Παρασκευή, 17-ΜΑ-2024, 3:27 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » μηνυμα απο την γαλαξιακή ομοσπονδία του φωτός (!)
μηνυμα απο την γαλαξιακή ομοσπονδία του φωτός
ΘνητοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:34 PM | Message # 31
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Δεν θυμωνω αλλα με πιανει απορια !
Τελικα οι "απλοι" ανθρωποι ειναι οι πιο σωστοι μου φαινεται !!
cool cool cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:37 PM | Message # 32
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μερικοι ανθρωποι λένε οτι ακούν μες το μυαλό τους τον τελευταίο καιρό φωνές που τους λένε διάφορα !τι αποψη εχετε ?

Added (2012-05-22, 10:37 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Τελικα οι "απλοι" ανθρωποι ειναι οι πιο σωστοι μου φαινεται !!

ακριβώς!!!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:40 PM | Message # 33
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Πιστευω στην καλη/αγαθη προ-θεση αρκετων Ανθρωπων !!

Άμα χάσουμε την εμπιστοσύνη μας στους συνανθρώπους τη βάψαμε. Δεν πρέπει οι λίγοι κομπλεξικοί ξερόλες να μας αποπροσανατολίζουν και αποσυντονίζουν. Όπως λέει και η μαργαρίτα τους προσπερνάμε!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:43 PM | Message # 34
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
μερικοι ανθρωποι λένε οτι ακούν μες το μυαλό τους τον τελευταίο καιρό φωνές που τους λένε διάφορα !τι αποψη εχετε ?

Διαφορα περιεργα συμβαινουν ! Μαλλον αφυπνιζονται ιδιοτητες που "κοιμοταν" .


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:51 PM | Message # 35
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Ή αρχίζουμε και χάνουμε λάδια biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:55 PM | Message # 36
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εγω τώρα ποια απάντηση να μου δώσω ? τι να μου πω? είμαι καλά η δεν είμαι??????? biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 10:57 PM | Message # 37
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
είμαι καλά

Με λενε Φωτη και ειμαι ΚΑΛΑ !!
happy happy happy


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 11:03 PM | Message # 38
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 11:03 PM | Message # 39
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
groupjump groupjump groupjump groupjump groupjump groupjump groupjump

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 11:25 PM | Message # 40
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Θα γίνουμε καλά και θα τους νικήσουμε όλους happy happy happy happy happy happy happy

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τρίτη, 22-ΜΑ-2012, 11:47 PM | Message # 41
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ετσι ακριβώς !!!!! smile smile

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Τετάρτη, 23-ΜΑ-2012, 10:38 AM | Message # 42
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Σωστα αυτα που λες Στράτο , απλα εχω μια περιεργη "αμυνα" σε καποιου που δεν ξερω την προθεση τους.

Μέχρι να φτάσεις σε μία νέα πόλη δεν ξέρεις αν οι κάτοικοί της είναι εχθρικοί ή ποιοι είναι φιλικοί, μόλις όμως φτάσεις θα δεις και θα ξεχωρίσεις τους φιλικούς από τους εχθρικούς.
Ακριβώς αυτό βιώνουμε αυτή τη στιγμή, συμβαίνουν πολλά γύρω μας και στην προσπάθειά μας να κάνουμε αυτό που πρέπει, χάνουμε την εμπιστοσύνη στο μεγαλύτερο χάρισμα που έχουμε μέσα μας. Ας αφήσουμε τα μάτια της ψυχής να μας καθοδηγήσουν, να μας δείξουν ποιοι είναι ποιοι και τότε θα ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται γύρω μας.
Αυτό ακριβώς συνέβη στο πρώτο όραμά μου, μέχρι να μπω στην "μάχη" δεν ήξερα τι αντιμετωπίζω, μόλις όμως έφτασα κοντά τους και ήρθε η στιγμή να τους αντιμετωπίσω αυτόματα ξεχώρισαν τα μαύρα από τα άσπρα, το κακό από το καλό!
Ας μην αγχωνόμαστε λοιπόν, είναι πολύ καλά καλυμμένα όλα για να τα ξεχωρίσουμε, ας ανοίξουμε τα μάτια της ψυχής και ας τα εμπιστευθούμε, θα μας δείξουν την αλήθεια την κατάλληλη στιγμή και τότε θα ξέρουμε και για τους άλλους αλλά και για τον ίδιο τον εαυτό μας.

Quote (Θνητος)
αν θες να "εξαφανισεις" το κακο ΔΕΝ του φερνεις καμια αντισταση , "αγιαζεις"/πας σε αλλο επιπεδο και το αφηνεις να αυτοκαταστραφει χωρις να ενδιαφερεσαι για την υπολοιπη κοινωνια.(μυστικισμος-μοναχισμος)
αν θες να δημιουργησεις εναν καλυτερο κοσμο ΠΡΕΠΕΙ να συγκρουστεις με το "κακο" , να καταστραφει το εκφυλισμενο απο τις 2 αντιροπες δυναμεις και να δημιουργηθει ενας νεος "καλυτερος" κοσμος .
Εκει ειναι το θεμα που μπερδευομαστε οι περισοτεροι , τελικα ΔΕΝ ξερουμε τι θελουμε νομιζω.

Αν θες να εξαφανίσεις το κακό ή πιο σωστά να να μην βρίσκεται εκεί που είσαι εσύ, τότε απλά "του γυρίζεις την πλάτη" και ναι, δεν υπάρχει στην ζωή σου αλλά επιβιώνει και μεγαλώνει για όλους τους άλλους που δεν έχουν την γνώση ή την δύναμη να το κάνουν. Αν όμως θέλεις να κυριαρχήσει το φως, το καλό, τότε πρέπει να αγωνιστής και ίσως και να θυσιαστής ακόμα. Δεν είναι εύκολη μία τέτοια απόφαση και σίγουρα οι περισσότεροι δεν μπορούν ούτε να την σκεφτούν καν! Το ότι είμαστε όμως εδώ και ανησυχούμε για όλα αυτά, εμένα μου λέει ότι τουλάχιστον βρισκόμαστε σ' αυτούς που το σκέφτονται, άσχετα από την τελική επιλογή του καθενός κι αυτό έχει την μεγαλύτερη αξία στην δεδομένη στιγμή.
Πιστεύω ότι η απόφαση θα παρθεί την τελευταία στιγμή ανάλογα με το τι νιώθει και τι βοήθεια έχει ο καθένας.

Quote (margarita)
οι αμυνες μου είναι ισχυρές οταν είμαι σε εγρήγορση οταν είμαι χαλαρή δεν το παιρνω αμέσως χαμπάρι ! οταν δεχθώ επίθεση και το καταλάβω μου παίρνει τουλάχιστον μισή ωρα για να με ελέγξω !

Είσαι έτοιμη αλλά όχι σε ετοιμότητα, σε επιφυλακή ... είναι λογικό γιατί παρόλο που "άρχισε" δεν πήρες ακόμα το "σχέδιο δράσης", δεν χρειάζεται ακόμα να κάνεις κάτι σημαντικό. Όταν φτάσει η ώρα θα το ξέρεις, θα είσαι σε εγρήγορση και θα αντιμετωπίσεις όποια απειλή ή αποστολή με απόλυτη επιτυχία, είμαι σίγουρος γι' αυτό!

Quote (Θνητος)
Πιστευω στην καλη/αγαθη προ-θεση αρκετων Ανθρωπων !!

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Added (2012-05-23, 10:38 AM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
μερικοι ανθρωποι λένε οτι ακούν μες το μυαλό τους τον τελευταίο καιρό φωνές που τους λένε διάφορα !τι αποψη εχετε ?

Συμφωνώ με τον Θνητό. Και ο Αθηναίος έχει δίκιο αλλά έτσι μας βλέπουν οι άλλοι κι αυτό είναι δικό τους πρόβλημα κι όχι δικό μας.
Εμείς ξέρουμε ότι κάτι άρχισε και κάτι έρχεται, αυτοί που μας λένε τρελούς ξέρουν μόνο να λένε χωρίς να κάνουν.
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 23-ΜΑ-2012, 11:40 AM | Message # 43
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Στράτος)
ας ανοίξουμε τα μάτια της ψυχής και ας τα εμπιστευθούμε, θα μας δείξουν την αλήθεια την κατάλληλη στιγμή και τότε θα ξέρουμε και για τους άλλους αλλά και για τον ίδιο τον εαυτό μας.

cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 23-ΜΑ-2012, 6:30 PM | Message # 44
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Το ότι είμαστε όμως εδώ και ανησυχούμε για όλα αυτά, εμένα μου λέει ότι τουλάχιστον βρισκόμαστε σ' αυτούς που το σκέφτονται, άσχετα από την τελική επιλογή του καθενός κι αυτό έχει την μεγαλύτερη αξία στην δεδομένη στιγμή.

Αυτό νομίζω ότι είναι και η κεντρική ιδέα της συζήτησής μας. Συμφωνώ απόλυτα. Τουλάχιστον γνωρίζουμε.

Θα συμφωνήσω ακόμα και στο ότι δεν είμαστε ακόμα έτοιμοι για προσωπικές "θυσίες". Ίσως γιατί δεν έχουμε φτάσει ακόμα στο επίπεδο που χρειάζεται. Ίσως αν είχαμε μυείθεί στα Ελευσίνια Μυστήρια να είχαμε φτάσει σ' αυτό το επίπεδο!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Παρασκευή, 25-ΜΑ-2012, 8:25 PM | Message # 45
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Ίσως αν είχαμε μυείθεί στα Ελευσίνια Μυστήρια να είχαμε φτάσει σ' αυτό το επίπεδο!

γιατι μου το θυμισες τώρα αυτό ? θα αισθανόμουν σίγουρη αν μου είχε συμβεί και θα ηξερα τι να κάνω στην κατάληλη στιγμή οταν χρειαζόταν να βοηθήσω στο γενικό σύνολο!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » μηνυμα απο την γαλαξιακή ομοσπονδία του φωτός (!)
Search: