Πέμπτη, 02-ΜΑ-2024, 7:46 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » ταινίες και βιβλία
ταινίες και βιβλία
ΘνητοςDate: Τρίτη, 28-ΜΑ-2013, 11:52 PM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
οι τσιρίδες
aman !!
ποιες τσιριδες πια ;;!!
Ayto ας πουμε ειναι τσιριδες ;;



ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:18 AM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Πήρες τους deep purple για να δώσεις παράδειγμα;;; χα χα χα χα χα χα
Τσιρίδες υπάρχουν και μάλιστα περισσότερες από άλλα είδη μουσικής, γιατί είναι και πιο "ανεξέλεγκτη" η "κατασκευή" και "εκτέλεση" τέτοιων τραγουδιών, χώρια ότι είναι και πολύ περισσότερα τα τραγούδια από τα τραγούδια άλλων ειδών μουσικής!

Quote (margarita)
3)Μέσω των τραγουδιών μεταφέρονται μηνύματα αρνητικά οχι ομως μέσω της ροκ αλλά μέσω της χέβυ μέταλ και των σκυλάδικων διότι η μουσική τους βασίζεται στην κλίμακα σι ,καταστροφική για την εξέληξη των εγκεφαλικών κυτάρων!


Δεν νομίζω ότι δημιουργούνται τραγούδια για να τα ακούει ο άλλος ανάποδα και να επηρεάζεται νοητικά, ειδικά αν είναι και σε άλλη γλώσσα που δεν την γνωρίζει!!! Υπάρχουν πολύ περισσότεροι τρόποι να επηρεάσουν τον κόσμο νοητικά, ειδικά μέσω διαφημίσεων και μέσω της τηλεόρασης. Δεν είναι ανάγκη να κάθονται να γράφουν λόγια τραγουδιών που αν τα ακούσεις ανάποδα θα σε επηρεάσουν!!!

Η μουσική είναι προσωπική υπόθεση και κάτι που εσένα σε ηρεμεί εμένα μπορεί να μου κάνει τα νεύρα κρόσσια και το αντίθετο!!!! Αν η μουσική ήταν κάτι κοινό για όλους τότε δεν θα υπήρχαν διάφορα είδη μουσικής. Το ίδιο συμβαίνει και σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής μας. Είτε με τα βιβλία, είτε με τον κινηματογράφο,με τα χόμπυ, με τα αθλήματα με τα ποτά, τα αναψυκτικά, τα φαγητά κλπ. Υπάρχουν πολλά είδη γιατί υπάρχουν πολλά και διαφορετικά γούστα!! Αφήστε που παίζει μεγάλο ρόλο το κοινωνικό περιβάλλον, η μόρφωση, η ηλικία και πολλοί άλλοι παράγοντες!!!

Added (29-ΜΑ-2013, 0:18 AM)
---------------------------------------------

Quote (margarita)
Είχε ενα αυστηρό ύφος στην διατύπωση της πρότασης και έκλαιγα όλη μέρα !!!!!

Ακόμα έχω τύψεις oops oops oops


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:19 AM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εγω δεν είπα για ανάποδα εγω μίλησα για συγκεκριμένη κλίμακα

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
xrysanthiDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:21 AM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (margarita)
1)λοιπόν παιδιά το αγόρι στην φώτο δεν το ήξερα ωραίο μεν ,κούκλος θα έλεγα αλλά το βλέμα του είναι λίγο εως πολύ κάπως !!!Ισως είναι και στημένη φώτο αλλά είναι λίγο ανατριχιαστικό !!!!!
για το βλέμα του έλεγα εγώ.... αλλά και της γωνίες του προσώπου
τεσπά έχω έναν περίεργο τρόπο το πως κοιτάω ένα πρόσωπο
αλλά σου είπα... άσχετο τι είναι... ποιος είναι.... κλπ λπ
με το που τον κοιτώ πάντα το ίδιο μου βγάζει
σαν να βλέπω μια κόμπρα και μετά αποκαλύπτεται το πρόσωπο του

Quote (margarita)
2)Δεν θεωρώ την δυσλεξία αναπηρία !!!!!!!επίσης πιστεύω οτι τα δυσλεκτικά άτομα είναι ιδιαίτερα προικισμένα ,αν το είχες εντοπίσει απο παιδί δεν θα είχες βασανιστεί ετσι !!!Η πρόοδος σου είναι εξαιρετική !!!!3)Μέσω των τραγουδιών μεταφέρονται μηνύματα αρνητικά οχι ομως μέσω της ροκ αλλά μέσω της χέβυ μέταλ και των σκυλάδικων διότι η μουσική τους βασίζεται στην κλίμακα σι ,καταστροφική για την εξέληξη των εγκεφαλικών κυτάρων!
αν βρεις έστω και έναν δυσλεκτικό βλάκα να με φτύσεις... επειδή η φύση μας στερεί ένα κομμάτι προσθέτει αυτόματα ένα άλλο που το έχουμε από την γέννηση μας... τρομερή εξυπναδα γι αυτό και δεν πιστεύουν ότι δεν μπορούμε να καταλάβουμε τα αυτονόητα
όμως είναι αναπυρία... αλλά όπως και σε όλες τις άλλες μορφές αναπυρίας... έτσι και σε αυτή... ο οργανισμός αναπτύσεις άλλες αισθήσεις για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις στα αδύναμα σημεία

είπα κάπου ότι είμαι μαθηματικό μυαλό... αν το είχα αναπτύξη τότε πραγματικά τώρα θα φύσαγα
το μυαλό μας δουλεύει με πράξεις... νούμερα.. αναλύσεις και εξησωσεις...
όμως μέχρι να προσαρμωστεί... έχει χρονοκαθυστέρηση
εγώ έχω ακόμα πρόβλημα με τον χρόνο και τον χόρο... δεν τα πάω καθόλου καλά... 
άλλα πέρα από αυτό... όταν ήταν στην πιο δύσκολη φάση της... όταν ακόμα δεν το είχα ανακαλύψει
φαντάσου το εξής... μου έλεγες κάτι τώρα και εγώ καταλάβαινά μετά από ένα 24ωρο τι εννοούσες
οκ τώρα απλά χρειάζομαι λίγοτερο χρόνο... αλλά φαντάσου όλα αυτά... όλα αυτά τα χρόνια τι μου στέρησαν... πόσα κενά τρέχω τώρα να καλύψω........

Quote (margarita)
4)Ο κρόνος είναι πάρα πολύ καλό παιδί και καλοπροαίρετος ,απλά ετσι είναι ο τρόπος που εκφράζεται !!!!Στην αρχή κι εγω δεν το καταλάβαινα γιατί δεν το ήξερα !!!Επίσης χρυσάνθη μου θέλω να σε ενημερώσω οτι όταν είχα πρωτομπεί στον Εσπερο μια μέρα μου είπε ο Αθηναίος και σε μένα και στον θνητό να μην ανεβάζουμε τόσο μεγάλα κείμενα για να προλαβαίνει να τα διαβάζει !!!!Είχε ενα αυστηρό ύφος στην διατύπωση της πρότασης και έκλαιγα όλη μέρα !!!!!

μπαααααααααααααα δεν με αγγίζει ο τρόπος του ούτε με στεναχώρεσαι... απλά προσπαθούσα να καταλάβω αν ήταν κάτι που είπα και τον πείραξε για να δω τι είχα πει... αυτό ήταν όλο
μου έβγαζε ότι κάπου τον είχα θίξει και προσπαθούσε να υπερασπιστεί αυτό που πίστευε
δεν ήταν κακό.. καλά έκανε... αυτό πιστεύει αυτό θα πει... αλλά νόμιζα ότι τον είχα προκαλέσει σε κάτι και απλά έψαχνα να βρω σε τι... γενικά δεν μου αρέσουν οι εντάσει και οι αντιπαραθέσεις και προσπαθώ να τις λύνω πριν ξεφύγουν τα πράγματα
>:)


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:21 AM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Ακόμα έχω τύψεις
δεν ήμουν καλά ψυχολογικά μάλλον και ενοιωσα σαν την μαθήτρια που τη μαλώνει ο δάσκαλος  !!!! viking


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
xrysanthiDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:24 AM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (Θνητος)
aman !!ποιες τσιριδες πια ;;!!
Ayto ας πουμε ειναι τσιριδες ;;
όχι είναι νορμάλ B)
μου έσπασε το τύμπανο βραδιάτικα
οκ μέχρι εκεί ακουω
τα άλλα τα ιστερικά δεν τα αντέχω
έχω ευαίσθητα αυτάκια B)

Added (29-ΜΑ-2013, 0:24 AM)
---------------------------------------------

Quote (Αθηναίος)
Ακόμα έχω τύψεις
καλό είναι αυτό... θα σε βοηθήσει να μην το ξανακάνεις B)

συμφωνώ απόλυτα σε όλα αυτά που είπες


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:29 AM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (margarita)
εγω δεν είπα για ανάποδα εγω μίλησα για συγκεκριμένη κλίμακα

Για την κλίμακα του Σι συμφωνώ και γι' αυτό δεν την ανέφερα. Άλλως τε και όλες οι σειρήνες (ασθενοφόρα, πυροσβεστικές, αστυνομία κλπ) αρχίζουν τον ήχο τους με Σι γιατί είναι και έντονο και ενοχλητικό ώστε να του δίνεις σημασία. Π,χ, τα ασθενοφόρα Σι-Λα, οι πυροσβεστικές Σι-Σι-Ντο (αν δεν κάνω λάθος) οι σειρήνες πολέμου σκέτο ΣΙ κλπ κλπ.


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:30 AM
 
margaritaDate: Τετάρτη, 29-ΜΑ-2013, 0:32 AM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
>:)

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
margaritaDate: Τετάρτη, 09-ΔΕΚ-2015, 9:31 PM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline

μου αρεσε πολυ αυτη η ταινία


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
margaritaDate: Τετάρτη, 09-ΔΕΚ-2015, 9:46 PM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εριξα και μια ματια απο την αρχη του ποστ
ειμαστε φοβεροι !!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Πέμπτη, 10-ΔΕΚ-2015, 0:46 AM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
ΠΑΝΤΑ!!!!!!

Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 27-ΙΑΝ-2016, 11:05 PM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » ταινίες και βιβλία
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: