Παρασκευή, 03-ΜΑ-2024, 5:40 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » 2012
2012
aposperittisDate: Τετάρτη, 14-ΑΠΡ-2010, 6:22 PM | Message # 1
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Δε ξέρω για εσάς αλλά εμένα αυτές οι ταινίες που έχουν θέμα επικές καταστροφές κάτι μου κάνουν! Την μια ο πόλεμος των κόσμων την άλλη το 2012 τώρα βγαίνει και 2 χώρια και όλα τα άλλα.....Κάτι δε μου αρέσει!!!!
Κάτι θέλουν να μας πουν!!!!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
HoshiDate: Πέμπτη, 15-ΑΠΡ-2010, 5:42 AM | Message # 2
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 8
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Δέν είναι ψέμα οτι πολλά παίζονται με τις Χολιγουντιανές ταινλιες που μιλούν για καταστροφές ή για εξωγήινους(βλ. πόλεμος των κόσμων, Ε.Τ ο εξωγήινος, Ημέρα Ανεξαρτησίας κ.α). Στα μάτια ενός ταινιόπληκτου που αρέσκεται στα πλούσια οπτικά εφέ και στις καταστροφολογικές αντιλήψεις φαντάζουν υπέροχα, αλλα στην 2η ματιά ενός πιο ανοιχτόμυαλου και σκεπτικού ατόμου φαντάζουν τραγικά.

Δέν ξέρω αν γνωρίζεις ομως ο Steven Spillberg είναι ένα απο τα λίγα και τυχερά άτομα που δέν σχετίζονται με κυβερνήσεις και στρατούς που γνωρίζει περισσότερα απο όσα θα πρεπε. Τυχερός λόγω συγκηριών ή όχι , λέγεται οτι στην 1η του τηλεοπτική επιτυχία που παρουσιάζει ένα εξωγήινο βλ. link http://www.youtube.com/watch?v=oU_BBIUTVdg ΚΑΙ http://www.youtube.com/watch?v=8j3j9nYgP4w&feature=related εξέπληξε περισσότερο κόσμο απο όσο και ο ίδιος θα πίστευε. Αυτό γιατί κάποιο διάστημα μετά (δεν ξέρω ακριβώς - μπορεί λίγα χρόνια) ένα διαστημόπλοιο έπεσε κάπου στην έρημο της αμερικής και λέγεται απο ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλές πηγές οτι κατάφεραν να ανασύρουν 3 πτώματα εξωγήινων απο εκει. Το θέμα είναι οτι η Αμερικάνικη κυβέρνηση πήρε τεράστια μέτρα για να "κουκουλώσει" το συμβάν με σκοπό την αποφυγή πρόκλησης χάους. Όταν λοιπόν και ο τότε αμερικανός πρόεδρος εσπευσέ να μάθει για την πορεία των ερευνών έμεινε έκπληκτος απο το θέαμα καθως -δωσε σημασία εδω- οι εξωγήινοι έμοιαζαν τρομερά με αυτό το οποίο παρουσίασε ο Spillberg στη παραπάνω ταινία!!! Αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο πρόεδρος (ο Νιξον μου φενετε) να καλέσει τον Spillberg στον Λευκό Οίκο άρων άρων και να μεταβούν μετά με ελικόπτερο στο μέρος οπου φυλάγονταν τα εξωγήινα πτώματα(ΑΡΕΑ 51). Λέγεται οτι μετά απο μία πολύωρη συζήτηση του γνωστού σκηνοθέτη με τον Αμερικανό πρόερδο ο spillberg εφυγε κανονικά για το σπίτι του. Το τί ειπώθηκε δεν γνωρίζει κανένας άλλος πλην των παρευρισκομένων. Το μόνο όμως που διέρευσε -ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ- είναι οτι δώθηκε εντολή απο τον Αμερικάνο πρόεδρο προς τον σκηνοθέτη να προσπαθεί όσο μπορεί και με την πάροδο των χρόνων να παρουσιάζει στον κόσμο όλο και περισσότερες εικόνες και ταινίες με εξωγήινους, για να μπορέσει ο κόσμος να εξοικειωθεί σε αυτη την ιδέα ετσι ώστε να είναι έτοιμος για μια τέτοια μέρα.
Το μόνο σίγουρο λοιπόν είναι οτι πολλές ταινίες μόνο για διασκέδαση δεν βγήκαν... αλλά για προάγγελος των γεγονότων που έγγειτε να ακολουθήσουν.

-Αυτά είναι απο πολλές πηγές καθώς και απο ένα ντοκιμαντέρ που αναφέρεται σε όλα αυτα που λέω παραπάνω. Άν το αναζητήσεις θα το βρείς σίγουρα.

Message edited by Hoshi - Πέμπτη, 15-ΑΠΡ-2010, 5:45 AM
 
aposperittisDate: Πέμπτη, 15-ΑΠΡ-2010, 4:30 PM | Message # 3
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Τώρα που το αναφέρεις το ακούσει και εγώ αυτό για τον Spillberg! Για να το ερευνήσουμε και άλλο και να βάλουμε γεγονότα στο forum μας!

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
HoshiDate: Πέμπτη, 15-ΑΠΡ-2010, 7:47 PM | Message # 4
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 8
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
'Ηδη ψάχνω απο εχθές να βρώ την ονομασία του ντοκιμαντέρ και συγκεκριμένα αποσπάσματα απο αυτό, ανθρώπων που γνώριζαν για όλο αυτο το συμβάν και μιλούν on-camera.
 
georgiaDate: Παρασκευή, 16-ΑΠΡ-2010, 5:46 PM | Message # 5
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 68
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Και εγώ πιστεύω πως θέλουν να μας προετοιμάσουν για κάτι! Αυτό για τον Spillberg δε το ήξερα!
Αν μπορέσετε να βρείτε τίποτα να δούμε και εμείς!!! happy
 
alexandraDate: Πέμπτη, 18-ΝΟΕ-2010, 7:07 PM | Message # 6
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Αααχ μας ξεχάσατε, καμιά ενημέρωση πια! Κανένα βίντεο! Μας ανάβετε το ενδιαφέρον και μετά εξαφανίζεστε!
Θα σας δικαιολογούσα μόνο αν σας απήγαγαν εξωγήινοι!!!! surprised
 
VoxsDate: Παρασκευή, 19-ΝΟΕ-2010, 7:56 PM | Message # 7
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
alexandra σε λάθος ενότητα είσαι :| χαχαχαχαχαχαχα XD

As above, so below
 
MerakalDate: Κυριακή, 05-ΔΕΚ-2010, 3:20 AM | Message # 8
Παρατηρητής
Group: Special User
Messages: 22
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Καλά είναι βέβαιο ότι κάτι θα γίνει το 2012 αλλα όχι ότι θα πεθάνουμε όλοι όπως λένε δεν το πιστεύω αυτο.Απλά κατα τι γνώμη μου θα γίνει κάτι που θα αλλάξει τον κόσμο όπως τον ξέρουμε.Ο καιρός γαρ εγγύς 21 Δεκεμβρίου του 2012 θα το δούμε με τα μάτια μας
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 19-ΜΑΡ-2011, 0:13 AM | Message # 9
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
http://vickytoxotis.blogspot.com/2011/03/sos-2012.html

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alexandraDate: Σάββατο, 19-ΜΑΡ-2011, 9:17 PM | Message # 10
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 212
Awards: 0
Reputation: 3
Status: Offline
Quote (Voxs)
alexandra σε λάθος ενότητα είσαι :| χαχαχαχαχαχαχα XD

biggrin biggrin biggrin Σωστόοοοοος!

Quote (Θνητος)
http://vickytoxotis.blogspot.com/2011/03/sos-2012.html

Υπερβολικό το βρίσκω!
 
kostasreisisDate: Τρίτη, 22-ΜΑΡ-2011, 11:05 AM | Message # 11
Εξωγήινος επισκέπτης
Group: Special User
Messages: 74
Awards: 0
Reputation: 2
Status: Offline
παιδια δειτε τη σειρα του st.Spielberg TAKEN και θα καταλαβετε ποσα ξερει αυτος ο "ανθρωπος"
 
aposperittisDate: Τρίτη, 22-ΜΑΡ-2011, 12:55 PM | Message # 12
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Εκτός ότι την βλέπω φανατικά, αλλά είναι σίγουρο πως ξέρει πολλά μιας και κάπου είχα διαβάσει πως παλιότερα τον είχαν καλέσει στον λευκό οίκο για να μιλήσει με τον πρόεδρο της Αμερικής σχετικά με τους εξωγήινους. Το τι υπόθηκε κανείς δεν έμαθε όμως μετά από λίγα χρόνια έβγαλε το στενές επαφές τρίτου τύπου...... Πιστεύω πως τον κατέστησαν υπεύθυνο να προετοιμάσει τον κόσμο για πολλά μελλοντικά γεγονότα. Δεν είναι τυχαίο πως οι καλύτερες ταινίες με αυτήν την θεματολογία είναι του ιδίου.

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
margaritaDate: Κυριακή, 26-ΙΟΥ-2011, 10:20 PM | Message # 13
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
σε καθε τελος υπαρχει μια αρχη ,ισως πρεπει να φτασουμε στο μηδεν για να αναβαθμιστουμε.η εξυγειανση της ψυχης ισως πρεπει να γινει με πολυ πονο καθως επισης και η ανακτηση της χαμενης γνωσης.παντως συμφωνω μαζι σας οτι μας προετοιμαζουν για διαφορα με τις ταινιες.ελπιζω να μην καταστραφουμε το 2012 αν και εχω ακουσει απο αστροφυσικους οτι αυτη τη χρονια το πλανητικο μας συστημα θα τα παιξει λιγο.

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Κυριακή, 26-ΙΟΥ-2011, 10:35 PM | Message # 14
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος και δεν θα τα παίξουμε εμείς και ο Πλανήτης ούτε από καταστροφές ούτε από UFO!!!
Τα UFO που κυβερνούν τον πλανήτη πρέπει να φοβούνται!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Κυριακή, 26-ΙΟΥ-2011, 11:43 PM | Message # 15
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εχουν αρχισει ηδη και φοβουνται

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » 2012
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search: