Τετάρτη, 22-ΜΑ-2024, 5:55 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Εμφανίσεις » ΕΒΕ, O εξωγήινος που επέζησε στη συντριβή του Roswell !! (Στις 3000 περίπου σελίδες της απόρρητης έκθεσης)
ΕΒΕ, O εξωγήινος που επέζησε στη συντριβή του Roswell !!
aposperittisDate: Παρασκευή, 02-ΜΑΡ-2012, 2:51 AM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Παιδιά καμία σχέση! Δεν γίνετε να μας μοιάζουν σε καμιά περίπτωση! Εκτός ίσος από τους ΕΛ που από τι λένε είναι ψιλοί ξανθοί και με φτερά. Είναι αυτοί που ονόμασαν αγγέλους στην πάροδο του χρόνου. Εκεί που βασίστηκαν πολλές θρησκείες. Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα!

Ο εξωγήινος του βίντεο (άσχετα αν είναι αληθινό ή όχι) είναι ένα κλασικό δείγμα της φυλής των γκρίζων. Έτσι είναι σε όλες της περιγραφές μαρτύρων (αγνώστων μεταξύ τους και από διαφορετική πολιτεία και μόρφωση), έτσι μας τον παρουσίασε για πρώτη φορά ο Steven Spielberg στον E.T που ήξερε πολλά, έτσι μας τον παρουσίασε και ο Chris Carter με τα X-files που ήξερε άλλα τόσα. Δεν είναι παράλογο να φανταστείτε πως αποκλείετε να μας μοιάζουν δεδομένου ότι ζουν σε παντελώς διαφορετικές συνθήκες διαβίωσης με τις δικές μας. Είναι λογικό να προσαρμόστηκαν και να μεταλλάχτηκαν σε κάτι το τελείως διαφορετικό. Όπως διαφορετικό είναι το ψάρι που ζει στα 1000 μέτρα κάτω από την θάλασσα από το ψάρι που ζει στα 10 μέτρα. Ο λόγος που μοιάζουν μεταξύ τους οι ανθρώπινες φυλές στα βασικά χαρακτηριστικά είναι γιατί έχουμε δεχθεί εις βάθος χρόνου τεράστια γενετικά πειράματα τα οποία προφανώς είχαν την ίδια μήτρα! Γιατί αν σου έβγαζαν έναν "άνθρωπο" με κεφάλι ζώου (όπως οι Αιγύπτιοι θεοί) θα ήταν άλλη ράτσα άλλο είδος και θα έπρεπε να επικρατήσει ή αυτό ή κάτι άλλο. Έ διάλεξαν το δικό μας είδος, την δικιά μας "φόρμα", δηλαδή κάτι ομοιογενές. Όλα τα άλλα έμειναν απλά στο στάδιο του πειραματισμού για αυτό και οι θρύλοι όλων των λαών είναι γεμάτοι από αναφορές και τις περνάμε ως μυθολογία γιατί έτσι μας βολεύει.
Επίσης ορισμένες φυλές ΔΕΝ έχουν ομιλία (γκρίζοι) επικοινωνούν με τηλεπάθεια και μόνο. Ακόμα και όταν έρχονται σε επαφή μαζί μας όλες οι μαρτυρίες συμφωνούν στο 100%. Ακούνε της φωνές τους κατευθείαν μέσα στο μυαλό τους. Και αυτό είναι το μόνο στοιχείο που μου ξίνισε στην αναφορά "έμαθε Αγγλικά...." αλλά δεν το ανέφερε κανείς ως επιχείρημα. Από την άλλη γιατί να πουν κάτι τόσο γελοίο και να χαλάσουν μια τόσο καλοστημένη και πολυδάπανη φάρσα?
Το να πιστεύει κάποιος πως οι ανώτερες αυτές φίλες είναι σε γενικές γραμμές όμοιοι μας είναι το ίδιο εγωιστικό με το να πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εξωγήινοι και πως είμαστε μόνοι μας σε ολόκληρο το σύμπαν!

Αν έχετε αυτή την άποψη που να σας πάω δηλαδή στην άλλη φυλή την ερπετοειδής!!!!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 02-ΜΑΡ-2012, 8:03 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (aposperittis)
ορισμένες φυλές ΔΕΝ έχουν ομιλία (γκρίζοι) επικοινωνούν με τηλεπάθεια και μόνο.


Quote (aposperittis)
το μόνο στοιχείο που μου ξίνισε στην αναφορά "έμαθε Αγγλικά...." αλλά δεν το ανέφερε κανείς ως επιχείρημα.

Το βασικό μου επιχείρημα ήταν το ότι του... έβαλαν φωνητικές χορδές συν το γεγονός ότι έμαθε Αγγλικά!

Quote (aposperittis)
Το να πιστεύει κάποιος πως οι ανώτερες αυτές φίλες είναι σε γενικές γραμμές όμοιοι μας είναι το ίδιο εγωιστικό με το να πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εξωγήινοι και πως είμαστε μόνοι μας σε ολόκληρο το σύμπαν!

Για να έρθουν εξωγήινοι στη Γη και να εγκατασταθούν σημαίνει ότι οι συνθήκες της Γης έμοιαζαν με τις συνθήκες του δικού τους πλανήτη. Άρα, για να είμαστε απόγονοι ή δημιουργήματα αυτών των εξωγήινων εμείς οι Γήινοι, πρέπει να τους μοιάζουμε στα βασικά χαρακτηριστικά. Διαφορές φυσικά υπάρχουν γιατί άλλο είδος είναι οι Κινέζοι, άλλο οι Ρώσοι, άλλο οι Ινδιάνοι, άλλο οι Ινδοί, άλλο οι λευκοί άλλο οι Μαύροι κλπ.

Quote (Αθηναίος)
Εγώ έχω να πω ότι εξωγήινοι υπάρχουν και είναι όμοιοι με τους κατοίκους της Γης. Ούτε υδροκέφαλοι είναι, ούτε γουρλομάτηδες, ούτε μουγκοί, ούτε έχουν κεραίες, ούτε είναι πράσινοι!!!

Αν ήρθαν εξωγήινοι με διαφορετικές συνθήκες ζωής στον πλανήτη τους στη Γη και φορούσαν στολές, σκάφανδρα, ειδικά γυαλιά είχαν κεραίες επικοινωνίας στα κράνη τους, και στολές διαφόρων χρωμάτων, η αναμνήσεις και η αμάθεια των Γήινων μπορεί να προκάλεσε αυτό το φαινόμενο να νομίζουμε σήμερα ότι ήταν υδροκέφαλοι (σκάφανδρα), γουρλομάτηδες (ειδικά γυαλιά), γκρίζοι ή πράσινοι (στολές) κλπ.

Εξωγήινου που δεν έχουν ομιλία γιατί συνεννοούνται νοητικά (ακόμα και με τους Γήινους) που τους έκαναν εγχείριση για να αποκτήσουν φωνητικές χορδές και έμαθαν Αγγλικά για να συνεννοούνται, αλλά είχαν αυτιά για να ακούνε, μου θυμίζουν παραμύθια. Φίλε Μάριε θα σε στεναχωρήσω, αλλά εγώ παραμύθια με τον Άη Βασίλη και την Κοκκινοσκουφίτσα δεν τα πιστεύω! biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin



Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
aposperittisDate: Παρασκευή, 02-ΜΑΡ-2012, 10:27 PM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Αθηναίος)
Το βασικό μου επιχείρημα ήταν το ότι του... έβαλαν φωνητικές χορδές συν το γεγονός ότι έμαθε Αγγλικά

Οι φωνητικές χορδές ακούγετε όντος κάπως άλλα ποιος ξέρει την ανατομία ενός εξωγήινου για να μας πει τι είδους εγχείρηση ήταν αυτή. Όσο για το έμαθε Αγγλικά δεν νομίζω να ήταν κάτι δύσκολο για αυτό αφού η γήινη γλώσσα και ειδικά η Αγγλική θα τους φαντάζει γελοία. Προφανώς ο σκοπός τους ήταν η άμεση επικοινωνία με το ευρύ επιστημονικό - στρατιωτικό κοινό για περαιτέρω ανάλυση. Αν υποθέσουμε βέβαια ότι το βίντεο είναι αληθινό. Απλός παραθέτω μια λογική εξήγηση πριν πάω κατευθείαν στην εύκολη λύση της απάτης.

Quote (Αθηναίος)
Για να έρθουν εξωγήινοι στη Γη και να εγκατασταθούν σημαίνει ότι οι συνθήκες της Γης έμοιαζαν με τις συνθήκες του δικού τους πλανήτη

Έχεις διαβάσει τους φακέλους Λασέρτα? Είναι τεράστιο κείμενο-συνέντευξη ομολογουμένως αλλά αξίζει τον κόπο! Θα τους βρεις:

ΕΔΩ

ΕΔΩ

ΕΔΩ

ΕΔΩ

Και ΕΔΩ

Το γεγονός ότι έρχονται στην γη ΔΕΝ σημαίνει ότι θα κάνουν την βλακεία των ανθρώπων να μείνουν στην επιφάνεια της! Εκτός ότι ΔΕΝ μπορούν να ζήσουν στην επιφάνεια της λόγο της ατμόσφαιρα της και έρχονται ειδικά επανδρωμένοι δεν θέλουν να έρχονται συν της άλλης και με τα άκρος καιρικά φαινόμενα της επιφάνειας της. Για αυτό έχουν υπόγειες βάσεις αρκετά χιλιόμετρα κάτω από την γη. Όπου εκεί οι συνθήκες ζωής προφανώς είναι ίδιες με τον πλανήτη τους. Εδώ μια σπηλιά πας να εξερευνήσεις και αν πας πολύ βαθιά σου κόβεται η ανάσα από την έλλειψη οξυγόνου. Έχω αρκετές αναφορές που θα ψάξω να της βρω για να στης παραθέσω που λένε ότι τα ufo που στέλνουν είναι άδεια (τηλεκατευθυνόμενα)! Η επανδρωμένα με όντα τεχνητής νοημοσύνης γιατί δεν μπορούν να κάτσουν πολύ ώρα στην ατμόσφαιρα μας. Υπάρχουν άπειρες αναφορές επί του συγκεκριμένου θέματος και μου κάνει εντύπωση γιατί σου διαφεύγουν. Μήπως δεν σε συγκινεί το συγκεκριμένο θέμα? Μήπως έχεις μια δικιά σου αντίληψη μιας κοσμοθεωρίας που πιστεύεις ότι φτάνει ως ένα σημείο και αυτό ήταν? (Διαβάζω αυτές της τελευταίες γραμμές και μου ακούγονται λίγο ειρωνικές αλλά δεν το λέω ειρωνικά! Άτιμε γραπτέ λόγε..... ) Όπως έχεις καταλάβει εμένα το πάθος μου είναι αυτό για αυτό δεν μπορώ να σας ακολουθήσω πάντα στης υπόλοιπες συζητήσεις που όμως της ακολουθώ με εξαιρετικό ενδιαφέρον και μαζεύω πολλές και χρήσιμες πληροφορίες. Έχω πολύ πράμα επί του θέματος και όρεξη να έχεις να με "κοντράρεις"!!!! Θα σε έχω εδώ μήνες να σου αντιπαραθέτω! biggrin

Quote (Αθηναίος)
Αν ήρθαν εξωγήινοι με διαφορετικές συνθήκες ζωής στον πλανήτη τους στη Γη και φορούσαν στολές, σκάφανδρα, ειδικά γυαλιά είχαν κεραίες επικοινωνίας στα κράνη τους, και στολές διαφόρων χρωμάτων, η αναμνήσεις και η αμάθεια των Γήινων μπορεί να προκάλεσε αυτό το φαινόμενο να νομίζουμε σήμερα ότι ήταν υδροκέφαλοι (σκάφανδρα), γουρλομάτηδες (ειδικά γυαλιά), γκρίζοι ή πράσινοι (στολές) κλπ.

Έτσι ήρθαν όντος! Αλλά οι τοιχογραφίες δείχνουν ξεκάθαρα ότι ζωγράφιζαν και το κεφάλι μέσα από το σκάφανδρο! Άρα ήξεραν ότι το σκάφανδρο ΔΕΝ ήταν το κεφάλι τους. Οι αρχαίοι χαζοί δεν ήταν. Ήξεραν και ήξεραν πολλά.

Για αυτό και τα αγαλματάκια τους είχαν και ΑΥΤΑ σχέδια υδροκέφαλου κλπ γιατί τους είχαν δει και ΉΞΕΡΑΝ.

Μιλάμε για διαφορετικές φυλές! Για την ακρίβεια μιλάμε για διαφορετικά είδη.

Quote (Αθηναίος)
Εξωγήινου που δεν έχουν ομιλία γιατί συνεννοούνται νοητικά (ακόμα και με τους Γήινους) που τους έκαναν εγχείριση για να αποκτήσουν φωνητικές χορδές και έμαθαν Αγγλικά για να συνεννοούνται, αλλά είχαν αυτιά για να ακούνε, μου θυμίζουν παραμύθια. Φίλε Μάριε θα σε στεναχωρήσω, αλλά εγώ παραμύθια με τον Άη Βασίλη και την Κοκκινοσκουφίτσα δεν τα πιστεύω!

Αν μίλαγαν με ανθρώπινη γλώσσα δεν θα ήταν ανώτεροι, θα ήταν άνθρωποι. Είναι αυτονόητο πως η τηλεπάθεια θα ήταν το μέσο επικοινωνίας τους.
Όσο για τα Αγγλικά ναι ακούγεται γελοίο αλλά έχω μάθει να μην απορρίπτω ΤΙΠΟΤΑ γιατί η αλήθεια κρύβεται ΠΑΝΤΑ κάπου ΑΝΑΜΕΣΑ. Και απορρίπτοντας τα πάντα χάνω και το μικρό λιθαράκι της αλήθειας.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΘνητοςDate: Παρασκευή, 02-ΜΑΡ-2012, 10:38 PM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Προσωπικα κι εγω πιστευω οτι υπαρχουν διαφορα ειδη . Πιθανος το ανθρωποειδες ειδος να ειναι απο τα πιο διαδεδομενα ή και το πιο διαδεδομενο αλλα σιγουρα θα υπαρχουν και εντομοειδης και ερπετοειδης.

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
ΑθηναίοςDate: Παρασκευή, 02-ΜΑΡ-2012, 11:47 PM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Μήπως δεν σε συγκινεί το συγκεκριμένο θέμα?

Θα αστειεύεσαι βέβαια! Είναι δυνατόν να μην ενδιαφέρομαι;;

Quote (aposperittis)
Μήπως έχεις μια δικιά σου αντίληψη μιας κοσμοθεωρίας που πιστεύεις ότι φτάνει ως ένα σημείο και αυτό ήταν?

Έχω αναφερθεί αναλυτικά πάνω σ' αυτό το θέμα ΕΔΩ

Quote (aposperittis)
Διαβάζω αυτές της τελευταίες γραμμές και μου ακούγονται λίγο ειρωνικές αλλά δεν το λέω ειρωνικά! Άτιμε γραπτέ λόγε.....

Είναι δυνατόν;;; Λίγη πλάκα ποτέ δεν βλάπτει!

Quote (aposperittis)
Έχεις διαβάσει τους φακέλους Λασέρτα?

Ναι! Και τις συνομιλίες με του Ολύμπιους και άλλες παρόμοιες αλλά αυτά όλα είναι για εμένα ατεκμηρίωτα! wink


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.
 
ARMAGEDONDate: Τρίτη, 06-ΜΑΡ-2012, 1:40 PM | Message # 21
Ενεργό μέλος
Group: Special User
Messages: 122
Awards: 0
Reputation: 0
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Θυμάσαι και το βασικό επιχείρημα τους? Το σπιράλ καλώδιο του τηλεφώνου που κρεμόταν στον τοίχο. Είπαν ότι τότε δεν υπήρχε το σπιράλ. Κάποιοι άλλοι όμως είπαν κάτι εξίσου σωστό. Ότι ο στρατός τότε είχε σπιράλ! Τα σπίτια δεν είχαν!

Σοβαρά αυτό ήταν το επιχείρημα ?
 
aposperittisDate: Τρίτη, 06-ΜΑΡ-2012, 7:31 PM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (ARMAGEDON)
Σοβαρά αυτό ήταν το επιχείρημα ?

Ένα από τα βασικότερα.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
margaritaDate: Τρίτη, 06-ΜΑΡ-2012, 10:03 PM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
καλως ηρθες αρμαγεδων

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
KronosIIDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 9:13 AM | Message # 24
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Δηλαδη η κυρια "χσχχχχσχσχσχσχχ" η αλλιως Λασερτα με λιγα λογια μας εξηγει πως ειμαστε ενα καθοδηγουμενο ειδος ειδικα τροποποιημενο για τις αναγκες δουλων μιας ανθρωποειδους φυλης εξωγηινων,με καθορισμενες εγκεφαλικα λειτουργιες και υποτακτικο χαρακτηρα.Ακομη μας αναφερει οτι ο εγκεφαλος μας ειναι "Ανικανος" να σ συλλαβει μεγεθει,χρονο και ακομη και απλες εικονες που με μια "εντολη" απο εξωτερικους παραγοντες γινομαστε εντελως μαργιονετες.Τελος μας λεει η ερπετομορφη κοινονιολογος οτι η φυλη της και αρκετες αλλες φυλες εξωγηινων δραστηριοποιουντε στην Γη και 3 απο αυτες ειναι και εχθρικα προσκημμενες σε εμας,ενω προβλεπει και εναν νπολεμο μεσω διαβρωσης του ανθρωπινου ειδους πριν επιτεθουν φανερα.Μερικοι εξωγηινοι αναφερει οτι απλα μας μελετουν και μας βλεπουν ως Ζωα και πειραματοζωα.
Κατα την ταπινη μου αποψη ο συγγραφεας αυτης της προτοτυπης κατα τα αλλα συνεντευξης καταφερε και δημιουργησε "εξηγηση" για ολα τα ανεξηγητα φαινομενα συμπυκνωνοντας ολες της διαδεδομενες θεωριες συνωμοσιας (γκριζοι,εξωγηινοι βιολογοι μας βοηθουν,Η θεωρια των συμπαντων ,αστρικοι πολεμοι στην ιστορια της Γης κ.α).
Αν ομως εστω και το 5% των λεγομενων της ερπετομορφης γυναικας αληθευει προτινω ως ιδανικη τοποθεσια το Σουλι.

Υ.Γ Ειμαι πιστος υποστηρικτης της θεωριας των Αγαθων εξωγηινων.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 7:27 PM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (KronosII)
Δηλαδη η κυρια "χσχχχχσχσχσχσχχ"

biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin biggrin
Quote (KronosII)
Αν ομως εστω και το 5% των λεγομενων της ερπετομορφης γυναικας αληθευει προτινω ως ιδανικη τοποθεσια το Σουλι.

cool
Δεν εχεις και αδικο !!
biggrin biggrin biggrin
Quote (KronosII)
Υ.Γ Ειμαι πιστος υποστηρικτης της θεωριας των Αγαθων εξωγηινων.

Και καλα κανεις !
Λογικα ενα ανεπτυγμενο (πνευματικα ) ειδοας θα ειναι και πιο "ολοκληρωμενο" συναισθηματικα αρα θα ειναι 'αγαθο" !
Κατα τ'αλλα προσωπικα νομιζω οτι υπαρχουν και στις 2 πλευρες (καλο/κακο) εξωγηινοι που αφησαν απογονους δλδ Ανθρωπους και εξωγηινοι που "δημιουργησαν" σκλαβους .


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 7:42 PM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Κατα τ'αλλα προσωπικα νομιζω οτι υπαρχουν και στις 2 πλευρες (καλο/κακο) εξωγηινοι που αφησαν απογονους δλδ Ανθρωπους και εξωγηινοι που "δημιουργησαν" σκλαβους .

ετσι πιστευω κι εγω


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
KronosIIDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 7:43 PM | Message # 27
Μέλος που ξέρει πολλά
Group: Special User
Messages: 342
Awards: 2
Reputation: 2
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Λογικα ενα ανεπτυγμενο (πνευματικα ) ειδοας θα ειναι και πιο "ολοκληρωμενο" συναισθηματικα αρα θα ειναι 'αγαθο" !

Ακριβως.
Ανωτερα πνευματικα οντα εχουν καταφερει να εναρμονησουν την υπαρξη τους με το συμπαν.


απο τους πιθηκους στους υπερπιθηκους..
Ακομα πιθηκια ομως..
 
margaritaDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 7:45 PM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ευσι ακριβώς είναι !!!!!!

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
aposperittisDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 8:02 PM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (KronosII)
Ανωτερα πνευματικα οντα εχουν καταφερει να εναρμονησουν την υπαρξη τους με το συμπαν.

Αυτό δεν τα κάνει αγαθά! Αλλά επικίνδυνα! Άσχετα αν λόγο της αρμονίας τους με το σύμπαν έχουν καταλάβει ότι μόνο η Σοφία, η αγάπη, η πνευματική κατανόηση και η αναγνώριση ενός άλλου όντος ως ύπαρξη και μέρος του άπειρου και αέναου σύμπαντος είναι το κλειδί για έναν κόσμο αρμονικό, πνευματικό, και ψυχικά υγιή.
Αυτά όλα είναι πολύτιμες γνώσεις που εμείς ως ανθρώπινο είδος αμφιβάλω αν θα κατανοήσουμε ποτέ τουλάχιστον στην πλειοψηφία μας ώστε να εφαρμοστούν χωρίς πονηράδες και δόλους. Και αυτό γιατί το είδος μας είναι από την κατασκευή του πολεμοχαρή. Μόνο με αλλαγή DNA και εκ νέου δημιουργία θα το άλλαζε αυτό.
Τα όντα αυτά λοιπόν αφενός το γνωρίζουν και μάλιστα καλύτερα από εμάς αφού έχουν συμβάλει στην δημιουργία μας και αφετέρου έχουν και την δύναμη-γνώση να το πραγματοποιήσουν.

Για εμένα έχει διαφορά το γνωρίζω την σοφία και επιλέγω να την ακολουθήσω αλλά μπορώ να σου σκίσω και τα πρέκια αν το θελήσω γιατί χαλάς την αρμονία από το είμαι αγαθός γιατί είμαι ανώτερος άρα δεν κινδυνεύεις.

Τώρα αν προσθέσουμε και τα υπόλοιπα είδη οντοτήτων που είναι και ανώτερα και πολεμοχαρή εκεί το περιπλέκουμε το θέμα...


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 10-ΙΟΥ-2012, 8:09 PM | Message # 30
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Απο τα εδω λεγομενα μου ηρθε η σκεψη που εγραψα μολις στις ετοιμολογιες
http://www.esperos-paranormal.com/forum/26-1225-5
Τι λετε ?

Added (2012-07-10, 8:09 PM)
---------------------------------------------

Quote (aposperittis)
Για εμένα έχει διαφορά το γνωρίζω την σοφία και επιλέγω να την ακολουθήσω αλλά μπορώ να σου σκίσω και τα πρέκια αν το θελήσω γιατί χαλάς την αρμονία από το είμαι αγαθός γιατί είμαι ανώτερος άρα δεν κινδυνεύεις.

Πετυχημενο !
Αλλά Σαολίν !!
χααχαχαχα


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
Forum » Εξωγήινοι - UFO » Εμφανίσεις » ΕΒΕ, O εξωγήινος που επέζησε στη συντριβή του Roswell !! (Στις 3000 περίπου σελίδες της απόρρητης έκθεσης)
Search: