Πέμπτη, 09-ΜΑ-2024, 2:11 AM
Welcome Ξωτικό | RSS


[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Μύθοι » ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ!
ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ!
xrysanthiDate: Τρίτη, 23-ΙΟΥ-2013, 11:23 AM | Message # 16
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 2422
Awards: 1
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (Πανδαιμονιον)
φαρμα των νεκρων.
τι είναι πάλι αυτό;;;


Η διαδρομη που ξεκινησες, μακρινη και μοναχική....
Λένε ομως οτι εκει που πας εχουν παει και αλλοι οποτε θα βρεις γνωστους.....
Καλό ταξίδι.
 
ΠανδαιμονιονDate: Τρίτη, 23-ΙΟΥ-2013, 12:40 PM | Message # 17
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (xrysanthi)
τι είναι πάλι αυτό;;;
Μια μεγαλη εκταση στις ΗΠΑ που αφηνουν πτωματα εκετθειμενα και μελετουν τα διαφορα σταδια της σηψης κατω απο διαφορετικες συνθηκες.
Τα συμπερασματα χρεισημοποιουνται κυριως απο τους ιατροδικαστες...


Elke gek zijn gebrek
 
margaritaDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 0:18 AM | Message # 18
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 12902
Awards: 15
Reputation: 44
Status: Offline
ΦΟΒΕΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ

"Στο τέλος, αυτό για το οποίο μετανιώνουμε περισσότερο είναι οι προσπάθειες τις οποίες ποτέ δεν κάναμε"
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 0:56 AM | Message # 19
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (margarita)
ΦΟΒΕΡΟ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΑ
Με την πρωτη ευκαιρια στοιχεια...
χεχεχε


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 1:24 AM | Message # 20
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Ως ασθένεια υπάρχει πάντως την είχαμε αναφέρει εδώ

Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 1:30 AM | Message # 21
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Ως ασθένεια υπάρχει πάντως την είχαμε αναφέρει εδώ
http://www.esperos-paranormal.com/forum/28-2212-1


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 1:33 AM | Message # 22
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Το ξέρω ότι το αναφέρω και εκεί αλλά μου ανοίξατε 2 τόπικ για τα βαμπίρ!

Βαμπίρ-Βρικόλακες δεν έχουν διαφορές που να δικαιολογεί αυτόνομη  κατηγορία!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 1:41 AM | Message # 23
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Βαμπίρ-Βρικόλακες δεν έχουν διαφορές που να δικαιολογεί αυτόνομη κατηγορία!
και ομως...
αλλο οι βρυκολακες σαν λαογραφικη παραδοση..
υπαρχει σαφης διαχωρισμς στην εννοια βρυκολακας και βαμπιρ..
και αλλο ο κλινικος βαμπιρισμος σαν ασθενεια ή ψυχασθενεια αν θες...


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 1:55 AM | Message # 24
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Επειδή όμως εμείς τα εξετάζουμε όλα από όλες τις οπτικές γωνίες αν κάνουμε μια κατηγορία για τους Βρικόλακες, μια για τα Βαμπίρ και μία για τους ψυχασθενείς πως θα ανατρέξουμε από το ένα θέμα στο άλλο άμεσα και αποτελεσματικά; Για να γίνουν οι συγκρίσεις;  Δεν πρέπει να είναι όλα στο ίδιο τόπικ ώστε να τα αναλύουμε σε όλο τους το βάθος;
Αν σας βολεύει έτσι εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα! Χώρο έχουμε!!! Όμως ενίοτε διαβάζω σχόλια του στιλ "Ναι το έχουμε ξανά γράψει αυτό αλλά δε θυμάμαι που..." "Ψάχνω να βρω το τάδε και δε το βρίσκω!" οπότε σκέφτηκα σε κάτι τέτοιο που είναι συγγενές η θεματολογία τους ειδικά αν το πιάσουμε χολιγουντιανά (παραμυθιάρυκα) και ύστερα να το αναλύσουμε πιο σοβαρά βάση λαογραφίας πιστεύω ότι σε ένα ποστ μαζεμένο που να καλύπτει όμως τα ΠΑΝΤΑ εξαντλητικά θα ήταν  πολύ όμορφο και μαζεμένο. Ότι θέλετε εσείς όμως δεν με πειράζει.

Για παράδειγμα δες και ΑΥΤΟ στην κεντρική είναι όλα τακτοποιημένα και εύχρηστα σε ένα φόρουμ όμως χάνεις τον έλεγχο!

Αν και από τι έχω παρατηρήσει δεν την κοιτά κανείς σας!!!! Βάζω εγώ κάθε μέρα νέα θέματα ή εμπλουτίζω τα παλιά με νέα δεδομένα , γιατί αυτό πρέπει να κάνω συνέχεια για να τραβάω κόσμο και ας με κρατά πίσω αυτό στο φόρουμ και να μην συμμετέχω πολύ ενεργά στις συζητήσεις σας γιατί δεν μπορώ να γεμίζω κεντρική σελίδα (βιτρίνα) και να γράφω και στο φόρουμ και να πηγαίνω και στην δουλειά μου και να γράφω και το τρίτο βιβλίο! Οπότε στα 10 κομμάτια που κόβομαι πασχίζω για το καλύτερο! Και πάντα με τις δικές σας γνώμες ως γνώμονα!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:02 AM | Message # 25
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω αλλα απο την στιγμη που συμβαινει σε διαφορα αλλα θεματα, Σεληνη πιχι
ή μυθολογια( ο Αχιλλευς εχει ηδη δυο θρεντς), γιατι οχι και εδω αφου ειναι ουτως ή αλλως διαφορετικα θεματα...

Added (24-ΙΟΥ-2013, 2:02 AM)
---------------------------------------------
Αλλωστε υπαρχει μια χαοτικη μαγεια στην ολη διαδικασια...
Ξεκινα ενα θεμα απο καπου και βρισκεται καπου αλλου ασχετα..
και ειναι τοσο ομορφο αυτο...


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:09 AM | Message # 26
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Πανδαιμονιον)
Αλλωστε υπαρχει μια χαοτικη μαγεια στην ολη διαδικασια... Ξεκινα ενα θεμα απο καπου και βρισκεται καπου αλλου ασχετα..
και ειναι τοσο ομορφο αυτο...
Αυτό είναι πολύ σωστό που λες! Απλά με τρομάζει το μέλλον! Τι έχει να γίνει μετά από 2 χρόνια αν συνεχιστεί αυτό?? Θα έχουμε ένα κυριολεκτικό γομάρι φόρουμ που θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα!!! Και αυτό αρέσει σε πολλούς; Η θα φεύγουν λέγοντας ότι εδώ γίνετε "πανδαιμόνιο" (χααχαα καλό εεε!!!!) και θα την κάνουν??  
Έχεις δίκιο όμως αυτό το φαινόμενο υπάρχει και αλλού και για αυτό έλεγα να μην το διαιωνίσω!  Αν όμως δεν σας ενοχλεί οκ τότε πάω πάσο!!! Ξέρω ότι δεν φταίτε εσείς οι ψυχαναγκασμοί μου μιλάνε που τα θέλουν όλα σε τάξη!!!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:14 AM | Message # 27
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
τωρα το ειδα και εχεις δικιο και σ'αυτο..
μπερδευομαστε με το παρον φορουμ και δεν βλεπουμε την αρχικη σελιδα...
κακως...
ειμαι καινουργιος εδω..
αλλα ξερω απο το mystery (το περιοδικο) οτι υπηρχε ο esperos με αλλη διευθυνση(λινκ) και αυτη ειναι η νεα του μορφη...
δεν κατεχω απο τεχνικα, αλλα λεω μηπως ηταν δυνατον κατα καποιο τροπο να συγχωνευτουν αυτα τα δυο ή τουλαχιστον να γινουν πιο ευχρηστα...
αλλωστε και εγω ειμαι της σχολης οτι ενα θεμα(θρεντ) πρεπει να μενει ενιαιο να αναπτυσεται(εμπλουτιζεται) με αναρτησεις και σχολια, παντα σχετικα ομως...
το χαοτικο ομως στην διαδικασια εχει παντα την δικη του ομορφια...


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:33 AM | Message # 28
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Πανδαιμονιον)
αλλα ξερω απο το mystery (το περιοδικο) οτι υπηρχε ο esperos με αλλη διευθυνση(λινκ) και αυτη ειναι η νεα του μορφη... δεν κατεχω απο τεχνικα, αλλα λεω μηπως ηταν δυνατον κατα καποιο τροπο να συγχωνευτουν αυτα τα δυο ή τουλαχιστον να γινουν πιο ευχρηστα...
Η παλιά μας διεύθυνση ήταν www.esperos.ucoz.com η οποία ακόμα και τώρα αν την πληκτρολογήσεις στο ιντερνέτ εδώ σε βγάζει! Αυτή η διεύθυνση άλλαξε ουσιαστικά και έγινε www.esperos-paranormal.com αλλά σαν εμφάνιση και νοοτροπία οι ίδιοι είμαστε! Ναι αλλάξαμε τα χρώματα μας για να κάνουμε ένα μικρό φρεσκάρισμα στην εικόνα μας αλλά πέρα από αυτό δεν αλλάξαμε κάτι ουσιώδες στο τεχνικό κομμάτι. Τι εννοείς να συγχωνευτούν αυτά τα δύο???  Η κεντρική με το φόρουμ;; Αν εννοείς αυτό όχι δε γίνετε γιατί εμείς δεν είμαστε φόρουμ αποκλειστικά, αλλά site με πλούσιο ενημερωτικό υλικό στα θέματα  που διαπραγματευόμαστε το οποίο διαθέτει και φόρουμ!  Για τα μέλη που είναι ψαγμένα, που θέλουν να μάθουν, που έχουν ανοικτούς ορίζοντες για κάτι διαφορετικό κλπ κλπ. Και έτσι φτάσαμε εδώ να είναι ο Έσπερος κυριολεκτικά ένας ζωντανός οργανισμός! Με την δικιά του αύρα, την δικιά του ψυχή, αναπνέει, πονάει, κλαίει, θυμώνει! Γιατί ο Έσπερος είστε όλοι εσείς και η αγάπη που του δίνετε! Εγώ απλά τον έπλασα την πνοή όμως την δώσαμε όλοι μαζί!

Quote (Πανδαιμονιον)
ειμαι καινουργιος εδω..

Έγνοια σου και η σπόντα πήγαινε στους παλιούς!!!!! χααχαχαχα Τόσα χρόνια κανείς τους δεν ξανα διάβασε την κεντρική σελίδα!!!! Ευτυχώς που την διαβάζουν 47.000 κόσμος από τότε που τον πρώτο άνοιξα (500-600 άτομα την μέρα μέσος όρος ) και λέω ότι κάποιος διαβάζει όλο αυτόν τον κόπο που κάνω στην κεντρική!!!
Μεταξύ μας όμως προτιμώ και θέλω τον κόσμο του φόρουμ, δηλαδή εσάς. Οι άλλοι απλά διαβάζουν και φεύγουν (οι λεγόμενοι αλεξιπτωτιστές). Υπάρχουν απλά για να διαφημίζουν και να διαιωνίζουν το όνομα μας. Ο λίγοι και εκλεκτοί που θα μείνουν είναι άνθρωποι σαν εσάς με ποιον πρόσφατο εσένα. Και χάρηκα πάρα πολύ που ήρθες στην παρέα μας και μάλιστα τόσο ενεργά!


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
ΠανδαιμονιονDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:38 AM | Message # 29
Ο βασιλιάς των μελών
Group: "Εσπερίτες"
Messages: 1684
Awards: 2
Reputation: 6
Status: Offline
Quote (aposperittis)
Αυτό είναι πολύ σωστό που λες! Απλά με τρομάζει το μέλλον! Τι έχει να γίνει μετά από 2 χρόνια αν συνεχιστεί αυτό?? Θα έχουμε ένα κυριολεκτικό γομάρι φόρουμ που θα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα!!! Και αυτό αρέσει σε πολλούς; Η θα φεύγουν λέγοντας ότι εδώ γίνετε "πανδαιμόνιο" (χααχαα καλό εεε!!!!) και θα την κάνουν?? Έχεις δίκιο όμως αυτό το φαινόμενο υπάρχει και αλλού και για αυτό έλεγα να μην το διαιωνίσω! Αν όμως δεν σας ενοχλεί οκ τότε πάω πάσο!!! Ξέρω ότι δεν φταίτε εσείς οι ψυχαναγκασμοί μου μιλάνε που τα θέλουν όλα σε τάξη!!!
Μπορεις να βαλεις ταξη στο χαος..;
χεχεχεχε
Ηδη το φορουμ εχει την δικη του δυναμικη και την δικη του εν-τροπια, να εισαι σιγουρος ομως οτι οι πραγματικοι αθλητες της αναζητησης θα παραμεινουν, ολοι οι αλλοι, δεν καταλαβαν, βαρεθηκαν καπου εκαναν λαθος, εφυγαν, δεν ειναι απωλεια αυτο...
Τετοια ατομα δεν προσφερουν ουτως ή αλλως...
Κοιταξε το δυναμικο που υπαρχει αυτη την στιγμη, ποσοι ειναι εγεγραμμενοι, ποσοι συμμετεχουν..;
Ειναι καλοκαιρι, ηδη, και βλεπω γυρω στα δεκα ατομα, αντε αλλοι τοσοι τον χειμωνα, στους 700 περιπου που ειναι γραμμενοι ειναι μικρο ποσοστο, φαινομενικα παντα, αυτος ειναι ο πυρηνας, λοιπον, που κρατα ενα φορουμ, σαϊτ, ζωντανο...
Φυσικα δεν ξερω αν κοστιζει η διατηρηση του Εσπερου και ποιος αναλαμβανει το κοστος, οπως και να εχει ειμαι διατεθειμενος να συμβαλλω με οποιονδηποτε τροπο στην καλη, ευρυθμη και προπαντως στην συνεχη παρουσια-λειτουργια του Εσπερου...

Ερρωσο
Και κυριως σε ευχαριστω για τη φιλοξενια
αφου σαν οικοδεσποτης εισαι πραγματικος
Αμφιτρυων!

Added (24-ΙΟΥ-2013, 2:38 AM)
---------------------------------------------
Ξεχασα να αναφερω τη ποιοτητα των μελων που συμμετεχουν, ειναι ασυγχωρητος, τα μελη που συμμετχουν ομως ειναι ανθρωποι μοναδικης ευαισθησιας, γνωσεων και ταλεντων, κεφαλαιο ανεκτιμητο αυτο...


Elke gek zijn gebrek
 
aposperittisDate: Τετάρτη, 24-ΙΟΥ-2013, 2:47 AM | Message # 30
Ο βασιλιάς των μελών
Group: Administrators
Messages: 4719
Awards: 16
Reputation: 39
Status: Offline
Quote (Πανδαιμονιον)
Κοιταξε το δυναμικο που υπαρχει αυτη την στιγμη, ποσοι ειναι εγεγραμμενοι, ποσοι συμμετεχουν..; Ειναι καλοκαιρι, ηδη, και βλεπω γυρω στα δεκα ατομα, αντε αλλοι τοσοι τον χειμωνα, στους 700 περιπου που ειναι γραμμενοι ειναι μικρο ποσοστο, φαινομενικα παντα, αυτος ειναι ο πυρηνας, λοιπον, που κρατα ενα φορουμ, σαϊτ, ζωντανο...
Τα άτομα που γνώρισες τώρα είναι ακριβός τα ίδια και τον χειμώνα. Για αυτό λέμε ότι είμαστε μια οικογένεια! Γιατί χειμώνα καλοκαίρι, με βροχή και κρύο, με στεναχώριες και χαρές ΠΑΝΤΑ είμαστε εδώ! Όλοι μας! Αυτοί που είμαστε τα 10 άτομα! Έχουν έρθει και άλλοι πάρα πολλοί αν προσέξεις πολύ παλιότερα ποστ θα δεις ονόματα που δε τα βλέπεις τώρα. Ρώτησαν αυτά που ήθελαν και μετά τέλος. Εμείς εδώ είμαστε για τους πάντες. Δεν χαλάμε χατίρι σε κανέναν. Και πάντα η χαρά μας είναι ανειπωτη όταν η οικογένεια αυτή μεγαλώνει! Αργά αλλά σταθερά! Εκεί φαίνεται και η αξία της εξάλλου! Θα μπορούσαμε να είμαστε 150 άτομα και να γινόταν εδώ ο χαμός!!! Να βρίζει ο ένας τον άλλον, να προσπαθεί να επιβληθεί, να προσπαθεί να προσυλητήσει κόσμο σε σέκτες και μυστικές και επικίνδυνες ενίοτε αδελφότητες κλπ κλπ. Όχι εμείς είμαστε μόνο 10 και με εσένα 11 αλλά ανεκτίμητοι και μοναδικοί!

Quote (Πανδαιμονιον)
Φυσικα δεν ξερω αν κοστιζει η διατηρηση του Εσπερου και ποιος αναλαμβανει το κοστος, οπως και να εχει ειμαι διατεθειμενος να συμβαλλω με οποιονδηποτε τροπο στην καλη, ευρυθμη και προπαντως στην συνεχη παρουσια-λειτουργια του Εσπερου...
Ειλικρινά το εκτιμώ βαθύτατα αυτό που λες και με συγκινείς χωρίς υπερβολές. Η αλήθεια είναι ότι όσο ήμουν άνεργος ο Έσπερος είχε πέσει. Τα παιδιά όμως βοήθησαν οικονομικά και τον ανεβάσαμε πάλι. Τώρα που βρήκα δουλίτσα και όσο καιρό την έχω θέλω να πιστεύω ότι θα είμαστε ξανά γεροί στα πόδια  μας. Όμως σε ευχαριστω βαθύτατα για άλλη μια φορά και μόνο που το σκέφτηκες.

Quote (Πανδαιμονιον)
Και κυριως σε ευχαριστω για τη φιλοξενια αφου σαν οικοδεσποτης εισαι πραγματικος
Αμφιτρυων!
Η τιμή είναι όλη δικιά μου που διάλεξες το site που με τόση αγάπη, ζήλο και κόπο έφτιαξα και μου το ανταπέδωσε με την τεράστια χαρά να γνωρίσω όλους εσάς.


Καλύτερα να ανάψεις ένα κερί παρά να καταριέσαι το σκοτάδι!
 
Forum » Γενική συζήτηση για ανθρώπους και γεγονότα » Μύθοι » ΒΡΥΚΟΛΑΚΕΣ, ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ!
Search: