Πέμπτη, 02-ΜΑ-2024, 10:18 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Paranormal Teams » Paranormal Teams Συζητήσεις » Προτείνεται μέρη για έρευνα!!! (Μέρη που έχουν παρατηρηθεί περίεργα φαινόμενα!!!)
Προτείνεται μέρη για έρευνα!!!
ΣτράτοςDate: Τρίτη, 13-ΜΑΡ-2012, 9:40 PM | Message # 16
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (mentwras)
ασε που τωρα που η prc φτιαχνει ομαδα στην θεσσαλονικη...

Το ξέρω, ήρθα σε επαφή με τον Γιάννη. Ελπίζω να οργανωθεί σύντομα η ομάδα smile
 
aposperittisDate: Τρίτη, 13-ΜΑΡ-2012, 9:50 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Ε και μη μας ξεχάσετε! Θέλουμε και εμείς τα αποτελέσματα σας!!!

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:00 AM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Ήμουν στην Θεσσαλονίκη τέσσερις ημέρες και χθες το βράδυ έγινε το εξής περίεργο και θα ήθελα από εσάς που γνωρίζεται να μου το εξηγήσετε: Κατέβαινα στις 10.30' το βράδυ, από το ύψος της Ολυμπιάδος, την Δραγούμη και μετά συνέχεια την Βενιζέλου μέχρι την παραλία. Πάνω από 10 φώτα που φωτίζουν τους δρόμους ήταν σβησμένα. Μόλις τα πλησίαζα άναβαν(!) και όταν τα προσπερνούσα καμιά δεκαριά μέτρα έσβηναν!!!!!

Το ίδιο συνέβαινε και στην επιστροφή από τους ίδιους δρόμους! Στην επιστροφή σε τρεις περιπτώσεις μόλις πέρασα και έσβησε το φως, σταμάτησα και επέστρεψα και το φως άναψε πάλι! Ήταν όλα τα φώτα, φώτα σε κολώνες φωτισμού και όχι σε καταστήματα ή σπίτια με φωτοκύτταρο! Ένα ζευγάρι ηλικιωμένων που με παρακολουθούσε κάποια στιγμή όταν άρχισα να "παίζω" με τα φώτα και να πηγαινοέρχομαι κι αυτά να αναβοσβήνουν, έκανε το ίδιο αλλά τα φώτα έμειναν σβηστά και άρχισαν να σταυροκοπιούντε!!!

Δεν ξέρω αν έχει κάποιος από τους φίλους στη Θεσσαλονίκη κάποια παρόμοια εμπειρία στους συγκεκριμένους δρόμους! Αν κάποιος μένει κοντά ας κάνει τον κόπο να κάνει την διαδρομή και να μου πει τα αποτελέσματα της έρευνας!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:11 AM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
αθηναίε μήπως ησουν συναισθηματικά πολύ φορτισμένος την συγκεκριμένη στιγμή??

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:18 AM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Καθόλου! Το αντίθετο μάλιστα! Χαλαρός-χαλαρός! Για να πάρω μπουγάτσα πήγαινα! biggrin biggrin biggrin
Καλά, με τα γερόντια ξεράθηκα στα γέλια που έκαναν ότι κι εγώ και τα φώτα έμεναν σβηστά και σταυροκοπιόντουσαν. happy happy


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:25 AM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
πρώτη φορά σου συμβαίνει αυτό?

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
prcDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:33 AM | Message # 22
Μέλος φάντασμα
Group: Special User
Messages: 12
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Τι να πω εμένα μου ακούγεται πολύ περίεργο και δύσκολο να το πιστέψω ότι μπορει να έγεινε κατι τέτοιο

http://prc.paranormalteams.net
 
margaritaDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:41 AM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εμένα μου συμβαίνει συχνά με τα φώτα στους δρόμους ,επίσης σπάνε λάμπες και καταστρέφω ηλεκτρικές συσκευές ,πέρνουν φωτιά!!Οταν εχω νευρα!!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:50 AM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (prc)
Τι να πω εμένα μου ακούγεται πολύ περίεργο και δύσκολο να το πιστέψω ότι μπορει να έγεινε κατι τέτοιο

Κι όμως έγινε! Και δεν έχω κανένα λόγο να λέω παραμύθια. Κάπου είχα διαβάσει ή ακούσει (δεν θυμάμαι) κάτι παρόμοιο και φυσικά δεν το πίστευα. Τώρα όμως έχω προσωπική εμπειρία. Γι' αυτό είπα αν κάποιος μένει κάπου εκεί κοντά να κάνει μια μικρή έρευνα μήπως ήταν κάτι συμπτωματικό, αν και είμαι βέβαιος για ό,τι συνέβει!! cool

Quote (margarita)
πρώτη φορά σου συμβαίνει αυτό?

Ναι, πρώτη φορά! Κι όπως είπα δεν τα πίστευα κάτι τέτοια! Άλλως τε ξέρεις (το έχουμε συζητήσει κι άλλη φορά) ότι δεν πολυασχολούμαι με τέτοια θέματα! surprised


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 0:54 AM
 
margaritaDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 1:02 AM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ναι το ξέρω

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΣτράτοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 12:30 PM | Message # 26
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 175
Awards: 0
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Μόλις τα πλησίαζα άναβαν(!) και όταν τα προσπερνούσα καμιά δεκαριά μέτρα έσβηναν!!!!!

Έχω ακούσει, όπως λέει και η Μαργαρίτα, να καταστρέφονται φώτα και συσκευές ενδεχομένως από συσσωρευμένη και μεγάλης έντασης αρνητική ενέργεια. Στην περίπτωσή σου όμως, που άναβαν τα φώτα, ίσως ισχύει ακριβώς το αντίθετο, ίσως δηλαδή μεγάλης έντασης θετική ενέργεια έφερε αυτό το αποτέλεσμα. Ο λόγος που ήσουν στην Θεσσαλονίκη μήπως ήταν πολύ σημαντικός και είχε ευτυχή έκβαση? Κάτι τέτοιο θα μπορούσε να είναι πιθανό αλλά δεν συμβαίνει σε όλους, πρέπει να έχει ανοίξει κάποιος δίαυλος επικοινωνίας με το υποσυνείδητο χωρίς να το έχεις αντιληφθεί με τρανταχτές αλλαγές.
Προσπάθησε να θυμηθείς αν είχες κάποια περιστατικά το τελευταίο διάστημα πχ να αποφύγεις κάποιο ατύχημα από "διαίσθηση" ή να επιλέξεις κάτι χωρίς να χρησιμοποιήσεις την λογική και να αποδειχθεί σωστή η επιλογή σου.

Θυμάσαι σε πιο ακριβώς σημείο ήταν τα φώτα? Ίσως παίζει ρόλο και ο χώρος, η ενέργειά του!

Added (2012-03-14, 12:30 PM)
---------------------------------------------

Quote (aposperittis)
Ε και μη μας ξεχάσετε! Θέλουμε και εμείς τα αποτελέσματα σας!!!

Δεν είμαι ο τύπος που θα πάρει τα βουνά και τους δρόμους απλά από περιέργεια, για να φτάσω σ' αυτό το σημείο θα πρέπει να "νιώσω" ότι υπάρχει κάτι που μπορεί να βοηθήσει κι όχι κάτι που μπορεί να με χρησιμοποιήσει για να βγει στην "επιφάνεια" (!). Ελπίζω να ενώσουμε σιγά σιγά τα κομμάτια του παζλ και να δούμε την πραγματική "εικόνα" του σήμερα και γιατί όχι, ίσως και του αύριο. Νομίζω ότι μία προσεγμένη προσέγγιση των ανθρώπων, των γεγονότων και των καταστάσεων γύρω μας θα μας δώσει πολλές πληροφορίες και απαντήσεις.

Σε κάθε περίπτωση πάντως θα είστε ενημερωμένοι.

Όλα αυτά φυσικά αν καταφέρουμε να οργανώσουμε μία καλή ομάδα dry
 
ΘνητοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 12:35 PM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
http://pyles.tv/News/Anexigita-fainomena/are-you_a_SLIder_results.aspx

http://pyles.tv/test-kai-peiramata/SLIders_test.aspx


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
mentwrasDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 3:19 PM | Message # 28
Μέλος φάντασμα
Group: Checked
Messages: 9
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
στρατος μην φοβασαι θα την οργανωσουμε καλα την ομαδα...
τωρα οσο για το θεμα του αθηναιου..ξερω και εγω παρομοιες περιπτωσεις...
υπαρχουν δυο θεματα το πρωτο ειναι αυτο που ειπε και ο στρατος..
δηλαδη η θετικη ενεργεια που εβγαζες εκεινη την ωρα να εκανε τα φωτα να αναψουν..
αυτο ειναι καλο για σενα γιατι αν συμβαινει κατι τετοιο μπορεις και δημιουργεις θετικα συναισθηματα
στους αλλους...το εχεις προσεξει αυτο καθολου..??
τωρα το δευτερο θεμα ειναι οτι ισως ανοιχτικε κατι σαν διαυλος-πυλη σε εκεινη την περιοχη και φυσικα
επηρεαζει μονο τα ατομα που εχουν την ιδια συχνοτητα που στην συγκεκριμενη περιπτωση ηταν η θετικη ενεργεια...
μπορει ακομα και αυτη η σκεψη οτι πηγαινες να παρεις μπουγατσα..να δημιουργησε θετικη ενεργεια...
αυτα απο μενα...
 
ΑθηναίοςDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 7:49 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (Στράτος)
Ο λόγος που ήσουν στην Θεσσαλονίκη μήπως ήταν πολύ σημαντικός και είχε ευτυχή έκβαση?

Όχι, τίποτα το σημαντικό! Απλά πράγματα!

Quote (Στράτος)
Θυμάσαι σε πιο ακριβώς σημείο ήταν τα φώτα?

Δεν θυμάμαι ακριβώς ποια φώτα ήταν αλλά ήταν κατεβαίνοντας την Δραγούμη και την Βενιζέλου από την Ολυμπιάδος μέχρι την παραλία. Πιστεύω ότι αν πάει κάποιος και περπατήσει την διαδρομή θα δει ποια φώτα δεν λειτουργούν. Και ίσως αν συμβαίνει αυτό που είπες εσύ και ο mentwras (ίσως ανοιχτικε κατι σαν διαυλος-πυλη σε εκεινη την περιοχή) να συμβεί και σ' αυτόν!

Quote (mentwras)
μπορει ακομα και αυτη η σκεψη οτι πηγαινες να παρεις μπουγατσα..να δημιουργησε θετικη ενεργεια...

Θετικότατη! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
margaritaDate: Τετάρτη, 14-ΜΑΡ-2012, 8:04 PM | Message # 30
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
http://pyles.tv/News/Anexigita-fainomena/are-you_a_SLIder_results.aspx

είναι στατιστικά φυσιολογικό


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Paranormal Teams » Paranormal Teams Συζητήσεις » Προτείνεται μέρη για έρευνα!!! (Μέρη που έχουν παρατηρηθεί περίεργα φαινόμενα!!!)
Search: