάνουν αυτά όλοι αυτοί που "επικοινωνούν" με τους Ολύμπιους είναι μια άλλη ιστορία και κάποια στιγμή ίσως κάνουμε μια συζήτηση πάνω σ' αυτό το θέμα! cool


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 1:45 AM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Τώρα γιατί τα κάνουν αυτά όλοι αυτοί που "επικοινωνούν" με τους Ολύμπιους είναι μια άλλη ιστορία και κάποια στιγμή ίσως κάνουμε μια συζήτηση πάνω σ' αυτό το θέμα!

είμαστε σίγουροι οτι επικοινωνούν?

Added (2012-03-22, 1:45 AM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
ίσως κάνουμε μια συζήτηση πάνω σ' αυτό το θέμα!

να κάνουμε οταν θα εχετε όρεξη!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 1:52 AM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
είμαστε σίγουροι οτι επικοινωνούν?

Quote (margarita)
αυτοί που "επικοινωνούν" με τους Ολύμπιους

Ακριβώς επειδή ΔΕΝ επικοινωνούν έβαλα τα εισαγωγικά! wink


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Πέμπτη, 22-ΜΑΡ-2012, 1:58 AM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ετσι πιστεύω κι εγω!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Μυστικός Γαλαξίας » Μυστικός Γαλαξίας » 2012 - Μήνυμα από τους Έλληνες θεούς (Σχολιάζοντας ένα video της ASHTAR HELLAS ...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: