Κυριακή, 12-ΜΑ-2024, 5:12 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » Εδώ σας θέλω μάστορες!!!! Θαύμα ή κάτι άλλο;;;; (Αληθινή ιστορία)
Εδώ σας θέλω μάστορες!!!! Θαύμα ή κάτι άλλο;;;;
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:20 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Εδώ σας θέλω μάστορες!!!!

Σας έχει συμβεί να σας κολλήσουν στον τοίχο και να μην μπορείτε να βγάλετε άχνα;;;;
Ανοίξτε τα αυτιά σας και όλες τις άλλες αισθήσεις σας και ακούστε την παρακάτω ιστορία. Είναι από προσωπική εμπειρία και ΔΕΝ πρόκειται για φανταστική ιστορία. Γνωρίζεται όλοι την άποψή μου για τις θρησκείες και ειδικά για τη Χριστιανική θρησκεία. Ακόμα γνωρίζεται και τις απόψεις μου για τους προφήτες, τις προφητείες και τα θαύματα που είναι συνδεδεμένα με Χριστιανούς Αγίους και Προφήτες. Για όσους δεν γνωρίζουν αυτές τις απόψεις μου, στα άρθρα των μελών υπάρχουν δικά μου σχετικά άρθρα ΕΔΩ και ΕΔΩ

Θα μεταφερθούμε στην Κύπρο. Δυο λόγια για να μπείτε στο νόημα και να καταλάβετε ορισμένα πράγματα. Η Αμμόχωστος είναι κατεχόμενη από τους Τούρκους και ένα μεγάλο κομμάτι της, που περιλαμβάνει ολόκληρη την τεράστια παραλία της με την φημισμένη χρυσή άμμο και τα πολυώροφα ξενοδοχεία και κατοικούνταν μόνο από Ελληνοκύπριους είναι περιφραγμένο και απαγορεύεται η είσοδος σε οποιονδήποτε. Ο λόγος είναι ότι δεν υπήρχαν εκεί περιουσίες Τουρκοκυπρίων αλλά μόνο Ελληνοκυπρίων και υποτίθεται ότι κάποια στιγμή θα το επέστρεφαν οι Τούρκοι γιατί δεν ήταν στις προθέσεις και στα σχέδιά τους να το καταλάβουν. Απλά οι κάτοικοι και ο στρατός εγκατέλειψαν από φόβο τα σπίτια τους με την πεποίθηση ότι όταν λήξουν οι εχθροπραξίες θα επέστρεφαν. Οι Τούρκοι την βρήκαν αυτή την περιοχή άδεια και την κατέλαβαν. Για να μην υπάρξει όμως πλιάτσικο από τους Τουρκοκύπριους, άδειασαν τα σπίτια από τις οικοσκευές και τα έβαλαν σε κιβώτια με σημείωση την οδό και τον αριθμό σε κάθε κιβώτιο. Αυτά τα κιβώτια τα έβαλαν σε αποθήκες και τα ασφάλισαν. Φυσικά σήμερα αγνοείται η τύχη τους. Δεν την επέστρεψαν μέχρι σήμερα και την έχουν αυτή την περιοχή (που συνορεύει με την ελεύθερη πλευρά) ως διαπραγματευτικό χαρτί για να επιτύχουν τα όποια σχέδιά τους (σχέδιο Ανάν κλπ). Σ’ αυτό το κομμάτι βρίσκεται και η περιουσία της γυναίκας μου και φυσικά όλοι οι συγγενείς της έχουν κάποια περιουσία και εκεί (γιατί πολλοί είχαν και σε άλλα κατεχόμενα μέρη).

Καλοκαίρι 2011. Μια συγγενείς της γυναίκας μου είναι βαθειά θρησκευόμενη και έχει (όπως πιστεύει) τον Γέροντα Παΐσιο για προστάτη της. Μας λέει ότι είδε σ’ ένα όνειρο, ένα σεβάσμιο γέροντα, ο οποίος πιστεύει ότι ήταν ο Γέρων Παΐσιος και τον ρώτησε πότε θα πάει στο σπίτι της στην Αμμόχωστο. Το σπίτι της είναι στην περιφραγμένη περιοχή. Ο Γέροντας της είπε ότι για να πάει στο σπίτι της πρέπει να πάει στο Λιμάνι. Από εκεί θα πάει στο σπίτι της. Το τί δούλεμα της έκανα δεν λέγεται και έπεσε πολύ γέλιο.

Καλοκαίρι 2012. Η συγγενής αυτή είναι με τον άντρα της σε μια παραθαλάσσια τουριστική περιοχή και τρώει σε ένα ταβερνάκι με τον άντρα της. Για να μην τα πολυλογώ, δίπλα τους τρώει μια παρέα Τουρκοκυπρίων. Πιάνουν κουβέντα και τους λέει ότι είναι από την Αμμόχωστο και το όνειρό της είναι να πάει να δει το σπίτι της και το ξενοδοχείο που είχε εκεί. Οι Τουρκοκύπριοι της λένε ότι είναι κι αυτοί από την Αμμόχωστο. Η κοπέλα αρχίζει τα κλάματα φορτισμένη και συγκινημένη. Αφού έφαγαν έφυγαν χαιρετώντας τους Τουρκοκύπριους.

Την άλλη ημέρα πήγαν πάλι για φαγητό και συναντούν πάλι την παρέα των Τουρκοκυπρίων. Με το που τους είδε την πήραν τα κλάματα πάλι. Τότε ένας από τους Τουρκοκύπριους σηκώθηκε και πήγε στο τραπέζι τους και την αγκάλιασε λέγοντάς της αν ήθελε να πάει στο σπίτι της στην Αμμόχωστο. Αυτή του απάντησε ότι φυσικά και ήθελε αλλά αυτό είναι αδύνατο…. Και πάλι την πήραν τα ζουμιά. Τότε ο Τουρκοκύπριος της είπε ότι είναι κυβερνητικός υπάλληλος στην κατεχόμενη Κύπρο και μπορεί να εξασφαλίσει άδεια για να την πάει ο ίδιος ΤΗΝ ΑΛΛΗ ημέρα στο σπίτι της και στο ξενοδοχείο της μέσα στην απαγορευμένη περιοχή.

Το ταβερνάκι ήταν ένα από τα ταβερνάκια του ΛΙΜΑΝΙΟΥ της περιοχής!!!!!!

Την άλλη ημέρα συναντήθηκαν και περνώντας στα κατεχόμενα την οδήγησε ο Τουρκοκύπριος, που ήταν μαζί με την γυναίκα του, μέχρι την Αμμόχωστο, πήγαν στο σπίτι και στο ξενοδοχείο της, αλλά δεν μπήκαν μέσα γιατί οι δρόμοι και οι αυλές είναι σαν δάσος και το σπίτι ήταν καλυμμένο με φυτά και ο τύπος της είπε ότι δεν μπορούν λόγω βλάστησης αλλά και δεν έχει άδεια για να μπουν μέσα. Καταλαβαίνεται ότι η κοπελιά είχε λιώσει στο κλάμα και ο Τουρκοκύπριος την πήγε στο καλύτερο εστιατόριο και της έκανε το τραπέζι και το απόγευμα την γύρισαν πίσω.

Πρέπει να πω ότι βλέποντας τις φωτογραφίες και ακούγοντας την ιστορία πόσο βλάκας αισθάνθηκα για το δούλεμα που της είχα κάνει με τον Παΐσιο;;;;;;

Ακούω την γνώμη σας γι’ αυτή την ιστορία γιατί εγώ δεν ξέρω τί να πω!!!! Έχω τρελαθεί! Φυσικά και δεν πιστεύω ότι ο Γέρων Παΐσιος ήρθε στον ύπνο της, αλλά πώς μπορεί να εξηγηθεί η όλη ιστορία;;;; Περιμένω κολλημένος στον τοίχο!!!!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:22 PM
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:43 PM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
δεν θα πεισθώ οτι ηταν ο παίσιος με τίποτα ! Ομως η μεγάλη της επιθυμία και η αγάπη της για το σπίτι της δεν αγνοήθηκαν !!!!εγώ πιστευω οτι μόνη της δημιούργησε τις προυποθέσεις και τις συνθήκες για να συμβεί αυτό το γεγονός !!! πρέπει να είναι πολυ καλό ατομο και ευαίσθητο !!!Θέλω να σε ρωτήσω σαν χαρακτήρα πως την κρίνεις δυνατή η αδύναμη???

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:45 PM | Message # 3
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ειχε ενα προμυνημα στο ονειρο της !
Τωρα να το ονομαζει αυτη γεροντα παισιο ! τι να κανουμε ;;;
Αμα ηταν μουσουλμαμνα θα ελεγε οτι ηταν ο μωαμεθ (ξερω εγω) ,
Που ειναι το περιεργο ;;;


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:47 PM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
βλέπει και προφητικά ονειρα !!!! βέβαια μέσω της ψυχής μας εχω ξαναπεί οτι βρίσκουμε το θείο!!!!μπορεί να εχει δημιουργήσει προστάτη ως σκεπτομορφή ,να μην γνωρίζει τις δυνάμεις της γι αυτό πιστευει οτι είναι ο παίσιος !!!!Αυτή η σκεπτομορφή την βοήθησε !!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:47 PM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ή αμα ηταν η πεθερα μου θα ελεγε οτι ειναι ο αγιος Ραφαηλ (μεγαλη η χαρη του +)
cool
biggrin biggrin biggrin


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:50 PM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
happy happy happy happy happy happy happy happy happy

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:54 PM | Message # 7
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Τι με θυμισες τωρα !!
Σαν πιτσιρικας ακουγα εγω ,
ειχε εμφανιστει μια μαυροφορεμενη γυναικα στο ονειρο μιας ξαδερφης μου αν θυμαμαι καλα και επεφτε "ξυλο" με την μανα της και μια αλλη θεια της αν αυτη η μαυροφορεμενη ηταν η παναγια , η μαρια η μαγδαληνη ή η αγια παρασκευη !!!
ΣΟΟΥ !!!


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 10:58 PM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
happy happy happy happy happy happy happy

Added (2012-09-07, 10:58 PM)
---------------------------------------------
δεν απορίπτω οτι μπορεί να υπάρχουν οντότητες που μας βοηθούν αλλα δεν μπορώ να δεχθώ κατασκευασμένες οντότητες θρησκειών !!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:06 PM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ma ΔΕΝ μπορει να υπαρχουν Αγιοι αφου ΔΕΝ εχει γινει η κριση !!!
Συμφωνα με τον χριστιανισμο βεβαιως βεβαιως !!
happy

Added (2012-09-07, 11:06 PM)
---------------------------------------------
Δεστε απο το 3.25 και μετα !!


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:06 PM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ποιά κρίση ,και με ποιά κριτήρια δημιουργούν εναν αγιο ???? μπορεί να πεις για κάποιον οτι είναι καλός ανθρωπος αλλα άγιος ???
είμαι πολύ θυμωμένη με τις θρησκείες και με τους ανθρώπους που δεν εχουν καταλάβει


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:11 PM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ma αυτο ακριβως ! υποτιθεται οτι κατα την 2α παρουσια ο χριστος (σαν αρνι σφαγμενο με 7 κερατα) θα κρινει τους ΠΑΝΤΕΣ ,αφου κανενας αλλος ΔΕΝ ειναι αξιος να ανοιξει το βιβλιο που δινει ο θεος.
Μεχρι τοτε ΔΕΝ εχει κριθει κανενας για τις αμαρτιες του και ουτε ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΥ (σαν αρνι σφαγμενο προ των αιωνων με 7 κερατα-μην ξεχνιομαστε).
groupjump


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:15 PM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Δεστε απο το 3.25 και μετα !!

φοβερό !!!!!!!!

Added (2012-09-07, 11:15 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
σαν αρνι σφαγμενο προ των αιωνων με 7 κερατα-μην ξεχνιομαστε).

είμαστε κολασμένοι!!!!!! happy happy happy happy happy happy


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:18 PM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
είμαστε κολασμένοι!!!!!!

E san Εσπεριτες !!!
ΜΟΥΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:25 PM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
evil evil evil evil evil

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 07-ΣΕΠ-2012, 11:32 PM | Message # 15
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
!εγώ πιστευω οτι μόνη της δημιούργησε τις προυποθέσεις και τις συνθήκες

Μα η "προφητεία" από την πραγματοποίηση έγινε ένα χρόνο μετά! Και έγινε ακριβώς όπως της είχε πει ο Γέροντας. Αν δεν ήμουν αυτόπτης μάρτυρας δεν θα πίστευα με τίποτα την ιστορία.

Quote (margarita)
σαν χαρακτήρα πως την κρίνεις δυνατή η αδύναμη???

Αφελή!!

Quote (Θνητος)
Ειχε ενα προμυνημα στο ονειρο της !

Αυτό είναι φανερό. Αλλά από ποιοόν και πώς;;;

Quote (Θνητος)
Που ειναι το περιεργο ;;;

Quote (margarita)
λέπει και προφητικά ονειρα

Δεν ήταν κάτι που μπορεί να συνδυαστεί με κάτι ή να ερμηνευτεί κατά βούληση. Έγιναν συγκεκριμένα πράγματα. Αλλά και τα προφητικά όνειρα τί μηχανισμό έχουν;;;


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » Εδώ σας θέλω μάστορες!!!! Θαύμα ή κάτι άλλο;;;; (Αληθινή ιστορία)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: