Κυριακή, 28-ΑΠΡ-2024, 5:15 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » ΤΟ ΓΕΛΙΟ (ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ !!!!)
ΤΟ ΓΕΛΙΟ
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 11-ΑΠΡ-2012, 7:21 PM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 27-ΑΠΡ-2012, 0:30 AM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Μπορει να το εχουμε ξαναβαλει αλλα αξιζει !!

Φοβερός διάλογος Ελληνίδας μάνας με κόρη...διαβάστε τον

Ελληνίδα Μάνα: Ναι; - Κόρη: Γεια σου Μαμά. Μπορείς να μου κρατήσεις τα παιδιά απόψε;...

Ελληνίδα Μάνα: Θα βγεις;
Κόρη: Ναι....

Ελληνίδα Μάνα: Με ποιον;
Κόρη: Μ’ένα φίλο.
Ελληνίδα Μάνα: Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί άφησες τον άντρα σου. Τόσο καλό παιδί!
Κόρη: Δεν τον άφησα εγώ, ΑΥΤΟΣ με άφησε!
Ελληνίδα Μάνα: Τον άφησες να σ’αφήσει, και τώρα βγαίνεις έξω με τον καθένα.
Κόρη: Δε βγαίνω με τον καθένα. Μπορώ να σου φέρω τα παιδιά;
Ελληνίδα Μάνα: Εγώ δε σ’αφησα ποτέ για να βγω έξω με κανέναν άλλο παρά με τον πατέρα σου.
Κόρη: Ναι, αλλά έκανες ένα σωρό πράγματα που δεν τα κάνω εγώ.
Ελληνίδα Μάνα: Τώρα τι υπονοείς;
Κόρη: Τίποτα. Θέλω απλά να μου πεις αν μπορείς να κρατήσεις τα παιδιά απόψε.
Ελληνίδα Μάνα: Θα περάσεις τη νύχτα μαζί του; Τι θα πει ο άντρας σου άμα το μάθει;
Κόρη: Ο ΠΡΩΗΝ άντρας μου εννοείς! Δε νομίζω πως θα τον νοιάξει… Από
τότε που έφυγε από το σπίτι, αμφιβάλλω αν κοιμήθηκε ποτέ μόνος!
Ελληνίδα Μάνα: Τώρα λοιπόν θα κοιμηθείς στο σπίτι αυτουνού του χαμένου;
Κόρη: Δεν είναι χαμένος.
Ελληνίδα Μάνα: Όποιος άντρας βγαίνει με μια χωρισμένη με παιδιά είναι χαμένος και παράσιτο.
Κόρη: Κοίτα, δε θα το συζητήσω… Να τα φέρω τα παιδιά από κει ή όχι;
Ελληνίδα Μάνα: Άμοιρα παιδάκια μου με τέτοια μάνα…
Κόρη: Τι εννοείς με ΤΕΤΟΙΑ μάνα;;;
Ελληνίδα Μάνα: Χωρίς σταθερότητα… Εμ, γι’αυτό έφυγε ο άντρας σου…
Κόρη: Μα ακούς τι λες; Είσαι απαράδεκτη! Δε ντρέπεσαι!
Ελληνίδα Μάνα: Μη μου φωνάζεις εμένα! Πάω στοίχημα ότι κι αυτουνού του χαμένου έτσι του φωνάζεις!
Κόρη: Μπα, τώρα ανησυχείς για τον χαμένο;
Ελληνίδα Μάνα: Ααα, βλέπεις που το παραδέχεσαι πως είναι χαμένος; Το ήξερα εγώ!
Κόρη: Μαμά κλείνω.
Ελληνίδα Μάνα: Κάτσε παιδί μου! Μη κλείνεις! Τι ώρα θα μου φέρεις τα παιδιά;
Κόρη: Ούτε θα σου τα φέρω, ούτε θα βγω έτσι που μ’έσκασες!
Ελληνίδα Μάνα: Μα βρε παιδάκι μου, άμα δε βγαίνεις ποτέ έξω, πώς θα γνωρίσεις κανένα καλό παιδί;

ΠΗΓΗ :http://periergaa.blogspot.com/


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 27-ΑΠΡ-2012, 0:50 AM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Παλιό αλλά πολύ καλό! biggrin biggrin biggrin

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Παρασκευή, 27-ΑΠΡ-2012, 8:43 PM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
πάρα πολύ καλό και πάντα επίκαιρο!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 27-ΑΠΡ-2012, 11:18 PM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Μια πρωτότυπη δημοσκόπιση εκλογών... βάση ονομάτων...
Προεκλογική περίοδος και λέμε να ελαφρύνουμε το κλίμα...
αλλά παράλληλα να δούμε χιουμοριστικά λίγη από τη σοφία των ονομάτων και των ήχων...

Στόχος μια "ανάλυση" των ονομάτων των κομμάτων και των αρχηγών τους υπό το πρίσμα του τι φέρνουν (ή θέλουν να φέρουν) στην Ελλάδα και την πολιτική σκηνή... (όπου αυτό είναι δυνατό και με χιουμοριστική πάντα διάθεση...)

Η λίστα με βάση τη σειρά δημοσίευσης των υποψηφίων κομμάτων από τον Άρρειο Πάγο...

1) ΠΑ.ΣΟ.Κ.... = ε, φως φανάρι θαρρώ... ΠΑ(θαίνεις) ΣΟΚ όταν το ψηφίζεις... /Ευάγγελος Βενιζέλος= εδώ δυσκολεύουν τα πράγματα, διότι αν τα μηνύματα που φέρνει είναι "χαρμόσυνα" (ευ-αγγελίες) τότε έχουμε πλήρη διαστροφή της καλής αγγελίας... με 2 πτωχεύσεις μέσα σε 2 μήνες... Αλλά ίσως να ευσταθεί η φήμη περί μη αληθινού ονόματος του... οπότε υπάρχει άλλη εξήγηση...

Πύρρος Δήμας= (σαν αρχηγός ψηφοδελτίου...) και να "νικήσει" το Πασοκ πύρρειος θα είναι η "νίκη" του...

2) Νέα Δημοκρατία= Ε, όταν δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς δημοκρατία... για πια Νέα να μιλάμε... / Αντ. Σαμαράς= μάλλον για πρωθυπουργός σε χώρα με πολλά γαϊδούρια προορίζεται... εκεί έχει κάθε λόγο ύπαρξης ένας "σαμαράς"...

3) Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας / Α. Παπαρήγα= ο παπάς του ρήγα= το μακρύ χέρι και συνέταιρος του "άρχοντα"-αρχηγού....

4) ΣΥΡΙΖΑ = σύριζα περνά και δεν ακουμπά... (Α. Τσίπρας),

5) Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός (ΛΑ.Ο.Σ.)= Συναγερμός "βαράει" στο λαό... /Καρατζαφέρης= μαύρο ζαφείρι... (χλωμό για την Ελλάδα) ή μαυροάλογο ή μαυρογάϊδαρος... όπως και να' χει μαύρος...

6) ΔΗΣΥ (Δημοκρατική Συμμαχία)= ε, τέτοιο κόμμα που να δει ξημέρωμα και ανατολή? μια και καλή στη δύση πάει... (Ντόρα Μπακογιάννη),

7) Κοινωνική Συμφωνία= χμ... τι σόι συμφωνία αναρωτιέμαι... δίχως φαντασία το όνομα και δεν εμπνέει όραμα... (Λουκά Κατσέλη),

8) Ανεξάρτητοι Έλληνες = επιθυμητό να είναι οι Έλληνες ανεξάρτητοι ειδικά μετά τα μνημόνια, αλλά... / Πάνος Καμμένος= ή καμμένο χαρτί είναι... ή θα τους "κάψει"...

9) Δημοκρατική Αριστερά ( Φωτ. Κουβέλης),-

10)Δράση - Φιλελεύθερη Συμμαχία (συνασπισμός συνεργαζομένων κομμάτων) - (Σ. Μάνος και Γ. Βαλλιανάτος),-

11) Οικολόγοι Πράσινοι (6μελής εκτελεστική επιτροπή), καλά... η οικολογία πολύ καλή είναι ειδικά αν είναι ιδεαλιστική και πρακτική αλλά σαν κόμμα για κυβέρνηση... και η διαφοροποίηση στο πράσινοι?... να περιμένουμε και μπλε και κίτρινους? τέσπα...

12) Ένωση Κεντρώων / Β. Λεβέντης= λεβέντης ο άνθρωπος... τώρα ο ίδιος ή κάποιος πρόγονος... πάντως έχει φλέβα...

13) Κόμμα Φιλελευθέρων ( Κ. Καλλιγιάννης),

14) Λαϊκός Σύνδεσμος - Χρυσή Αυγή (Ν. Μιχαλολιάκος),

15) Δημοσθένης Βεργής - Έλληνες Οικολόγοι (Δ. Βεργής),

16) ΟΧΙ = αν πάει στο μνημόνιο και την καταστροφή της χώρας καλό το όχι... αλλά πολύ άρνηση βρε παιδί μου... Ας ήταν ΝΑΙ, ναί στη δημιουργική Ελλάδα πχ... (συνασπισμός των συνεργαζόμενων κομμάτων Δημοκρατική Αναγέννηση και Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο (Σ. Παπαθεμελής= παπάς που θεμελιώνει... χμ... για θεμέλια εκκλησίας καλό ακούγεται...- 3μελής διοικούσα επιτροπή),

17) Κίνημα Δεν Πληρώνω= μια χαρά κίνημα είναι γιατί δεν συνεργάστηκε με άλλα κόμματα-κινήματα απορώ... "Δεν πληρώνω" και σαν κυβέρνηση αύριο-μεθαύριο? οι μνημονιακοί θα σκάσουν σίγουρα... / (Βασ. Παπαδόπουλος),

18) Κ.Ε.Α.Ν.- Κίνημα Εθνικής Αντίστασης= Και αν... και αν βγει? και αν δεν? (Ιπποκράτης Σαββούρας= ελπίζω να μην είναι σαβούρα (με το συμπάθιο) ή... να μην "σαβουριάζει"(=τρώει πολύ) και γίνει σαν άλλους γνωστούς σήμερα της πολιτικής σκηνής...

19) Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας (μαρξιστικό-λενινιστικό) - Μ.Λ. ΚΚΕ- Εκλογική Συνεργασία (συνασπισμός συνεργαζόμενων κομμάτων) - (4μελής διευθύνουσα επιτροπή), = Κι άλλο ΚΚΕ? μα πόσα έχουμε τέλος πάντων?

20) Αντικαπιταλιστική Αριστερή Συνεργασία για την Ανατροπή (ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.) - Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής Επαναστατικής Κουμμουνιστικής Αριστερός και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας 21μελής κεντρική συντονιστική επιτροπή), = ούφ κουράστηκα τέτοιο μακρινάρι όνομα... αλλά η ανταρσία σε ένα καράβι ξέρουμε τι αποτέλεσμα έχει συνήθως... ακυβέρνητο καράβι...

21) Οργάνωση Κομμουνιστών Διεθνιστών Ελλάδος- Ο.Κ.Δ.Ε. (3μελής διοικούσα επιτροπή), - κι άλλοι ΚΚΕ...

22) Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα (ΕΕΚ Τροτσκιστές) Μάναμ΄και Χριστούλημ΄ οι επαναστάτες στην εργατιά... μωρέ έμειναν χωρίς εργασία και τό' ριξαν στις επαναστάσεις? τίποτε πιο δημιουργικό δεν είχαν να κάμουν? Και πεισματάρηδες (τρατσκιστές...) /Σαμπετάι Μάτσας= και σαν πετάει... και μάτσα τα πετάει... ή σαν μπετά εί(ναι)... Κι άντε σαν πετάει... σαν δεν πετάει?

23) ΟΑΚΚΕ Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ (3μελής διοικούσα επιτροπή), = νάτα μας... καιρό είχαμε να δούμε ΚΚΕ...

24) Σύνδεσμος Εθνικής Ενότητας= την Εθνική Ενότητα, ναι, τη θέλουμε... να μας συνδέει να προκόβουμε... / Ν. Αλικάκος= αλί! και τρις αλί! κακός είναι? ή στις αλικές ήταν μικρός κι έγινε αλικάκος?... πάλι καλά που δεν έγινε αλητάκος θα μου πεις...

25) Εθνική Ελπίδα= η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... (Γεώργ. Παπαδόπουλος= μόνο ο γνωστός Γ. Παπαδόπουλος να μην είναι ε?- Γιαννιτσά),

26) Π.Α.Μ.Ε. στο Γ.Ε.Σ.Ε.ΕΠ= μωρέ να πάμε, αλλά προς τα που πέφτει αυτό το ΓΕΣΕΕΠ? (Θεόδ. Κυρωγιάννης, = Θώρο θεού και κεριά φτιάν' ο Γιάννης...)

27) Κοινωνία Πολιτική Παράταξη συνεχιστών Καποδίστρια= μόν να μην τους φαν μπαμπέσικα σαν τον Καποδίστρια... (Μιχ. Ηλιάδης= καλέ έχει ήλιο ου Άδης?),

28) Κόμμα Πειρατών Ελλάδας= νάτα μας... επέστρεψαν τα πειρατικά καράβια στο Αιγαίο... έκαμαν και κόμμα... (Ι. Παναγόπουλος= καλέ πουλάει τον Πανάγο? περίεργα πράγματα... ή άγει και πουλά το παν? έτσι θαρρώ πιο σιμά στο πειρατικό μας πάει...),

29) Φίλοι του Ανθρώπου= μια χαρά... και είχαμε έλλειψη από φίλους του Ανθρώπου, μόνον φίλους του χρήματος βλέπαμε στη βουλή... (Κ. Σταμούλης),

30) Δημιουργία Ξανά ( Γλαύκος Τζήμερος),

31) Παναθηναϊκό Κίνημα - ΠΑΝ.ΚΙ.= με τους πανκ παρέα γαίνει... ο πανκ το πανκί...- ( Γεώργ. Μπέτσικας),

32) Αξιοπρέπεια (συνδυασμός ανεξάρτητων υποψηφίων) = ε, βέβαια... δίχως αξιοπρέπεια που πας... ούτε για υποψήφιος δεν πρέπει να τολμάς να εμφανίζεσαι... όχι σαν μερικούς μερικούς... - (Παν. Θεοδωρόπουλος= τα δώρα του θεού πουλά... ),

33) Ανεξάρτητη Ανανεωτική Αριστερά, Ανανεωτική Δεξιά, Ανανεωτικό ΠΑΣΟΚ, Ανανεωτική Νέα Δημοκρατία, Όχι στον Πόλεμο, Κόμμα Επιχείρηση Χαρίζω Οικόπεδα, Χαρίζω Χρέη, Σώζω Ζωές, Παναγροτικό Εργατικό Κίνημα Ελλάδος (ΠΑ.Ε.Κ.Ε.) = ωρε τι΄ναι τούτο α... ουλάκερο τρένου με βαγόνια... απ ούλα έχει ου μπαξές... ότι ζητά η ψυχούλασ' ιδώ θε να τάβρεις... και ζερβά και δεξά και χάρες και ζωές... Κι αν δεν ξέβρεις από που να πιαστείς... ε, κάτι θα βρεις εδώ δεν μπορεί... (Μ. Τζαλαζίδης= κυρ Τζαλαζίδημ' μεγάλη ζαλάδα μ΄έπιασε με 3 σειρές ονομασιά... ).

34) Δημοβούλιο Πολιτών - ('Αμεση) Δημοκρατία στην Πράξη (συνδυασμός ανεξάρτητων υποψηφίων) - ( Γ. Κόκκας = κυρ Κόκκαμ΄ελπίζω να μην παίρνεις τέτοια πράμματα που λέει η ονομασιάσ΄στο δημοβούλιο έ?... πειράζουν το νου κι άκρια δε βγανς μετά... σ΄άλλη γη σ΄άλλα μέρη πετάς...),

35) Περιφερειακή Αστική Ανάπτυξη (Π.Α.Α.) -α = καλέ μον στην περιφέρια να΄χουμ ανάπτυξ? απαπααα κι η Άστυ που κολλάει τζάνεμ στην περιφέρεια? (Νικ. Κολίτσης= μον μην κολίτσεις πουθενά φίλεμ..., μεμονωμένος υποψήφιος) και

36) Τυραννοκτόνοι - (άι... γίουργια και τους φάγαμαν τους τυράννους... και μετά και μετά?) Αθαν. Δασκαλόπουλος = καλά όλα γείδα να τα πουλούν εδώ μέσα... εσύ μπρε και το δάσκαλοσ΄πουλάς? Ίντα δε κάθουσαν μαθητόπουλομ' καλό να μάθεις πιότερα γράμματα? (μεμονωμένος υποψήφιος).

Πηγη , http://vickytoxotis.blogspot.com/2012/04/blog-post_4467.html


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 28-ΑΠΡ-2012, 1:02 AM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
8) Ανεξάρτητοι Έλληνες = επιθυμητό να είναι οι Έλληνες ανεξάρτητοι ειδικά μετά τα μνημόνια, αλλά... / Πάνος Καμμένος= ή καμμένο χαρτί είναι... ή θα τους "κάψει"...


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Δευτέρα, 30-ΑΠΡ-2012, 11:22 AM | Message # 22
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Φοβερός διάλογος Ελληνίδας μάνας με κόρη...διαβάστε τον

χαχαχαχαχαχαχαχαχααχα
Γυναίκες παιδί μου wacko
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 01-ΜΑ-2012, 0:52 AM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Είδατε το νέο μέλος saetron;;;;;
Name: aeras pordhs [ Γυναίκα ]
Date of birth:6 April 1930 [ 82 Aries ]
Location: Eskilstuna, Södermanland, Sweden

happy happy happy happy happy happy happy happy happy


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 01-ΜΑ-2012, 2:27 AM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Οτι να ναι !!
wacko wacko wacko


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 08-ΜΑ-2012, 8:22 PM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ



Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τρίτη, 08-ΜΑ-2012, 8:22 PM
 
margaritaDate: Τετάρτη, 09-ΜΑ-2012, 0:38 AM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ειχε συνεντευξη ο τραγκας σημερα με τον μιχαλολιακο στο εξτρα

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 09-ΜΑ-2012, 0:56 AM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Σπάνια πιάνω έξτρα με πολύ κακή εικόνα και δεν την είδα! Κρίμα!!! Ίσως βρω κανένα βιντεάκι στο διαδίκτυο.

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 09-ΜΑ-2012, 0:59 AM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
θα την ψαξω

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 18-ΜΑ-2012, 12:16 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline


Παρατηρηστε το βλεμα των "θυματων" !!
biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΣτράτοςDate: Παρασκευή, 18-ΜΑ-2012, 1:14 PM | Message # 30
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Παρατηρηστε το βλεμα των "θυματων" !!

χαχαχαχαχα
Πολύ καλό biggrin biggrin biggrin
 
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » ΤΟ ΓΕΛΙΟ (ΘΕΡΑΠΕΥΕΙ !!!!)
Search: