Παρασκευή, 03-ΜΑ-2024, 2:54 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » << το τρίτο μάτι....>>
<< το τρίτο μάτι....>>
alkistisDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 9:36 PM | Message # 61
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (margarita)
που απο  υλοποιείτε και επανέρχεται σε μορφοποιηση της ύλης
που εχει ολες τις ιδιοτητες της απο υλοποιησης μα δεν χρειαζεται να χασει τη σωματικη του υποσταση πως θα τον ονομαζες?Αυτο που επικοινωνει και κοινωνει στις αλλες διαστασεις ειναι οι δονησεις..ανεβαινουμε πνευματικα σε δονησεις κι αυτο μας περνα σε μια κατασταση καινουργια οπου το σωμα ειναι αλλου και το πνευμα επισης..
Αυτο τι λετε ειναι υπερανθρωπος?:veuzesmile:

Added (04-ΦΕΒ-2013, 9:36 PM)
---------------------------------------------

Quote (Θνητος)
Απλα δεν θελω να με καψουν στην πυρα
Αυτά τα κάνει μόνο η Βίσση..Στην πυρά με τις ξενερωτες...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 9:36 PM | Message # 62
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Ειναι ανεφικτο θα ελεγα !

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 9:41 PM | Message # 63
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Ειναι ανεφικτο θα ελεγα !
Ποιο να σε καψει η Βισση με τις ξενερωτες?μμμ μαλλον τι να πω?χεχε

Παντως αν εννοεις να φτασεις στα επιπεδα εναρμονισμου που λεγαμε..αν το θεωρεις ανεφικτο, μολις προσδιορισες τις δυνητικες σου ικανοτητες σε αυτον τον τομεα..Και σε καμια περιπτωση δε θελω να διαφωνησω μαζι σου..μα δε μπορω και να συμφωνησω γιατι για εμενα ολη αυτη η διαδικασια λειτουργει πολυ θετικα και πολυεπιπεδα!


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 9:46 PM | Message # 64
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (alkistis)
Ποιο να σε καψει η Βισση με τις ξενερωτες?μμμ μαλλον τι να πω?χεχε
Εχει καψει μυαλα αυτην !!!
>:)
Quote (alkistis)
αν το θεωρεις ανεφικτο, μολις προσδιορισες τις δυνητικες σου ικανοτητες σε αυτον τον τομεα.
δεν θεωρω ανεφικτο το να φτασεις !
Ανεφικτο θεωρω να συνεχισει να σε ενδιαφερει η τωτινη κατασταση !!
:*


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 10:18 PM | Message # 65
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Εχει καψει μυαλα αυτην !!!
προ πολλου και το αντικατεστησα κι ολας! χαχαχαχα
Quote (Θνητος)
Ανεφικτο θεωρω να συνεχισει να σε ενδιαφερει η τωτινη κατασταση !!
Υπαρχουν επιπεδα..κανεις δε θελει να γινει γιογκι, υπαρχουν πιο μεσες λυσεις και για να ειμαι ειλικρινης η πραγματικοτητα με απογοητευσε τοσο ωστε πραγματικα να ελπιζω πως μπορω να λειτουργησω διαφορετικα μεσα σε αυτη, ε εγω βρηκα τον τροπο..Καθεις με τον τροπο του και τον κοπο του!κι επειτα ειπαμε για κανεναν δε ειναι το ιδιο..Ενδιαφερεσαι με τον τροπο σου για την τωρινη κατασταση η οποια ετσι κι αλλιως αλλαζει αρδην..Νομιζω τα λογια ειναι δυσκολο μεσο για να καταλαβει ο αλλος μια τοσο προσωπικη κι ιδιαιτερη κατασταση..Μα θαρρω εχουμε και κοινους γνωστους που ειναι σε υψηλοτατα επιπεδα αφυπνισης και λειτουργιας και δε σταματησαν να ασχολουνται με την καθημερινοτητα τους εξισου.. wink


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 10:24 PM | Message # 66
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Στα λογια ολα γινονται ! αλλα στην πραξη ! :p
Δεν εχω παρει "απαντηση" ποτε (ουτε λεκτικη ουτε πρακτικη) στο πως μπορεις να λειτουργησεις στην καθημερινοτητα με ορους ή με τροπους πνευματικους !
Αλλωστε αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης των μυστων , του μυστικισμου , του μοναχισμου κλπ!
ερχεται καποια στιγμη που ενω βρισκεσαι σε πληρη ανοδικη πορεια , διαλεγεις , να μεινεις ή να φυγεις !
Ευχομαι να μπορεσεις , να μπορεσουμε τωρα κοντα ! αλλα και παλι δεν θεωρω οτι θα ειναι συν-ολικο !
wink


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
alkistisDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 10:42 PM | Message # 67
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Special User
Messages: 1316
Awards: 7
Reputation: 4
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Δεν εχω παρει "απαντηση" ποτε (ουτε λεκτικη ουτε πρακτικη) στο πως μπορεις να λειτουργησεις στην καθημερινοτητα με ορους ή με τροπους πνευματικους !
και πως να παρεις? αφου σου λεω ειναι εξαιρετικα προσωπικο κι αν το θες πραγματικα μπορω να σου πω το δικο μου τροπο αλλα δεν ξερω αν θα σε βοηθησει ειλικρινα..Ξερεις αυτο που εγω μπορω για σενα μπορει να μη λειτουργει και το αντιθετο..Και καμια φορα μεσα απο προσωπικες μας εμπειριες ο αλλος εχει συγκεκριμενες απαιτησεις..

Αλλά αφού το θίξαμε μπορώ να σου φερω ενα πρακτικο παραδειγμα...Μπορω λοιπον απο τη στιγμη που ξυπνω να ξερω πως θα παει πανω κατω η μερα μου..ευχαριστα δυσκολα και πολλες φορες ξερω και το γιατι..Δεν ηταν επισης λιγες οι φορες που στην  καθημερινοτητα μου θα αισθανομουν απογνωση απο το ποσο μας χρησιμοποιουν και γιατι και πολλες αλλες φορες που θυμωνα, τσατιζομουν με ανθρωπους, καταστασεις, πλεον δε μπορω να φτασω σε αυτη την κατασταση γιατι καθε φορα που θα βρεθω σε αντιστοιχη περισταση το μυαλο μου λειτουργει τελειως αλλιως και περνει αλλα μονοπατια εξ αρχης. Ποτέ επίσης δεν ημουν εκφραστικος ανθρωπος, το αντιθετο θα λεγα..Πλεον -και δε ξερω κατα ποσο θα ακουστει περιεργο-εκτος του οτι εκφραζομαι πανευκολα, για καποιο λογο εχει αλλαξει εμφυτα και ο τροπος εκφρασης, απο τα λογια και τις πραξεις ως τα συναισθηματα. Πλεον οι γυρω μου, μου λεν οτι με αντιλαμβανονται σαν ανθρωπο εμπιστοσυνης και ηρεμη, ξαφνικά άνθρωποι μου παραθετουν προβληματα τους χωρις καλα καλα να τους γνωριζω-και οχι αυτο δε συνεβαινε ουτε κατα διανοια..-.Εκτός αυτων, πλεον με μια σχετικη διαχειρηση της ενεργειας μου, σταματησα τα φαρμακα αφου ο πονος πια περναει αλλιως, εχω επισης να αρρωστησω πολυυ καιρο και σπιτι εχουν μπει ουκ ολιγες ιωσεις με τελευταια τη γαστρεντεριτιδα..

Λοιπον, δεν ξερω αν αυτα σου φαινονται πρακτικα παραδειγματα ή αν δεν τα συγχεεις καν με μια οποιαδηποτε πνευματικη-ενεργειακη εξελιξη, ειναι δυο τρια πραγματα απτα, γινονται κι αλλα πολλα κι υπαρχουν και δυνατοτητες που τις καλλιεργεις οπως τις ενεργειακες θεραπειες, τα ταξιδια στο υποσεινηδητο και αλλα πολλα που εχουμε καιρο να ανπτυξουμε αν θες και να σου απαντησω κι απο προσωπικη εμπειρια..Αλλά παντα απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει και σιγουρα ποτε δεν ειδα πχ την αυρα κοσμου χωρις να το προκαλεσω κλπ..
 
Θα χουμε καιρο να τα πουμε εκτενως!Προς το παρον χαιρετω και θα τα πουμε αυριο ! :(


"Η συνείδηση είναι το βάθος του ανθρώπου. Η Αγάπη είναι το πλάτος του..."
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 10:50 PM | Message # 68
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Αυτα βρε Αλκηση  ειναι μια συνειδητη μεν αλλα φυσιολογικη κατασταση !

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 11:14 PM | Message # 69
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
Απλα δεν θελω να με καψουν στην πυρα !!
ΘΑ ΣΕ ΓΛΥΤΩΣΩ ΕΓΩ ,ΘΑ ΣΕ ΚΑΝΩ ΑΟΡΑΤΟ ... ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΕΛΑΣΕΤΕ  ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ B)

Added (04-ΦΕΒ-2013, 11:14 PM)
---------------------------------------------

Quote (alkistis)
που εχει ολες τις ιδιοτητες της απο υλοποιησης μα δεν χρειαζεται να χασει τη σωματικη του υποσταση πως θα τον ονομαζες?
ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΟΙΆΖΕΙ ΣΤΟΥς ΠΡΟΓΌΝΟΥς ΜΟΥ !!!!!


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 11:19 PM | Message # 70
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ
Me  τα σκορδα ;
>(


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 11:30 PM | Message # 71
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
Quote (Θνητος)
ερχεται καποια στιγμη που ενω βρισκεσαι σε πληρη ανοδικη πορεια , διαλεγεις , να μεινεις ή να φυγεις !
ΜΠΟΡΕΊς ΝΑ ΤΑ ΣΥΝΔΥΆΣΕΙς ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕΤΡΟΝ ,ΔΕΝ ΗΡΘΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ Η ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΠΤΥΞΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΙς ΙΚΑΝΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΔΟΘΕΙ !!!!

Added (04-ΦΕΒ-2013, 11:30 PM)
---------------------------------------------
Quote (Θνητος)
Me τα σκορδα ;
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ !!!!ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΠΕΤΥΧΕ ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΟΡΑΤΟ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ ΣΤΟ ΜΙΣΟ ΜΕΤΡΟ


"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"

Message edited by margarita - Δευτέρα, 04-ΦΕΒ-2013, 11:31 PM
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 05-ΦΕΒ-2013, 0:33 AM | Message # 72
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
Quote (margarita)
ΔΕΝ ΗΡΘΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ Η ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΤΟΜΗ
Δεν μπορεις ομως να εισαι στην "πνευματικη τσιτα" εσυ και να κανεις τον πωλητη πχ !!
ΔΕΝ προκειται να πουλησεις ΤΙΠΟΤΑ !!!!
χαχαχαχαχαχα
Quote (margarita)
ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ
Βασικα αν εισαι τελειως ακινητος σε ενα χωρο και μπει καποιος μεσα εκεινη την ωρα δεν σε βλεπει !
Το προβλημα ειναι οτι δεν ξερουμε να μενουμε τελειως ακινητοι !
Ενας λογος τον εφαρμοστης φορμας και κουκουλας των  νιντζα ή νινχα μαλλον , ειναι αυτος.


ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Τρίτη, 05-ΦΕΒ-2013, 0:41 AM | Message # 73
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ΘΝΗΤΕ ΜΟΥ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΟΡΑΤΟ ΗΤΑΝ ΕΝ ΚΙΝΗΣΕΙ

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΘνητοςDate: Τρίτη, 05-ΦΕΒ-2013, 10:16 AM | Message # 74
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 10708
Awards: 16
Reputation: 45
Status: Offline
>:)

ΚΑΛΟΜΕΛΕΤΑ ΚΙ ΕΡΧΕΤΑΙ
 
margaritaDate: Παρασκευή, 08-ΦΕΒ-2013, 7:33 PM | Message # 75
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
B)

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Κρυφά μηνύματα » << το τρίτο μάτι....>>
Search: