Παρασκευή, 03-ΜΑ-2024, 1:00 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » ταινίες και βιβλία
ταινίες και βιβλία
xrysanthiDate: Δευτέρα, 27-ΜΑ-2013, 3:46 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
δεν είμαι σίγουρη ότι είμαι στην σωστή κατηγορία αλλά θα κάνω μια προσπάθεια
αν είμαι λάθος μετακινήστε το

ταινίες - βιβλία και κρυφά μηνύματα

έχεται διαβάσει το "Θανάσημα εργαλεία";;;;
θέλω να το συζητήσω πάρα πολύ
αλλά με τόση ψύχωση που έχει πέσει δεν βρήσκω κανέναν να πω τον πόνο μου
μιλώντα πάντα για τα κρυφά μηνύματα που εγώ εισπράτω

Added (27-ΜΑ-2013, 3:40 PM)
---------------------------------------------
σιγά σιγά... πρέπει να θυμηθώ και τίτλους θα βάλω και ταινίες που με έχουν προβληματίσει αλλά και άλλα βιβλια

Added (27-ΜΑ-2013, 3:46 PM)
---------------------------------------------
ααααααααα και μιας που το θυμάμαι
γιατί σίγουρα θα το ξεχάσω


βλέποντας αυτό
το μυαλό μου έκανε έναν συνηρμό και θέλω να δω κατά πόσο παράλογος είναι
αυτό δεν σημαίνει και καλά ροκ;
έτσι δεν ξεκίνησες

αν κάνω λάθος απλά με διορθώνετε.... απλά στο μυαλό μου πάντα το είχα συνδιάσει με τους ροκαδες

γιατί τώρα τέτοια καούρα
έρχεται ξαφνικά η κόρη μου εχθές και μου λέει
γουι αρ γουι αρ.... αναγραμματισμο
το παιδί δεν ξέρει αγγλικά ακόμα

και τρώω φλασιά
όταν το ακούτε πάντα αυτό το τραγούδι τι λόγια λέτε;;;
γουι αρ γουι αρ ....... ποια ειναι η επόμενη λέξη που θα πείτε αν δεν το ακούτε;;;
η σωστή φυσικά ειναι ροκ γιου

που στο σύνολο λέει σε ελεύθερη μετάφραση
εμείς... εμείς... θα σας κάνουμε ροκ

αν δεν πιάσετε τον συνηρμό μου πες τε μου να σας το αναλύσω περισσότερο


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 27-ΜΑ-2013, 10:49 PM | Message # 2
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
ειναι ενας ακομα συμβολισμος που χρησιμοποιουν !
οπως χρησιμοποιουν και τις ταινειες
και τις μουσικες
για το συγκεκριμενο υποθτω οτι υπωδηλωνουν οτι αυτοι εχουν την δυναμη (κερατα)


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
KronosIIDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 5:26 AM | Message # 3
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
γουι αρ γουι αρ ....... ποια ειναι η επόμενη λέξη που θα πείτε αν δεν το ακούτε;;; η σωστή φυσικά ειναι ροκ γιου
we will rock you**.
Και μην ανησυχεις αν η κορη σου ερθει στην δικια μας μερια του ροκ και του μεταλ μαλλον θα εχει σωθει και καλο θα της κανει κατα την γνωμη μου.
 \m/!!
Αλλα βεβαια οταν σε βομβαρδιζουν οτι οι απολαυσεις ειναι αμαρτια και το να ζεις την ζωη με δικους σου κανονες ειναι παρεκλιση απο το "μονοπατι" ειναι γαλουχιες, το να σου λεει ο πατηρ Πατακιος οτι το μεταλ ειναι μουσικη του Σατανα ειναι προιδοποιηση ενω οταν ο μεγας ειπε "The lover of life is not a sinner,the ending is just a beggining" ηταν σαφη εντολη του Σατανα υποσυνηδητα για "αποπλανηση" της νεας γενιας.
ΥΓ αυτος ο Μπους απο μασωνος σε ερπετωηδες και σατανιστης να δω στο τελος που θα καταληξει ο κακομιρος ηλιθιος..


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 1:48 PM | Message # 4
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (KronosII)
we will rock you
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την διόρθωση
από την ώρα που το έγραψα ένιωθα ότι κάτι δεν είπα σωστά αλλά ήμουν τόσο θολωμένη εκείνη την στιγμή που δεν το έβλεπα μπροστά μου >:)

γουι γουιλ ροκ γιου... λοιπον
εμείς θα σε κάνουμε ροκά....

γιατί το λέω αυτό.... λόγο του προβλήματος... που εχει μάθει ολο το πανελήνιο πια από τις τόσες αναφορές που του κάνω... που έχω... συνέβη το εξής

το έχω αναφέρει ξανά... αλλά χρειάζεται να το επαναλάβω εδώ για να σας βοηθήσει να μπειτε στο μυαλό μου να καταλάβεται από που πιγάζει το συμπέρασμα.... δεν είναι απαραίτητο ότι είναι το σωστό... αλλά αν δεν το εκφράσω δεν θα μάθω ποτέ αν δεν είναι

πάμε λοιπον... προσοχή ποστ σεντόνι πάλι

επείδη μέχρη την έκτη δεν μπορούσα να διαβάσω... στην ουσία σιλάβιζα
και επειδη τα παιδία που ήξεραν ανάγνωση... με κοροιδεύανε
εγώ ανέπτιξα μια άμυνα... δηλ... διαβαζα γρήγορα... χωρίς όμως να έχω ιδέα η κάθε λέξη τι σήμαιμε στο σύνολο της πρότασης... αν διάβαζα... Καλημέρα.... με ηρεμία... ήξερα ότι αυτό που διάβασα λέει καλημέρα

αν όμως είχα να διαβάσω... Καλημέρα, τι κάνεις; Είσαι καλά;
για να το διαβάσω γρήγορα ώστε να μην με κοροιδεύουν έκανα το εξής
διάβαζα.. Καλ... έλεγα ανάλογα την διάθεση μου ή και τα όσα είχα ακούσει από πριν να λένε στο περίπου... ναι ήμουν και πονυρή... χαχαχα
Καλημέρα... ή αν ήμουν άτυχη... καλησπέρα
τι θέλω να πω.. ο λόγος που δεν καταλάβαινα το κείμενο είναι ουσιαστικά γιατί δεν το διάβαζα αλλά το μάντευα ... κάνοντα αναγραμματισμό... το μάτι μου έπιανε .. το πρώτο... το δεύτερο και το τελευταίο γράμμα και εγώ συμπλήρωνα τα υπολοιπα

τι επίπτώσεις έχει αυτο... πρώτον... με βοήθησε... ναι πολύ καλά ακούσατε... με βοήθησε... να μην τρώω ότι μου πασάρει το κείμενο.... να μην το αποστηθίζω γιατί έτσι πρέπει αλλά να βγάζω το συμπέρασμα μέσα από τα συφραζόμενα των άλλων
με βοήθησε επείσης... όπως καταλαβαίνετε άργησα πολυ να καταφέρω να διαβάσω τους διαλόγους στην τηλεόραση.... οπότε.... έμαθα πρώτα την γλώσσα του σώματος και μετά τα φωνίεντα και τα σύμφωνα
τα αγγλικά σας πλυροφωρό δεν μου τα δίδαξε κανείς... αν δεν χρειαστεί να τα εκφράσω δυνατά μέσα στο μυαλό μου τα μιλάω άψογα... και διαβάζω επίσης χωρίς πρόβλημα... αλλά δεν μπορώ να τα μιλήσω... δηλ να τα εξωτερικεύσω... γιατί μόλις ακούσω την φωνή μου με μπερδεύει αυτό είναι άλλο θέμα και όχι του παρόντος

οπότε τι καταλαβαίνεται από αυτό;;;
ότι δεν ακούω ποτέ αυτό που μου λες... όχι δεν μπορώ να το καταλάβω... ιδιώς όταν το γράφεις... γιατί;;;
γιατί αντιλαμβάνωμαι από το σώμα σου το υποσηνείδητο νόημα που προσπαθείς να μου περάσεις

δεν ξερω πως να σας το εξηγήσω καλύτερα αυτό... απλά σας δίνω την ιδέα για να πάμε παρακάτω μιας και που όλα αυτά θα αναλυθούν στο αντίστοιχο ποστ... κρατήστε το όμως θα σας χρειάστει για να δούμε μαζί

αυτό το ωραίο τραγουδάκι.... τι λέει

γουι γουιλ ΡΟΚ γιου.... λοιπον

μόλις κατάφερα να ξεπεράσω τον αναγραμματισμό... ανέπτιξα άλλον έναν αισθητηρα αν θέλετε .... όχι την 6η αίσθηση... αλλά μια αίσθηση που ή προ υπάρχει αλλά δεν το ξέρουμε... ή την αναπτύσουν άτομα σαν και εμένα για να επιβιώσου... γιατί καλά όλα τα παραπάνω... αν πας να τα συνδέσεις... εσύ που έχεις την λογική... θα καταλάβεις ότι θέλεις να φτάσεις Αλεξανδρούπολη να γυρίσεις και πάλι να καταφέρεις να βρεις μια άκρη... γι αυτό και η πολυπλοκοτητα του εγκεφάλου μου

τι ήταν αυτός όμως ο αισθητήρα;;;

από την στιγμή που δεν μπορώ να πιασω το νόημα παρά μόνο με την γλώσσα του σώματος
όταν ακούω πχ... ένα τραγούδι... και μάλιστα στα αγγλικά... που τότε δεν τα κατήχα κιολας απλά τα παπαγάλιζα... ναι τραγούδαγα απ έξω ολοκληρο ξένο τραγούδι και δεν είχα ιδέα τι έλεγε

όμωςςςςςςςς το ένστικτο δουλεύει... και έρχετε στην επιφάνεια εκεί που δεν το αντιλαμβάνεσαι

ποιος ήταν το αισθητήρας;;;
η παράφραση

παράφραζα όλα τα τραγούδια... ξένα και ελληνικά... ανάλογα με το νόημα που μου έδεινε το σύνολο των λέξεων... ανάποδα μηνύματα και πως να τα ξεδιαλύνεις

ελεγε μια θρησκευτικός μας... καλή ώρα όπου και να είναι... μόνο θρησκευτικά δεν κάναμε χαχαχαχ

βάλε ένα δίσκο να παίξει ανάποδα
έφερε κασετόφωνο με ηχογραφημένο δίσκο που έπαιζε ανάποδα
το μόνο που κατάφερε είναι να ακούω τώρα φωνή που ταυτίζει τώρα το μυαλό μου με την φωνή του διάβολου.. και να χάνω το μπούσουλα

είπαμε.... όσα μπορείς εσύ να αντιληυθείς... εγώ τα αντιλαμβάνομαι αλλιώς
όμως τι μου έμαθε αυτό το μάθημα;;;
ότι είχα δίκιο...
μας έβαλε να ακούσουμε πρώτα το κανονικό κομμάτι "χοτελ καλιφορνια"
και μετά μπρος τα πίσω

όσα είχα παραφράσει την ώρα που ακουσα το κανονικό κομμάτι
την ώρα που τον έβαλε ανάποδα... άκουσα τις λέξεις που είχα μέσα στο μυαλό μου
όχι με την ίδια σηρά αλλά ήταν εκεί

και πάμε να κλείσουμε γιατί αν δεν είχα την τάση να γράφω... δεν θα ήμουν συγγραφέας χαχαχα

γουι γουιλ ΡΟΚ γιου

τι ακούω εγώ πάντα;;;
γουι γουιλ ΡΟΚ γιου
τι συμπληρώνω εγώ πάντα;;
φακ γιου

τα συμπεράσματα δικά σας ....

Added (28-ΜΑ-2013, 12:46 PM)
---------------------------------------------
Quote (KronosII)
Και μην ανησυχεις αν η κορη σου ερθει στην δικια μας μερια του ροκ και του μεταλ μαλλον θα εχει σωθει και καλο θα της κανει κατα την γνωμη μου.
όλα είναι σχετικά... δεν χρειάζεται να είσαι ροκας για να είσαι επαναστάτης

τι είναι η ΡΟΚ η μουσική που εκφράζει τα άτομα που νιώθουν μέσα τους επαναστάτες
σου μαθαίνει κάτι ουσιώδες;;;

και να σου το αναλύσω δεν θα το καταλάβεις οπότε το αφήνω ανοιχτό....

Quote (KronosII)
λλα βεβαια οταν σε βομβαρδιζουν οτι οι απολαυσεις ειναι αμαρτια και το να ζεις την ζωη με δικους σου κανονες ειναι παρεκλιση απο το "μονοπατι" ειναι γαλουχιες, το να σου λεει ο πατηρ Πατακιος οτι το μεταλ ειναι μουσικη του Σατανα ειναι προιδοποιηση ενω οταν ο μεγας ειπε "The lover of life is not a sinner,the ending is just a beggining" ηταν σαφη εντολη του Σατανα υποσυνηδητα για "αποπλανηση" της νεας γενιας.ΥΓ αυτος ο Μπους απο μασωνος σε ερπετωηδες και σατανιστης να δω στο τελος που θα καταληξει ο κακομιρος ηλιθιος..
το μόνο νόημα που βγάζω από όλο αυτό το κείμενο... όπου το γιατί... αν διάβασες το ποστ σεντόνι που προηγήθηκε θα καταλάβεις... είναι ότι έχεις πολλά αποθυμένα που δεν έχουν ξεσπάσει ακόμα
νιώθεις τον εαυτο σου να αντιδρά στα πρέπει... αλλά δεν ξέρεις πως να τα αποβάλεις από μέσα σου
ξέρεις πλέον ότι είναι αυταπάτη... αλλά συνεχίζουν να σε επιρεάζουν...

όλα τα άλλα που μου αναφέρεις.... δεν έχω ιδέα τι λένε... αν μου το πεις με πιο απλά λόγια.. και βγάζοντας έξω την λέξη σατανας... τότε ίσως καταφέρω να σε παρακολουθήσω...

μην αναλύσω το γιατί... αρκετή δόση πήρατε από μένα σήμερα... δεν θέλω να σας κάψω τον εγκέφαλο χαχαχα

ΥΓ ο μπους μπήκε τυχαία... απλά ήταν η αφορμή και τον τσιμπισα

Added (28-ΜΑ-2013, 12:48 PM)
---------------------------------------------
Quote (Θνητος)
ειναι ενας ακομα συμβολισμος που χρησιμοποιουν !οπως χρησιμοποιουν και τις ταινειες
και τις μουσικες
για το συγκεκριμενο υποθτω οτι υπωδηλωνουν οτι αυτοι εχουν την δυναμη (κερατα)
είμαι ακόμα στην ανάλυση του... δόσε μου λίγο χρόνο να κατασταλάξη μέσα μου... κάτι μου κλωτσάει αλλά δεν μπορώ να το βρω... δεν θεωρώ ότι έχεις άδικο αλλά ότι υπάρχει ένα κενό που δεν μπορώ να το δω

Added (28-ΜΑ-2013, 1:10 PM)
---------------------------------------------
το μυαλό μου... δυστυχώς για σας... αποφάσησε ότι δεν έχεται πάρει αρκετή δώση από μένα για σήμερα οπότε θα με ανεχτείτε.... λίγο ακόμα.... ελπίζω να μην σας κουράσω αλλά να δώσω έναν νέο ορίζοντα...

με αφορμή τα παραπάνω... διαβάζοντας τα ξανά... με τα μάτια του μυαλού.... (ότι λέω - γράφω... πάντα το ξανα αναπαράγω μέσα μου για να δω αν το είπα πρώτα σωστά... και δέυτερο αν άφησα ένα κενό που θα σας βοηθήσει να καταλάβετε το νόημα που προσπαθούσα να σας περάσω) βρήκε ένα κενό

δεν θα σας κουράσω με το σκεπτικό μου αλλά με το αποτέλεσμα....

την στιγμή που σκεφτόμουν.... όταν έκανα τσιγάρο... τι έγραψα παραπάνω... διαπίστωσα ότι όλες αυτές της ημέρες ξέχασα να σας αναφέρω το πιο βασικό.....

είμαι ανάπηρη....
με αυτήν την δήλωση... αυτόματα.... μέσα σας.... αν όχι όλοι οι περισσότεροι - εφόσον βρισκόμαστε στο ίδιο μήκος κήματος... νιώσατε έναν πόνο
κοιτάξατε την Χρυσάνθη στα μάτια... ζαρώσατε τα δικά σας από λύπηση... και αφήνοντας μια βεβιασμένη ανάσα... εκφράσατε... ΛΥΠΑΜΑΙ

όλες αυτές τις ημέρες σας έδωσα την εντύπωση ότι είμαι για λύπηση;;;
γιατί με λυπάστε;;;
γιατί ξέρετε την αιτία... ναι ξέρετε ήδη την αναπηρία μου αλλά δεν την βλέπετε... αλλά δεν ξέρετε το αποτέλεσμα

δόξα τον θεό.. οποιος και να είναι αυτός... και τα ματάκια μου έχω... και τα χεράκια μου... και τα ποδαράκια μου... και τα αυτάκια μου κλπ κλπ

και βλέπω και ακούω... και περπατάω και μιλάω αλλά περισσότερο και σκέφτομαι....

αφού είσαι ακέραιη... τότε πως είσαι ανάπυρη;;;;

η δυσλεξία τι είναι;;; μορφη αναπηρίας

πάμε να δουμε το γιατί το αναφέρω... και πως θα δείτε τον κόσμο μέσα από τα μάτια ενός τυφλού....

όταν κάποιος χάνει το μέλος του.... τον κοιτάς και τον λυπάσαι
είναι όμως για λύπηση;;;
όχι
γιατί;
γιατί εκείνος... λόγο της αναπηρίας του... έχει αναπτύξει έστικτα που εσύ δεν έχεις αναπτύξει επειδή έχεις όλα τα μέλη σου ακέραια
πρέπει να χάσω ένα μέλος για να το καταλάβω αυτό;;
όχι
απλά άσε τα έντσικτα σου να σε οδηγήσουν
πάρε ένα πανί... κλείσε τα μάτια... και άσε τον εαυτό σου να σε οδηγήσει
δεν έχεις ιδέα τι θα ανακαλύψεις
όμως μην περιμένεις ότι θα το κάνεις από την πρώτη ημέρα
ξέρετε πόσα χρόνια παλεύω με τα δικά μου ένστικτα... όμως αυτά λειτουργούσαν από την πρώτη μέρα
εγώ ήμουν η τυφλή που δεν μπορούσα να τα δω... δεν μπορουσα να τα εμπιστευτώ... παραμόνο όταν η ίδια η ζωή και όσα έφερε... ήρθε να τα επαληθεύσει...

ελπίζω να σας έβαλα σε σκέψεις

Added (28-ΜΑ-2013, 1:35 PM)
---------------------------------------------
και μιας που υποσυνείδητα γύρισα το ποστ... σε υποσυνείδητα μηνύματα.... σύμβολα και ψυχογράφημα προσώπων άσχετα με το ποιο πραγματικά είναι

θέλω να σας κάνω άλλη μια ερώτηση

ξεχνώντας τελείως το ποιος πραγματικά είναι.... θέλω να μου πειτε... όταν κοιτάτε αυτό το πρόσωπο

Available to users only

είχα βρει και καλύτερη που ήταν πάνω στον λόγο που θέλω να το δείτε.... αλλά τώρα δεν την βρίσκω
κοιτωντας λοιπόν αυτό το πρόσωπο... αφήνοντας στην άκρη ότι είναι ο Ρομπερτ Πάτισον... ο διάσημος βρικόλακας που μας έχουν πρίξει πια... με ότι αφορά αυτον
τι είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτεστε;;;;

είμαι πολύ περίεργη να μάθω... αλλά προσέξτε... η κριτηκή για τις ικανότητες του είναι αδιάφορες σίγουρα για όλους μας.... μιλάμε για μια παρατήρηση προσώπου... που αν δεν είχε την ταμπέλα του Ρομπερτ Πατινσον.... θα σας έκανε να έχετε μια πιο σωστή κρίση... υπάρχει λόγος δεν μας ενδιαφέρει ο ηθοποιός αλλά το πρόσωπο του

Added (28-ΜΑ-2013, 1:48 PM)
---------------------------------------------
αυτό το βίντεο θέλει πολύυυυυυυ ανάλυση.....
αλλά το βάζω τώρα για να μην το ξεχάσω όμως θα σας αναπτύξω το σκεπτικό μου αφού κλείσουμε τα παραπάνω ποστ γιατί μαζεύτικαν πολλά και θα χάσουμε την μπάλα
http://youtu.be/ZqS1VhrVIqk


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.


Message edited by xrysanthi - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 1:42 PM
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 6:52 PM | Message # 5
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
τι είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτεστε;;;;
βλαμενος !
Το ενοω . εχει εγκεφαλικη βλαβη !

Added (28-ΜΑ-2013, 6:52 PM)
---------------------------------------------
Για το βιντεο δεν καταλαβα τι υπονοεις !!


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 6:56 PM | Message # 6
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
πέρα ότι είναι βλαμένος βρε θνητούλη

για την φυσιογνωμία του μιλάμε όχι τα εσωτερικά ανεπαρκή χαρακτηριστικά του
φανταστείτε να μην είχα και ψύχωση μαζί του τι θα του έσερνα χαχαχαχα


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
KronosIIDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 7:29 PM | Message # 7
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
το μόνο νόημα που βγάζω από όλο αυτό το κείμενο... όπου το γιατί... αν διάβασες το ποστ σεντόνι που προηγήθηκε θα καταλάβεις... είναι ότι έχεις πολλά αποθυμένα που δεν έχουν ξεσπάσει ακόμα νιώθεις τον εαυτο σου να αντιδρά στα πρέπει... αλλά δεν ξέρεις πως να τα αποβάλεις από μέσα σου
ξέρεις πλέον ότι είναι αυταπάτη... αλλά συνεχίζουν να σε επιρεάζουν...

όλα τα άλλα που μου αναφέρεις.... δεν έχω ιδέα τι λένε... αν μου το πεις με πιο απλά λόγια.. και βγάζοντας έξω την λέξη σατανας... τότε ίσως καταφέρω να σε παρακολουθήσω...
Προτροπη σε τυπους και ηλιθιους κανονες αποτροπης της απολαυσης της ζωης=χριστιανικη νουθεσια.
Προτροπη στην "εξερευνηση" και στην καταργηση στερεοτυπων, προτροπη σε εναν διαφορετικο τροπο ζωης στα οποια θετεις εσυ τα δικα σου πρεπει=Σατανιστικα υποσυνηδητα μηνυματα.(Ποσο πιο απλο να το κανω)

2ον αποθυμενα μπορω να πω οτι εκτος απο το να αγορασω την Harley davidson softail slim δεν εχω και γιαυτο ισως θα επρεπε να ευχαριστησω τους γονεις μου που ειναι αυτοι που ειναι.

3ον χαρη στους γονεις μου και παλι δεν αντιδρω σε πρεπει γιατι πολλη απλα με εμαθαν οτι τα πρεπει τα θετεις εσυ ο ιδιος για σενα.
Quote (xrysanthi)
βάλε ένα δίσκο να παίξει ανάποδα έφερε κασετόφωνο με ηχογραφημένο δίσκο που έπαιζε ανάποδα
το μόνο που κατάφερε είναι να ακούω τώρα φωνή που ταυτίζει τώρα το μυαλό μου με την φωνή του διάβολου.. και να χάνω το μπούσουλα

είπαμε.... όσα μπορείς εσύ να αντιληυθείς... εγώ τα αντιλαμβάνομαι αλλιώς
όμως τι μου έμαθε αυτό το μάθημα;;;
ότι είχα δίκιο...
μας έβαλε να ακούσουμε πρώτα το κανονικό κομμάτι "χοτελ καλιφορνια"
και μετά μπρος τα πίσω.
Δεν μπορω να μην γελασω σε αυτο...Οποιος ακουσει νορμαλ αυτα τα τραγουδια και μετα backwards απλα ακουει μπερδεμενους στιχους που οπως λες ΠΑΡΑΦΡΑΖΟΝΤΑΙ αναλογα με τα θρησκευτικα η μη κριτιρια του καθενος.
Λες και ο σατανας αν ηθελε να στειλει μηνυματα θα τα εβαζε σε τραγουδια που τοτε θεωρουνταν σατανικα λογο της ταμπελας Ροκας=Σατανας.
Και τωρα πρεπει να συνεχιζει ακομα να τα βαζει εκει λογο βιτσιου αντι για της ποπ-σκυλο-μαλακιες που ακουει ολος ο πλανητης.
Quote (xrysanthi)
τι είναι η ΡΟΚ η μουσική που εκφράζει τα άτομα που νιώθουν μέσα τους επαναστάτες σου μαθαίνει κάτι ουσιώδες;;;

και να σου το αναλύσω δεν θα το καταλάβεις οπότε το αφήνω ανοιχτό....
Η ροκ και η μεταλ δεν εχει καμια σχεση με το αν νιωθεις επαναστατης η οχι.Και ναι μεσα απο την ροκ παιρνεις πραγματα ουσιωδη.Αλλα φυσικα ολοι προτιμαμε να πεσουμε στο ποταμι για να ειμαστε ενα με το "ρευμα" της εποχης .
Δηλαδη προτιμας να ερθει το παιδι σου τραγουδοντας παντελιδη απο ενα ροκ κομματι,αν δεν κανω λαθος.
Quote (xrysanthi)
η δυσλεξία τι είναι;;; μορφη αναπηρίας πάμε να δουμε το γιατί το αναφέρω... και πως θα δείτε τον κόσμο μέσα από τα μάτια ενός τυφλού....
Συγγνωμη δεν λυπαμαι,αλλα δεν μπορεις να συγκρινεις την ελλειψη ορασης με το να μην μπορεις να εκφρασεις την σκεψη σου σε ενα κειμενο.

ΥΓ Ετσι ειναι ο τονος με τον οποιο εκφραζομε και γενικα αυτο ειναι το στυλ που εχω σε καθε συζητηση και ισως σου φανει λιγο αυταρχικος αλλα τι να κανουμε ετσι ειμαστε..Και η μαργαριτα ψηλομπερδευτικε στην αρχη αλλα θα συνηθησεις.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..


Message edited by KronosII - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 7:49 PM
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 7:47 PM | Message # 8
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (KronosII)
Δηλαδη προτιμας να ερθει το παιδι σου τραγουδοντας παντελιδη απο ενα ροκ κομματι,αν δεν κανω λαθος.
καταρχήν... δεν ξέρω καν ποιος είναι ο Παντελίδης
δεύτερον... ακούω μόνο ξένα και περισσότερο ροκ... αυτά όμως που έχουν στοίχους όχι αυτά που τσιρίζουν και νομίζουν ότι κάτι είπαν
τρίτον.... με κάνεις να νιώθω ότι σε έθιξα λίγο οπότε ζητώ συγνώμη... απλά εκφράζω αυτό που με κάνει να νιωθω εγώ η ροκ... και εγώ είμαι επαναστάτης από την ημέρα που γεννήθηκα... αποδεδιγμένα

Quote (KronosII)
Η ροκ και η μεταλ δεν εχει καμια σχεση με το αν νιωθεις επαναστατης η οχι.

αν έχεις παραπάνω γνώσεις σε αυτό θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου...
εγώ σου λέω μόνο ότι νιώθω πέρα από αυτό δεν το έψαξα ποτέ γιατί απλά δεν με ένοιαξε
για την μέταλ δεν έχω άποψη... από μεταλάδες όπως τους λέω εγώ... μπορώ να ακούσω μόνο της μπαλάντες τους όπου είναι η μια καλύτερη από την άλλη.... όταν αρχίζουν να τσιρίζουν σαν σκυλιά... πια η διαφορά τους απο τα σκυλιά στα σκυλάδικα που δεν καταλαβαίνεις τι λένε και επαναλαμβάνουν έναν στοίχο 3000 φορές;;;

Quote (KronosII)
Και ναι μεσα απο την ροκ παιρνεις πραγματα ουσιωδη.

μπορείς να μου φαίρεις ένα παράδειγμα;;;

Quote (KronosII)
Δεν μπορω να μην γελασω σε αυτο.

τώρα και εγώ ναι... αλλά δες πως με επιρέασε όταν ήμουν σε μια ηλικία που δεν ήξερα τι μου γινόταν;;;
αυτό που ανέφερα με την φωνή ναι ακόμα με επιρεάζει... μου προκαλεί αποστρωφή... θέλω να ξεράσω ή να ουρλιάξω... όχι φόβο...

Quote (KronosII)
Οποιος ακουσει νορμαλ αυτα τα τραγουδια και μετα backwards απλα ακουει μπερδεμενους στιχους που οπως λες ΠΑΡΑΦΡΑΖΟΝΤΑΙ αναλογα με τα θρησκευτικα η μη κριτιρια του καθενος

δεν ξέρω αν έχεις δίκιο ή άδικο γιατί δεν το έψαξα ποτέ ξανά... κοινός δεν με ενδιέφερε
απλά σου εκφράζω το πως ταυτίστικε όλες οι παραφρασμένες μου λέξεις την ώρα που το άκουγα κανονικά με την στιγή που άρχισε να παίζει ανάποδα... αυτό

Quote (KronosII)
Λες και ο σατανας αν ηθελε να στειλει μηνυματα θα τα εβαζε σε τραγουδια που τοτε θεωρουνταν σατανικα λογο της ταμπελας Ροκας=Σατανας. Και τωρα πρεπει να συνεχιζει ακομα να τα βαζει εκει λογο βιτσιου αντι για της ποπ-σκυλο-μαλακιες που ακουει ολος ο πλανητης.
ακριβώς γι αυτό και δεν το έψαξα παραπάνω και από ελληνικά που άκουγα - λάτρεψα την ροκ
γιατί το δικό μου μυαλό έκανε ακριβώς την ίδια διαπίστωση
σιγά μην το βάλουν σε αυτό που φαίνεται
σε αυτό που ΔΕΝ φαίνεται θα σου το πασάρουν
η προπαγάντα είναι... γιατί αυτό είναι απλά προπαγάντα.. για να σε κάνουν να ακούσεις αυτό που θέλουν αυτοί... δηλ το λογικό ... αντίστρωφη ψυχολογία

Quote (KronosII)
Προτροπη σε τυπους και ηλιθιους κανονες αποτροπης της απολαυσης της ζωης=χριστιανικη νουθεσια.Προτροπη στην "εξερευνηση" και στην καταργηση στερεοτυπων, προτροπη σε εναν διαφορετικο τροπο ζωης στα οποια θετεις εσυ τα δικα σου πρεπει=Σατανιστικα υποσυνηδητα μηνυματα.(Ποσο πιο απλο να το κανω)

2ον αποθυμενα μπορω να πω οτι εκτος απο το να αγορασω την Harley davidson softail slim δεν εχω και γιαυτο ισως θα επρεπε να ευχαριστησω τους γονεις μου που ειναι αυτοι που ειναι.

3ον χαρη στους γονεις μου και παλι δεν αντιδρω σε πρεπει γιατι πολλη απλα με εμαθαν οτι τα πρεπει τα θετεις εσυ ο ιδιος για σενα.
όχι απόλυτα κατανοητό και με βρήσκεις απόλυτα σύμφωνη

για τα 2-3
απλά σου λέω τι μου βγάζει η γραφή σου
είναι γρήγορη και απότομη... έκδηλώνεις ένα θυμό ή μια βεβιασμένη ανάγκη να με πείσεις ότι έχω άδικο για κάτι.... δεν με ενοχλεί απλά έκανα μια παρατήρηση

και πάλι αν είπα κάτι που σε ενόχλησε είμαι ανοιχτή να το συζητήσουμε


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.


Message edited by xrysanthi - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 7:55 PM
 
KronosIIDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 8:01 PM | Message # 9
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Ετσι ειναι ο τονος με τον οποιο εκφραζομε και γενικα αυτο ειναι το στυλ που εχω σε καθε συζητηση και ισως σου φανει λιγο αυταρχικος αλλα τι να κανουμε ετσι ειμαστε..Και η μαργαριτα ψηλομπερδευτικε στην αρχη αλλα θα συνηθησεις. 
Quote (xrysanthi)
μπορείς να μου φαίρεις ένα παράδειγμα;;;
Ψαξε για τραγουδια των DIO,bob dylan,rory gallagher,thin lizzy,led zeppelin,janis joplin.
Aν δεν ξερεις καλα αγγλικα ομως νομιζω οτι τσαμπα κοπος .
Quote (xrysanthi)
αν έχεις παραπάνω γνώσεις σε αυτό θα ήθελα να μου πεις την γνώμη σου... εγώ σου λέω μόνο ότι νιώθω πέρα από αυτό δεν το έψαξα ποτέ γιατί απλά δεν με ένοιαξε
για την μέταλ δεν έχω άποψη... από μεταλάδες όπως τους λέω εγώ... μπορώ να ακούσω μόνο της μπαλάντες τους όπου είναι η μια καλύτερη από την άλλη.... όταν αρχίζουν να τσιρίζουν σαν σκυλιά... πια η διαφορά τους απο τα σκυλιά στα σκυλάδικα που δεν καταλαβαίνεις τι λένε και επαναλαμβάνουν έναν στοίχο 3000 φορές;;;
Ειναι αναλογα με τα ακουσματα σου και με το πως εκφραζεις τα συναισθηματα σου.
Και ναι δεν γινετε ολοι να ακουσουμε μεταλ .
Η διαφορα του μεταλ μεταλ με τα σκυλαδικα ειναι απλα ο τυπος της μουσικης.Για παραδειγμα η παολα φερνει ως προτυπο ζωης   "Βυζια και κολοι η ζωη μας ολη".
Ενω η μεταλ μια πιο εντονη σε βαθος ζωη.Για να μην υπαρξουν συγχησεις αποδεχομαι οτι δεν ειναι παντα ολα τα μηνυματα σωστα.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 8:15 PM | Message # 10
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (KronosII)
Aν δεν ξερεις καλα αγγλικα ομως νομιζω οτι τσαμπα κοπος .
όμως μπορούμε να κάνουμε το εξής
να μου προτήνεις ένα τραγούδι που εσύ θες.... όχι σηγκρότημα... τραγούδι... που εκφράζει αυτό που θες να μου πεις.. να το ακούσω και να σου πω τα συμπεράσματα μου... αν έχω πεσει έξω απλά πάνω εκεί να με διορθώσει για να μπορέσω και εγώ να το καταλάβω

Quote (KronosII)
Για παραδειγμα η παολα φερνει ως προτυπο ζωης "Βυζια και κολοι η ζωη μας ολη".
γι αυτό και τα συχάθηκα
περνάνε πρότυπα που αν δεν είσαι μέσα ή καταλήγεις σε πλαστικές ή στην καρέκλα του ψυχιάτρου

Quote (KronosII)
Ενω η μεταλ μια πιο εντονη σε βαθος ζωη.Για να μην υπαρξουν συγχησεις αποδεχομαι οτι δεν ειναι παντα ολα τα μηνυματα σωστα
δεν ξέρω βρε Κρόνε... εγώ προσπάθησα... αλλά δενννν
με το που αρχίζουν οι τσιρίδες με αποσυντονίζουν... μου ακυρώνουν την σκέψη... καταρχήν δεν καταλαβαίνω καν αν λένε λόγια ή απλά φονίεντά έτσι για να λένε ότι είπαν κάτι

όχι που θενά και τίποτα δεν είναι αθώο... πρέπει να μην πέρνεις τίποτα σαν δεδομένο και να έχεις πάντα τα μάτια σου και τα αυτιά σου ανοιχτά για να κάνεις τις συγκρίσεις ώστε να έχεις μια πιο καθαρή κρίση

Added (28-ΜΑ-2013, 8:15 PM)
---------------------------------------------

Quote (KronosII)
Ετσι ειναι ο τονος με τον οποιο εκφραζομε και γενικα αυτο ειναι το στυλ που εχω σε καθε συζητηση και ισως σου φανει λιγο αυταρχικος αλλα τι να κανουμε ετσι ειμαστε..Και η μαργαριτα ψηλομπερδευτικε στην αρχη αλλα θα συνηθησεις.
οκ τώρα που το ξέρω... απλά θα προσπαθώ να αποβάλω το συναίσθημα που μου βγάζεις για να κατανοώ πιο σωστά αυτό που προσπαθείς να μου πεις


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 9:34 PM | Message # 11
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
τι είναι το πρώτο πράγμα που σκέφτεστε;;;;

Από τα Ζωνιανά ψωνίζει φούντα ή έχει βρει άκρη και προμηθεύεται γνήσιο Αφγάνι;;;;


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 9:34 PM
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 9:39 PM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
εγώ κάθε φορά που τον βλέπω
μου κάνει συνηρμό με φύδι
δεν ξέρω γιατί... τον έχω μελετήσει άπειρες ώρες
κάθε του κίνηση κάθε του έκφραση... πως μιλάει... πως το λέει κλπ κλπ
έχω ψύχωση με τα μάτια του.... δεν ξέρω γιατί ... είναι μαγνήτης

αλλά κάθε φορά που βλέπω ξαφνικά μια φωτό του
η εικόνα στο μυαλό μου μού βγάζει πρώτα ένα κεφάλι κόμπρας που προσπαθεί να με υπνοτήσει
και μετά κατασταλάζοντα η εικόνα του μυαλού έρχεται η δική του

γι αυτό και σας ρώτησα

(Αθηναίε... κοκακιας) άστα να πάνε άστα


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.


Message edited by xrysanthi - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 9:40 PM
 
ΑθηναίοςDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 9:51 PM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
(Αθηναίε... κοκακιας) άστα να πάνε άστα

Μέσα έπεσα δηλαδή!!!! Καλά τον έκοψα!!!! χα χα χα χα χα


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
xrysanthiDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 10:07 PM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
δεν φαίνεται
αλλά δεν εννοούσα αυτό
γι αυτό είπα από την αρχή να ξεχάσετε το ποιος είναι
απλά σαν φυσιογνωμία .... τι είναι το πρώτο που σας έρχεται στο μυαλό όταν τον βλέπεται

όπως τι ήταν το πρώτο που σας ήρθε όταν έδατε την φάτσα του πάπα


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
margaritaDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 11:35 PM | Message # 15
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
1)λοιπόν παιδιά το αγόρι στην φώτο δεν το ήξερα ωραίο μεν ,κούκλος θα έλεγα αλλά το βλέμα του είναι λίγο εως πολύ κάπως !!!Ισως είναι και στημένη φώτο αλλά είναι λίγο ανατριχιαστικό !!!!!
2)Δεν θεωρώ την δυσλεξία αναπηρία !!!!!!!επίσης πιστεύω οτι τα δυσλεκτικά άτομα είναι ιδιαίτερα προικισμένα ,αν το είχες εντοπίσει απο παιδί δεν θα είχες βασανιστεί ετσι !!!Η πρόοδος σου είναι εξαιρετική !!!!
3)Μέσω των τραγουδιών μεταφέρονται μηνύματα αρνητικά οχι ομως  μέσω της ροκ αλλά μέσω της χέβυ μέταλ και των σκυλάδικων  διότι η μουσική τους βασίζεται στην κλίμακα σι ,καταστροφική για την εξέληξη των εγκεφαλικών κυτάρων!
4)Ο κρόνος είναι πάρα πολύ καλό παιδί και καλοπροαίρετος ,απλά ετσι είναι ο τρόπος που εκφράζεται !!!!Στην αρχή κι εγω δεν το καταλάβαινα γιατί δεν το ήξερα !!!Επίσης χρυσάνθη μου θέλω να σε ενημερώσω οτι όταν είχα πρωτομπεί στον Εσπερο μια μέρα μου είπε ο Αθηναίος και σε μένα και στον θνητό να μην ανεβάζουμε τόσο μεγάλα κείμενα για να προλαβαίνει να τα διαβάζει !!!!Είχε ενα αυστηρό ύφος στην διατύπωση της πρότασης και έκλαιγα όλη μέρα !!!!! 0:)

Added (28-ΜΑ-2013, 11:33 PM)
---------------------------------------------
μέχρι να τα καταλάβω  τα παιδιά είδα και έπαθα !!!Ο αθηναίος το είχε καταλάβει και μου διευκρίνιζε πάντα οτι κάνει πλάκα για να μην στεναχωρηθώ !!!!!!!

Added (28-ΜΑ-2013, 11:35 PM)
---------------------------------------------
Η ΑΛΚΗΣΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???????


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"

Message edited by margarita - Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 11:34 PM
 
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » ταινίες και βιβλία
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search: