Δευτέρα, 13-ΜΑ-2024, 8:15 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » ΕΦΟΡΙΑ 2012 (ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΌΓΗΤΟ ΣΤΙΣ 5000)
ΕΦΟΡΙΑ 2012
margaritaDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 8:18 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗΣ ΛΑΙΛΑΠΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΗ ? angry angry angry
ΔΕΚΤΕΣ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ !!!!!! cry cry cry cry cry cry


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 8:43 PM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Χθες πλακώθηκα χοντρά με τον έφορο (γι' αυτό μου χάλασε και το κέφι μου) αν και το θέμα μου δεν ήταν φόροι αλλά άλλα θέματα. Τέλος πάντων. Στο τέλος μου ζήτησε συγνώμη βέβαια (δεν έφταιγε φυσικά ο ίδιος που τα άκουσε αλλά γενικά η δομή του συστήματος και των νόμων) αλλά φεύγοντας από την εφορία είχα προσελκύσει στους Ανεξ. Έλληνες καμιά δεκαριά αγανακτισμένους. Φωνή θέλουν Μαργαρίτα και να τους υπενθυμίζεις ότι πληρώνονται από το αίμα το δικό μας που μας ρουφούν! Το παίζουν αφεντικά αλλά είναι πολύ φοβισμένοι και θρασύδειλοι! angry angry angry angry angry angry tongue tongue tongue tongue tongue tongue

Για το θέμα που θίγεις έχω να πω ότι μέχρι τις εκλογές δεν πρόκειται να γίνει τίποτα αν κάποιος δεν πληρώνει. Μετά τις εκλογές ας ελπίσουμε ότι οι Έλληνες έχουν ξυπνήσει και θα στείλουν στα σπίτια τους την ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ. Διαφορετικά.... Μαύρη είν' η νύχτα στα βουνά, μαύρη σαν καλιακούδα! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 9:31 PM | Message # 3
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
τι θα γινει δηλαδή αν δεν βγει ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ?

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 9:37 PM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
EAN υπηρχε καποια πραγματικη οργανωση πολιτων θα επρεπε ηδη να τους ειχε μυνησει ΟΛΟΥΣ οσου ψηφισαν αυτο το αφορολογητο γιατι απλα ειναι κατω απο το οριο της φτωχιας !
Ηθελα να ξερα ολες αυτες οι "καλες" διεθνεις οργανωσεις ΔΕΝ εχουν κατι να που απ'αυτου ???
ΟΥΣΤ


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 9:48 PM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
τι θα γινει δηλαδή αν δεν βγει ΝΔ ΠΑΣΟΚ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΑ?

Όσον αφορά τα χρέη των πολιτών σίγουρα θα γίνει κάτι, όπως και με την ελάφρυνση της φορολογίας, γιατί αν δεν γίνει τίποτα δεν ζει κυβέρνηση πάνω από 3 μήνες, εκτός αν κυβερνήσουν Ν.Δ και ΠΑΣΟΚ, οπότε είναι πολύ πιθανόν να δούμε ακόμα και στρατό από την Ε.Ε. να "επιβάλει την τάξη" στην Ελλάδα! Και αυτό ΔΕΝ είναι σενάρια τρόμου, ούτε προσπάθεια εκφοβισμού/ Είναι η ωμή αλήθεια και μακάρι να μην το ζήσουμε, πράγμα που ελπίζω βάσιμα!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Πέμπτη, 31-ΜΑ-2012, 9:59 PM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
μακάρι ,πάντως δεν πληρωνω τίποτα μέχρι τι ς εκλογες ουτε μετα γιατι δεν εχω ουτε ευρωπουλάκι

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
aposperittisDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:12 AM | Message # 7
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
εμένα λόγο ανεργίας και επειδή έχω σπίτι και αμάξι στο όνομα μου και σε συνδυασμό με το αφορολόγητο τον 5000 θα πρέπει να πληρώσω 780 ευρό!!!!!!!!!!!!!!!
Προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη με τον λογιστή μπας και το μειώσουμε.....

Γαμώ το σπίτι τους γαμώ.........


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:40 AM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
ΟΙ ΦΟΡΟΙ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ. Μπήκαν βάση νόμων. Και τους νόμους δεν τους έφερε ο Μωυσής κατ' ευθείαν από το Θεό! Τους έφτιαξε αυτός ο συρφετός προδοτών και κλεφτών που ΕΚΛΕΞΑΜΕ με την ψήφο μας! ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΟΥΜΕ.

Τώρα έχουμε την ευκαιρία να τους πετάξουμε όλους έξω από τη βουλή και να τους βάλουμε να κάνουν παρέα στον Άκη. Την ευκαιρία την έχουμε!!! Το μυαλό το έχουμε;;;;;;

Ειλικρινά μας έχουν διαβρώσει! Ακούω κάποιον να λέει ότι θα ψηφίσει ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ και κάνω μεγάλη προσπάθεια για να μην του χυμήξω ή να μην τον βρίσω! Τον θεωρώ αν μη τι άλλο άνθρωπο που προσπαθεί να με κλέψει. Να μου κάνει κακό! Αυτό δεν είναι καλό σημάδι. Δεν πάμε καλά! Πρέπει να αλλάξουμε. Και πολιτικά και κοινωνικά. Και αυτή τη φορά ΔΕΝ είμαστε μόνοι μας. Όλη η πολιτισμένη Ευρώπη σ' εμάς ελπίζει για το αύριο! Και είναι στο χέρι μας να το κάνουμε και να αποκτήσουμε πάλι τον σεβασμό ολόκληρου του κόσμου προς το λαό μας. Το αξίζουμε! Το αξίζουμε;;;;


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:44 AM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Το αξίζουμε! Το αξίζουμε;;;;

cool angry


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:55 AM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Δίκιο δεν έχω ρε Φώτη! Είναι δυνατόν έστω και ΕΝΑΣ Έλληνας να θέλει τον Σαμαρά και το Βενιζέλο να τον κυβερνήσει;;;; Πόσοι έχουν συμφέρον να κυβερνήσουν Σαμαράς και Βενιζέλος; 5, 10, 20, 50, 100 χιλιάδες;;; Ούτε το 1% δεν είναι των ψηφοφόρων, όχι το 30% tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue tongue

Όλοι οι άλλοι ΓΙΑΤΙ τους ψηφίζουν;;;;;;;; angry angry angry angry angry angry angry


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:58 AM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Ειλικρινά μας έχουν διαβρώσει

ΜΑς ΕΧΟΥΝ ΤΡΟΜΆΞΕΙ ΚΑΙ ΜΑς ΕΧΟΥΝ ΘΥΜΩΣΕΙ ΣΥΓΧΡΌΝΩς ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΣΤΟΝ ΘΥΜΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΤΗ ΛΥΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΧΑΘΗΚΑΜΕ

Added (2012-06-02, 0:58 AM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
Όλοι οι άλλοι ΓΙΑΤΙ τους ψηφίζουν;;;;;;;;

ΑΠΟ Μ.........Α ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΟ ΚΟΛΗΜΑ!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 0:58 AM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Όλοι οι άλλοι ΓΙΑΤΙ τους ψηφίζουν;;;;;;;;

Γιατι ειναι βοδια !


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 1:06 AM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Ή είναι ανύπαντροι ή παντρεμένοι χωρίς παιδιά και μισούν τα παιδιά των άλλων! Αν έχουν παιδιά είναι δολοφόνοι των παιδιών τους και πρέπει να συλληφθούν αμέσως angry angry angry angry sad sad sad surprised surprised surprised smile smile smile biggrin biggrin biggrin happy happy happy

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 1:17 AM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
πρέπει να συλληφθούν αμέσως

Ψεματα ?
angry angry angry


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 02-ΙΟΥ-2012, 1:24 AM | Message # 15
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Γιατι ειναι βοδια !

ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!!! angry angry angry angry


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » ΕΦΟΡΙΑ 2012 (ΤΟ ΑΦΟΡΟΛΌΓΗΤΟ ΣΤΙΣ 5000)
Search: