Παρασκευή, 17-ΜΑ-2024, 3:39 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Τσιγάρο και κάπνισμα (Αλήθειες, ψέματα και...τι έρχεται) (Απλά, νά προβληματιστούμε λιγάκι...)
Τσιγάρο και κάπνισμα (Αλήθειες, ψέματα και...τι έρχεται)
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 08-ΜΑΡ-2012, 8:18 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Τσιγάρο και κάπνισμα (Αλήθειες, ψέματα και...τι έρχεται)
Μάθαμε τελευταία, ότι νομιμοποιούνται τα ναρκωτικά, την στιγμή που βρίσκεται σε εξέλιξη ο διωγμός του τσιγάρου. Επειδή η αφέλεια (για να μην πω τίποτα άλλο) έχει και κάποια όρια, ελπίζω ότι δεν υπάρχει Έλληνας που να πιστεύει σήμερα ότι η προσπάθεια για την απαγόρευση του τσιγάρου αποσκοπεί στην προστασία της υγείας μας.

Στοιχειώδης λογική επιβάλλει να προβληματιστούμε, όταν αυτοί που μας ταΐζουν ανάλογα (μεταλλαγμένα κ.ά), που μας ποτίζουν ανάλογα (φθόριο κ.α) που μας εμβολιάζουν ανάλογα, που μας ψεκάζουν (και άλλα που δεν γράφονται) ξαφνικά θέλουν έστω και με «πολιτικό κόστος» να περιφρουρήσουν την υγεία μας. Ο μη προβληματισμός πλέον, αποτελεί ένδειξη περιορισμένης νοημοσύνης.

Ότι η κατάχρηση του τσιγάρου βλάπτει, είναι αδιαμφισβήτητο. ΟΧΙ ότι προκαλεί καρκίνο (σας έχω στείλει την σχετική θεωρία του ιατρού Hammer), αλλά σίγουρα προκαλεί διάφορες παθήσεις, κυρίως του αναπνευστικού συστήματος.

Ωστόσο, στα μέχρι τώρα, προσθέστε και τα ακόλουθα και βγάλτε τα συμπεράσματά σας….

- Προ αμνημονεύτων ετών, στο Λύκειο, κάναμε ένα μάθημα που λεγόταν «Υγιεινή». Στο μάθημα αυτό, αναφερόταν ότι «το κάπνισμα περιορισμένου αριθμού σιγαρέττων (5-7) ενεργοποιούν τον εγκέφαλο».

- Σχετικά πρόσφατα Αμερικάνοι επιστήμονες ανακοίνωσαν ότι η καλύτερη βοήθεια για το Αλτσχάιμερ, είναι το κάπνισμα (και το άκουσα και το διάβασα προσωπικά)!!!

- Μάθαμε λίγο πριν το καλοκαίρι του 2011 (και σας το είχα στείλει με mail) ότι στους πραγματοποιούμενους ψεκασμούς (chemtrails), οι επικυρίαρχοι πρόσθεσαν ένα ακόμα στοιχείο, το πεντασθενές αρσενικό (!!!) το οποίο σύμφωνα με πληροφορίες, εξουδετερώνεται μερικώς ή ολικώς, με το κάπνισμα !!!

Προσωπικό συμπέρασμα; Και όσοι δεν καπνίζουν, πρέπει να το αρχίσουν, με την προϋπόθεση ότι θα έχουν το σθένος (που εγώ δεν έχω) να καπνίζουν περιορισμένα τσιγάρα ημερησίως
Μετά απ΄αυτά τα λίγα, σας προωθώ το ακόλουθο mail που έλαβα από φίλο (Ι.Π)

Δείτε πώς θα γίνουν τα τσιγάρα σε λίγους μήνες...

Αυξήσανε την τιμή, ο Έλληνας ακόμα καπνίζει.

Ξανά αυξήσανε την τιμή, ο Έλληνας ακόμα καπνίζει.

Το απαγόρεψαν σε κλειστούς χώρους αυξάνοντας πάλι την τιμή, κι ο Έλληνας το βιολί του.

Για να σε δω τώρα Έλληνα με το νέο πακέτο που θα κυκλοφορήσει σύντομα....θα το αντέξεις;

Η τιμή τών τσιγάρων αυξάνεται α)γιά νά πάρουν έμμεσους φόρους καί β)γιά νά τό κόψουν όσοι καπνίζουν

Γιατί όμως θέλουν διακαώς νά μάς τό κόψουν; επειδή ενδιαφέρονται γιά τήν υγεία μας; αυτό κι άν είναι ανέκδοτο!!!

Πρός Θεού, δέν λέω ότι τό κάπνισμα κάνει καλό. Φυσικά δέν κάνει. Καί καλό θά ήταν νά τό κόβαμε όλοι.

Αλλά γιατί μάς επιβάλλουν!!! νά τό κόψουμε;;; Γιατί δέν κυνηγούν μέ τήν ίδια μανία τούς εμπόρους τών σκληρών ναρκωτικών;

Όποιος -στίς εποχές πού ζούμε- πιστεύει ότι τά κράτη ενδιαφέρονται γιά τήν υγεία τών πολιτών τους, είναι...μακράν νυχτωμένος...

Στήν χώρα μας πχ νομιμοποιούν τά ναρκωτικά καί απαγορεύουν τό απλό τσιγάρο...
Νά τρελλαθούμε τελείως;;;

Απλά, νά προβληματιστούμε λιγάκι...
Πηγη , http://filosofia-erevna.blogspot.com/2012/03/blog-post_08.html


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
aposperittisDate: Πέμπτη, 08-ΜΑΡ-2012, 9:01 PM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Προσωπικά κάνω 1 πακέτο ανά 2 μέρες και παλιότερα ανά 5 μέρες. Όπως και να έχει μπορεί να κάνει αυτά που αναφέρει το άρθρο αλλά ουσιαστικά τι αλλάζει? Το όνομα της αρρώστιας που θα σε πεθάνει? Είτε καρκίνος είναι, είτε πεντασθενές αρσενικό είναι, είτε εγκεφαλική άνοια η ουσία είναι μία!

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ARMAGEDONDate: Πέμπτη, 08-ΜΑΡ-2012, 9:41 PM | Message # 3
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ότι η κατάχρηση του τσιγάρου βλάπτει, είναι αδιαμφισβήτητο. ΟΧΙ ότι προκαλεί καρκίνο

Εδώ μάλλον θα συμφωνήσω όπως και ότι είναι τουλάχιστον παράξενη η αντικαπνιστική μανία των κυβερνήσεων , εκτός αν πάνε να δημιουργήσουν προηγούμενο και να σε κόβουν από τις ασφάλειες.
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 08-ΜΑΡ-2012, 11:44 PM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (ARMAGEDON)
εκτός αν πάνε να δημιουργήσουν προηγούμενο και να σε κόβουν από τις ασφάλειες.

Καποτε ειχε ειπωθει κατι παρομοιο , δεν θυμαμαι που !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 0:38 AM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Για να λειτουργήσει ο εγκέφαλος σωστά χρειάζεται στον αέρα που αναπνέει να υπάρχει 5% διοξείδιο του άνθρακος. Στην ατμόσφαιρα το διοξείδιο του άνθρακος είναι πολύ λιγότερο από 1, γύρω στο 0,50. Με το κάπνισμα αναπληρώνεται μερικώς αυτή η έλλειψη!

Ο καρκίνος είναι ο ανεξέλεγκτος πολλαπλασιασμός των κυττάρων, η γέννεση ανεξέλεγκτα νέων κυττάρων! Γιατί αυτό να προκαλείται από το τσιγάρο;;; Αν ήξεραν τον τρόπο και την αιτία του πολλαπλασιασμού θα είχαν βρει και το φάρμακο (αν δεν το έχουν βρει και το αποκρύπτουν).

Συμπέρασμα: Το τσιγάρο βλάπτει ΜΟΝΟ την τσέπη μας! biggrin biggrin biggrin

Quote (aposperittis)
Προσωπικά κάνω 1 πακέτο ανά 2 μέρες και παλιότερα ανά 5 μέρες.

Εγώ το ανάποδο! Έκανα 5 πακέτα σε μία ημέρα και τώρα ένα με ενάμιση την ημέρα! biggrin biggrin biggrin


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 0:42 AM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Εγώ το ανάποδο! Έκανα 5 πακέτα σε μία ημέρα και τώρα ένα με ενάμιση την ημέρα!

Κανα δυο τρια τι μερα τα τελευταια χρονια.
cool


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 0:56 AM | Message # 7
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Εγώ στο αυτοκίνητο και στο σπίτι δεν καπνίζω. Αλλά στη δουλειά του δίνω και καταλαβαίνει! Στο σπίτι για να καπνίσω βγαίνω στο μπαλκόνι, αλλά τώρα με τα ψοφόκρυα δεν με παίρνει και είναι και Βορεινό το μπαλκόνι! biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 0:57 AM
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 1:06 AM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Άστα !! Μας κοροιδευει ο κοσμος !!
tongue


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 1:37 AM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Άστα! Έχω ένα γείτονα απέναντι και χαιρετιόμαστε κάθε μια ώρα που βγαίνει κι αυτός για κάπνισμα! biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 1:41 AM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
που βγαίνει κι αυτός για κάπνισμα

Δεν γινατε φιλαρακια ακομα ?
Θα μας δουευει κι Αρμαγεδονας αμα διαβασει !!!
biggrin biggrin biggrin


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 1:44 AM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ARMAGEDONDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 1:54 PM | Message # 12
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Κι εγώ όλο στο μπαλκόνι είμαι .
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 09-ΜΑΡ-2012, 6:50 PM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (ARMAGEDON)
Κι εγώ όλο στο μπαλκόνι είμαι .


groupjump groupjump groupjump groupjump groupjump


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Κυριακή, 11-ΜΑΡ-2012, 4:11 AM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εγω καπνίζω μέσα γύρω στο εναμισυ πακετο την ημέρα

Added (2012-03-11, 4:11 AM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)

- Προ αμνημονεύτων ετών, στο Λύκειο, κάναμε ένα μάθημα που λεγόταν «Υγιεινή». Στο μάθημα αυτό, αναφερόταν ότι «το κάπνισμα περιορισμένου αριθμού σιγαρέττων (5-7) ενεργοποιούν τον εγκέφαλο».

δεν το ηξερα αυτό


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ARMAGEDONDate: Κυριακή, 11-ΜΑΡ-2012, 8:34 PM | Message # 15
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Θυμάμαι μια γιαγιά που της είχε συστήσει ο γιατρός να καπνίζει πριν καμιά 20 χρόνια αυτό που λέει παραπάνω δεν το ξέρω κι εγώ.
 
Forum » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Συνωμοσίες-Μυστικά Τάγματα » Τσιγάρο και κάπνισμα (Αλήθειες, ψέματα και...τι έρχεται) (Απλά, νά προβληματιστούμε λιγάκι...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: