Σάββατο, 27-ΑΠΡ-2024, 11:40 PM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » αν χαθώ μην τρομάξετε
αν χαθώ μην τρομάξετε
margaritaDate: Παρασκευή, 26-ΣΕΠ-2014, 9:45 PM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
εγω πιστευω ειναι τα ονειρα που απο το στρες βλεπουμε και ειναι τα προφητικα και αυτα που μας οδηγουν οπως λεει ο φωτης
αν θες πες το να το αναλυσουμε


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
xrysanthiDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 2:45 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
δεν αναλύω ποτέ τα όνειρα μου... δεν έχει νόημα... πιο περίεργα όνειρα πεθαίνεις χοοχοχ

αλλά την επομενη από την κηδεία είδε η κόρη μου τον πατέρα μου στον ύπνο της και της είπε... Γεια και ότι την αγαπάει

επειδή πέρασα χοντρό ψυχολογικό θέμα με την κόρη μου όταν έχασα την πεθερά μου (έβλεπα στον ύπνο μου μην πω και στον ξύπνιο μου... ότι αντί να είναι μέσα στην κάσα η πεθερά μου ήταν η κόρη μου) με το παραμικρό τώρα με πιάνει μια φοβία μην πω τρέλα... και απλά επειδή με έχουν πεθάνει με τις βλακίες που λένε ότι δεν κάνει να σου μιλάει ο πεθαμένος στον ύπνο σου είπα να ρωτήσω τι πιστεύετε εσείς ;)


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΠανδαιμονιονDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 5:51 PM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Οι προσφιλεις νεκροι μας δεν ειναι ετσι απλα, οι πεθαμενοι...
Και ναι, υπαρχει μεσω ονειρων ενα ειδος επικοινωνιας...
Τα υπολοιπα ειναι απλες προληψεις...


Elke gek zijn gebrek
 
ΑθηναίοςDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 5:58 PM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10386
Awards: 17
Reputation: 46
Status: Offline
Η γνώμη μου είναι ότι δεν πρέπει να έχεις καμιά ανησυχία, γιατί την ζωή μας (το πότε θα γεννηθούμε, πού θα γεννηθούμε, πώς θα ζήσουμε και πότε θα πεθάνουμε) την έχουμε καθορίσει εμείς και κανένας πεθαμένος δεν μπορεί να την επηρεάσει.

Ο μοναδικός τρόπος για να βγούμε από το προγραμματισμένο από εμάς "ταξίδι" της ζωής μας είναι κάποιοι κακόβουλοι συνταξιδιώτες που ξεκίνησαν το δικό τους "ταξίδι" σαν λαθρεπιβάτες μέσα στο δικό μας. Αυτούς πρέπει να προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε και να αποφύγουμε γιατί από αυτούς κινδυνεύουμε να "χαλάσουμε" το ταξίδι μας και όχι από τους πεθαμένους.

Οι πεθαμένοι μόνο να μας προειδοποιήσουν μπορούν για κάτι, ή να μας προστατέψουν από κάτι και αυτό πάρα πολύ λίγες φορές, γιατί για να το κάνουν παραβαίνουν κανόνες του ανώτερου επιπέδου που βρίσκονται και αυτό ενδέχεται να τους κοστίσει, αλλά λόγω της αγάπης τους για εμάς δεν υπολογίζουν κανένα κόστος!!!!

Αυτή είναι η γνώμη μου, που βέβαια βασίζεται σε προσωπικά βιώματα και εμπειρίες και φυσικά στις γνώσεις που έχουμε αποκτήσει και  στην προδιάθεση που έχουμε να δεχθούμε ορισμένα πράγματα, έστω και αν αυτά είναι αντίθετα με την λογική των πολλών!


Γης παις ειμί και ουρανού αστερόεντος,
αυτάρ εμοί γένος ουράνιον.


Message edited by Αθηναίος - Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 5:59 PM
 
xrysanthiDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 6:31 PM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote Πανδαιμονιον ()
Τα υπολοιπα ειναι απλες προληψεις...
αυτό θέλω να πιστεύω και εγώ

σας ευχαριστώ που με καθησυχάζεται
>:)

μπορώ να αντέξω πολλά σε αυτήν την ζωή αλλά να πάθει κάτι το παιδί μου;;;; όχι δεν το αντέχω ούτε στην σκέψη αυτό... γι' αυτό και με βλέπετε τόσο ευερέθιστη με το θέμα αυτό
όχι ότι θα το προκαλέσει ένας νεκρός δεν εννοούσα αυτό.... νομιζω καταλαβαίνεται που το πάω


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΘνητοςDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 8:57 PM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Λογικα ειναι ο υπερτατος φοβος καθε γονιού αυτο.
Απλα ομως πρεπει να καταλαβουμε οτι δεν ειναι ο θανατος (αυτος ο ιδιος) κακος αλλα οι συνεπειες.
Τις συνεπειες αυτες τις εχουμε λογο παλι του "πολιτισμου" μας.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Σάββατο, 27-ΣΕΠ-2014, 10:15 PM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
οτι αφορα τα ονειρα με νεκρους γενικα προσφιλεις η οχι παντα σου στελνουν μηνυμα η για να σε προειδοποιησουν η να σου απαντησουν σε καποιο ερωτημα
σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να φοβασαι για το παιδι
τα παιδια επειδη ειναι κοντα στην μνημη και οχι στη ληθη εχουν μεγαλυτερη ικανοτητα επικοινωνιας με παραλληλους κοσμους
το συγκεκριμμενο ονειρο ηταν καθαρα εκδηλωση αγαπης
απο οτι ξερω μονο σε μια περιπτωση το ονειρο με νεκρο ειναι ασχημο αλλα δεν θα στο πω γιατι εισαι ευαλωτη σε αυτο τον τομεα και μπορει απο το αγχος σου να βλεπεις ονειρα που περικλυουν τον φοβο της ημερας
το ονειρο που ειδε το παιδι παντως ειναι πολυ καλο


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
xrysanthiDate: Κυριακή, 28-ΣΕΠ-2014, 2:45 PM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
>:) >:)

Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
Forum » Off Topic » Περί ανέμων και υδάτων » αν χαθώ μην τρομάξετε
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: